Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[GUIDE] Cum am scapat valea de sub asediu
#1
PRESUPUNAND CA SUNT PLICTISIT SI CA TU AI TERMINAT G2NOTR CEL PUTIN ODATA, AM FACUT ASTA Smile

~Awesome Mage on DEX is awesome~

M-am gandit sa impartasesc cu voi, in cele ce urmeaza, tainele levelingului absolut in G2NOTR. Ne propunem sa curatam complet Valley of Mines inca din Chapter 2, deoarece orcii reapar in Ch4 si nu vrem sa risipim exp. Din pacate nu am avut timp de videos.

Am mers pe un build complet de DEX si BOW, insa si Mana e la fel de viabila.
Daca vrei sa faci asta, scoate-ti din cap caracterele hibride si str-ul. Vei merge exclusiv pe un singur atribut.
Dex 34 ( cu LP ) -> Bow 34 ( cu LP ) -> Dex 90 ( cu LP ) -> Bow 70 ( Cu LP ) -> Bow 100 cu tablets si bonusul de la arc -> Dex 120 cu LP SAU Dex 90+ cu bonusuri, depinde de rabdarea ta.

Fiecare 10exp e vital pentru telul asta nobil, asa ca am cautat fiecare gandac din Khorinis si New World, am facut fiecare misiune, am furat si am omorat ( trantit la pamant, de fapt ) fiecare NPC, astfel incat la inceputul Ch2 sa fii deja pregatit pentru orci.

Sfaturi:
-inainte de a trece in Ch2 fii sigur ca ai omorat fiecare animal din Khorinis, altfel nu vor aparea din nou si ai pierdut exp valoros
-inainte de a intra intr-o guilda, fa misiunile de la toate celelalte guilde, castigand astfel exp
-daca esti impotmolit intr-un quest cauta walktroughs
-pe world of gothic ai hartile cu fiecare planta rara, foloseste-le
-lockipicking-ul e esential, nu te sgarci la 10LP
-incearca sa atragi fiecare orc pe rand, mai ales la focul ala al lor de tabara de la inceputul CH2, unde sunt cateva zeci
-FOLOSESTE MEDIUL CARE TE INCONJOARA! ENVIRONMENT>STATS.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)