Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fps jump.Probleme g1/g2.
#1
Am o problema mare(dar nu critica) cu gothic.
Mi se intampla in ambele gothicuri dar parca mai rau in gothic 2 unde mai apar si texturi dubioase.
Sa trec la subiect.Odata la 2 secunde caracteru nu sare..se teleporteaza,apare 2m mai in fata si cateodata aluneca inapoi.
In general merg si nameless tot sare cate 2m(fictivi) mai in fata.Parca sare peste animatii.
Ce pot sa fac sa le rulez fara probleme pe un pc mai nou?Pe pcu vechi cand am updatat placa video mia scazut fpsul la gothic 2 si trebuia sa il joc pe low.Niciodata nu am reusit sa rez probl aia cu patchuri drivere etc.Pe asta nu merge nici unu bine.
#2
te sfatuiesc sal dezinstalez si so faci din nou Haha si sal instalez din nou daca nici asta nu mere ..... nu pot so zic ca iau warn Haha
#3
*BUMP*
Aceasi problema(diferenta de intensitate) o am si in Mount and Blade,Oblivion,Counter Strike.
#4
ce placa video ai?
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
#5
nvidia geforce gt 630
#6
dude inseamna ca e de la pc Haha
#7
Pfiu, ce bine ca ne-ai spus tu. Eu credeam ca e de la miscarea maselor de aer din America, stiti cu Sandy si celelalte fete.

Revenind, poti sa iti recomand cateva solutii, cu toate ca nu stiu daca o sa te ajute vreuna:
- evident, drivere la zi;
- posibil sa ai putin spatiu intr-una dintre partitii, in C se aduna de obicei multe chestii inutile care pot fi eliminate usor cu Tune Up Utilities (google it);
- ceva iti mananca RAMii si procesorul, deschide un Task Manager si vezi sa nu fie vreun proces care sa ocupe mult spatiu, sau sa nu fie foarte multe procese deschise in acelasi timp;
- verifica sa nu fie praf in unitate care sa poate duce la incalzire.
#8
Sugerezi sa verifici ca sa nu i ocupat mult spatiu de un program. Eu am avut un antivirus, dar e dezinstalat acum, imi ocupa enorm de mult spatiu.
#9
Erau niste procese care imi tineau procesorul la 50%.Am rezolvat problema si acum merg toate jocurile,exceptia fiind Gothic.
#10
Ai încercat să dai setările Gothic'ului pe low?
Sup


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)