Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Domeniu nou!
#1
Dupa cum bine observati... ne-am mutat de pe vechiul domeniu WoG.OrG pe WoG.Ro si asta numai datorita lui Faby (vechiul admin de pe wog.ro) curuia cu acest prilej doresc sa-i si multumesc Wink.
Tot cu prilejul mutarii am reorganizat toate forumurile, am 'curatat' cat de cat forumul de spam si am realizat o noua thema cu ajutorul lui Conjurer (un nou administrator, designer, coleg de semian cu mine la facultate) cu care sper ca o sa facem o echipa destul de buna si o sa reusim sa ridicam aceasta comunitate inapoi rangului care i se cuvine.
O alta modificare adusa forumului este si reorganizarea staff-ului astfel:
Raducu',Conjurer - admini
Necro - smod
ufy - mod

Au mai fost aduse foarte multe schimbari pe care le ve-ti descoperi insa si singuri pe parcurs!
Cat de curand o sa realizam si un site pentru aceasta comunitate asemanator unei wiki la continut iar daca mai aveti idei care ar duce la inbunatatirea acestui proiect le puteti posta in threadul Sugestii pentru forum.
Va Multumesc!
replyReply
#2
Lucian, in primu rand tin sa-ti multumesc pentru ca ai abordat un limbaj non-vulgar si la obiect iar in al doilea rand doresc sa mentionez faptul ca nu avem nimic copiat de pe www.*.ro, acel 'sistem' cum ii zici tu este standard platformei MyBB.
Nu am de ce sa-ti dau ban atata timp, cat tu ti-ai exprimat opinia intr-un mod destul de admirabil. A... si app Faby =/= ConjurerTongue.
replyReply
#3
Stiu ca e standard mybb dar daca a fost adoptat pe wogames, atunci aici nu ar mai avea rost!
replyReply
#4
Daca pe un forum exista sistem de reputatie inseamna ca este interzis acel sistem pe alte forumui?
replyReply
#5
Salutare!

Sunt Vlad dar probabil este mai batator la ochi daca ma prezit sub pseudonimul glumetzul.

In primul rand trebuie sa-mi cer scuze pentru Lucian si alti membrii ai comunitatii administrate de mine care pot exagera uneori prin impulsivitate. Nu e un secret pentru nimeni ca cele doua comunitati ale noastre (World of Games fosta worldofgothic.ro si worldofgothic.ro fosta worldofgothic.org) au fost considerate a fi intr-o rivalitate iar unii membrii au exagerat cu aceasta rivalitate amintind de fanatismele intalnite la echipele de fotbal.
Pentru mine, asta e mai putin accentuat. Cred ca l-am primit pe Necro in randul utilizatorilor de pe forumul administrat de mine ca pe orice alt membru (ceea ce intr-adevar nu se poate spune si de unii membrii ai World of Games) si sper sa se treaca peste faptul ca eu sunt admin in alta parte si sa fiu acceptat aici fara prea multa drama.

Si ca sa nu va mai plictisesc o sa trec si la subiect si anume transformarea voastra din worldofgothic.org in worldofgothic.ro. In ceea ce ma priveste nu am nimic indreptat in mod direct asupra voastra ca si comunitate. Eu sunt multumit de noul domeniu pe care activam. Ne ofera perspectiva sa ne concentram asupra gamingului intr-un mod mai general fara a fi legati exclusiv de numele de Gothic. Eu zic ca putem coexista fara sa ne calcam pe picioare. Cel putin pe mine nu are de ce sa ma deranjeze.
Exista totusi printre voi o persoana care mi-a atras antipatia in mod direct prin actiunile din ultima perioada. Aceea este Faby si recomandarea mea este ca daca vreti sa va mearga bine, sa aveti grija cum colaborati cu el.

