Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii generale despre filme
#1
Titlul threadului este atotputernic.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
A vazut cineva La Vita e bella (1997)? Incredibil de optimiste toate caracterele din film... ma intreb daca si creatorul filmului e la fel. Cred ca da.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
(11-09-2012, 06:01 PM)Terente Wrote: A vazut cineva La Vita e bella (1997)? Incredibil de optimiste toate caracterele din film... ma intreb daca si creatorul filmului e la fel. Cred ca da.

Am vazut inceputul filmului mai demult dar nu cred ca l-am vazut pana la capat... nu imi amintesc de ce... Poate ca are ceva de-a face cu faptul ca nu imi place sa ma uit la filme in care dialogul nu e in engleza sau romana (mai putin romana :d ).

Dar filmul Inception? L-a vazut cineva de pe aici? Ce parere aveti despre finalul filmului?
replyReply
#4
Te pune mult pe gandit ...lam vazut acum 2 ani parca asa e genu lui Nolan sa te puna pe gandit mereu dupa ce se termina un film facut de el...nu cred ca s-a mai oprit titirezul.
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#5
(11-15-2012, 09:26 PM)BeoWulf Wrote: Te pune mult pe gandit ...lam vazut acum 2 ani parca asa e genu lui Nolan sa te puna pe gandit mereu dupa ce se termina un film facut de el...nu cred ca s-a mai oprit titirezul.

Eu l-am vazut de vreo 4-5 ori si mi-am dat seama ca (,) cu cat afli mai multe detalii despre plotul acestui film cu atat iti dai seama si mai mult de complexitatea lui.

E posibil ca Nolan sa ne deruteze cu acea secventa cu titirezul de la finalul filmului. E posibil ca fie ca titirezul s-a oprit, fie ca nu, nu ne ajuta cu nimic... De ce? Pentru ca rolul titirezului (totem) e de a arata detinatorului acestuia ca el nu se afla in visul altcuiva... ceea ce inseamna ca Cobb putea fi ori in propriul lui vis (pentru ca el stia cum trebuie titirezul sa se comporte), ori in visul lui Ariadne (Cobb i-a zis lui Ariadne despre totem-ul lui), ori in visul lui Mal (totemul a fost detinut mai demult de Mal si ea stia cum trebuie sa se comporte in realitate si cum sa se comporte in interiorul visului). Si acum o sa zici "Pai da, dar Mal a murit"... si daca nu a murit? Daca Mal a avut dreptate? Daca Mal, dupa ce s-a sinucis pentru a se reintoarce la realitate chiar a reusit asta? Daca e asa atunci Cobb (DiCaprio) este inca in vis, ceea ce inseamna ca la finalul filmului nu a reusit sa se intoarca la copiii lui.

Uita aici un video despre Inception, e cam lung dar daca te pasioneaza filmul atunci nu o sa-ti para rau ca ti-ai petrecut 43 de minute vizionandu-l. ( http://www.youtube.com/watch?v=ginQNMiRu2w )
replyReply
#6
Sa sti ca e complexat filmu ...ar trebui sa vezi The Dark Knight Rises...am sa mai revad odata Inception, cat te uiti mai mult la el cu atat descoperi mai multe.
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#7
Sfarsitul anului 2012 aduce in sfarsit niste filme ce par sa salveze ce a fost pana acum. Anna Karenina si Upside down par 2 filme superbe.




----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
upside down are nota 6,2 pe imdb am sa il iau si eu in seara asta sa il vad .pare interesant conceptu de 2 lumii una bogata si una saraca banuiesc.Despre Anna Karenina sa fim seriosi nu prea il vad asa de superb parere de baiat aici Haha oricum filmele care o sa se bata la sfarsit de an o sa fie The Hobbit, The avengers ,The dark knight rises si django unchained
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#9
Pe Anna Karenina nici eu nu-l vad superb.. dar multi o sa-l vada. Mai ales persoane de sex feminin. Si cel mai probabil o sa ma uit si eu la el. Si n-o sa-mi displaca, cred.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
we shall see, am sa ii dau si eu o incercare totusi pentru ca directorul are niste filme bune in spatele lui si cine stie poate o sa ma uimeasca si cu asta Smile
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Ce filme/seriale am mai văzut? D13g0 154 51,253 11-05-2015, 03:10 PM
Last Post: soul of darkness
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,697 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Trailere filme noi si nu numai Szekemri 29 11,291 03-10-2014, 01:21 PM
Last Post: BeoWulf
  Clubul cinefililor - Discutii generale Bogdan 98 24,271 03-05-2013, 12:12 PM
Last Post: Bogdan
  Top 10 filme vazute Szekemri 113 53,664 10-11-2012, 01:38 PM
Last Post: BeoWulf

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)