Daca domeniul worldofgothic.ro a fost trecut pe numele unui administrator de incredere al comunitatii (daca sunt eu bine informat, Necro este adminul suprem) atunci nu pot decat sa va urez existenta placuta si sa-mi vad de treaba mea. Daca pe de alta va bazati pe bunavointa ownerului domeniului care v-a intins o mana de ajutor (asa cum am facut si eu) atunci eu cred ca indreptati cu pasi grabiti spre o mare teapa Haha
Probabil sunteti deja la curent cu povestea derulata intre mine si respectivul care a dus la aceasta stare de fapt. In ultima perioada a dat dovata de aptitudine indiscutabile de troll trecand chiar la amenintari asupra echipei de moderare ca va sterge domeniul daca ii este sters vreun mesaj. Acest lucru s-a si intamplat in cele din urma dupa cum stiti. Prin urmare... E problema voastra cum aveti de cand sa va asterneti. Dar eu sa fiu in locul vostru nu as miza pe onoarea lui Faby. Asta este singurul meu sfat.

In rest, toate cele bune Haha
replyReply
#6
Salut Vlad,

Nu trebuie sa-ti ceri scuze pentru ceea ce spun unii membri, nu e vina ta. Aceste doua comunitati sunt intr-o oarecare, antipatie, dar asta nu se rezuma si la mine. Asa ca, faptul ca ai cont aici nu e nici-o problema, let alone a drama.
Nu mai sunt admin, ci smod. Si nu stiu cine detine domeniul (trebuie sa ma informez Haha).

P.S. Multumesc pentru sfaturi, but i don't believe Faby would do that. Smile
replyReply
#7
Bine ai venit printe noi Vlad.

Nu stiu ce discutii ai avut tu cu Faby si nu pot zice ca stiu cu exactitate ce a adus la o asemenea schimbare a vechiului wog.ro dar totusi as dori sa imi exprim multumirea fata de voi ca stiti sa folositi un vocabular cat mai adegvat pentru un forum si stiti in acela-si timp sa va ziceti punctul de vedere.
Dupa cum ai zis si tu a fost o rivalitate intre cele 2 forumuri, care se pare ca s-a terminat deoarece tu ti-ai deschis un portal de jocuri ceea ce e cu totul altceva iar noi am ramas tot o 'comunitatea gothic'. Dupa cum am zis si lui lucian pe mess eu imi doresc sa fim in niste relatii bune cu voi iar daca tu imi ve-i scoate bann-ul as putea deveni chiar un membru activ si pe acel forum. Daca mai ai nelamuriri mai putem vorbi.
replyReply
#8
(12-05-2009, 04:19 PM)Necro Wrote: P.S. Multumesc pentru sfaturi, but i don't believe Faby would do that. Smile

Well chiar nu vreau sa ma lansez intr-o cruciada impotriva lui aici. Ar fi cu siguranta o pierdere de vreme. Eu totusi am zis ce s-a intamplat cu fost wogothic.ro devenit wogames.ro si cum s-a ajuns aici. Cu riscul de a-mi da prea multa importanta, as afirma ca aceasta alianta a lui cu voi nu este facuta neaparat din simpatie pentru voi si cauza voastra cat din razbunare pentru mine. De altfel scopul lui initial a fost sa faca wog.ro sa dispara desi pana la urma ala era forumul ale carui baze chiar el l-a pus insa sentimentul de razbunare fata de mine a fost mai puternic. Eu am patit ce am patit pentru ca am avut incredere in el asa ca deduceti si voi ce credeti de aici. Smile
(12-05-2009, 04:21 PM)Raducu Wrote: Dupa cum am zis si lui lucian pe mess eu imi doresc sa fim in niste relatii bune cu voi iar daca tu imi ve-i scoate bann-ul as putea deveni chiar un membru activ si pe acel forum. Daca mai ai nelamuriri mai putem vorbi.

Nu stiu ce user ai avut pe wog, si cu ce ocazie ai primit ban. Eu sunt de parere ca in perioada cat am fost eu admin acolo nu s-au dat banuri fara motiv. Au fost o serie de banuri mostenite din era Faby pe care nu le-am analizat ci le-am luat ca atare Smile
replyReply
#9
sper sa fie misto debea mam obisnuit cu stilul asta Haha
replyReply
#10
Care stil? ca nu stiu ce vrei sa ziciGrinTongue..
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)