Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apel la useri...
#1
De când a plecat Terente forumul e mort şi nimeni nu are de gând să facă ceva. Ei bine, trebuie să schimbăm asta.
Terente a început ceva frumos ce trebuie terminat, şi anume "Moş Crăciun şi prietenii săi".
Aici trebuie să decidem cine îi va lua locul moşului, eu îl propun pe Roby. Trebuie să-l terminăm până la Crăciun, iar Roby e omul potrivit.
Iar RPG-ul .. Ionuţ, Hegan, Shakes .. eu cu Zamolxis tot aşteptăm vreun post din partea voastră !!

...Şi pe departe cel mai important lucru de discutat, traducerea Risen'unului. Terente a reînviat traducerea, acum bate pasul pe loc din nou .. deci în concluzie, avem nevoie de cineva care să dea linii userilor, iar ulterior să le unească. De preferabil să fie tot aşa, cu 250 de linii la fiecare.
Vrea cineva să preia traducerea?

Dacă nimeni nu se bagă la traducere şi la evenimentul de crăciun, mă bag eu şi vedem cum facem ..

Sper că acest apel să revigoreze userii. Sunt foarte dezamăgit de tine Kristi pentru că nu iei nici o măsură.
Sup
#2
Intradevar, un apel adevarat si util. Defapt, nu era raundul meu sa postez chiar acum. Posturile trebuie facute cu cap dar vad ca nimeni nu a spus ce sa postam.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



#3
E un RPG. Nu trebuie să spunem ce să faceţi. Smile
Dacă eu vreau să mă arunc de pe o stâncă, mă arunc .. e un RPG.
Aici normal ar fi trebuit să posteze Ionuţ .. şi sper că o va face cât de curând.
Sup
#4
Nu stiu ce sa zic in legatura cu craciunul, eu? Omul potrivit?What

Mai lipseste roby14 ca admin.
#5
(12-15-2012, 10:03 PM)old nick Wrote: Forumul era mort dinainte sa plece Terente. El doar i-a prelungit putin agonia, lucru pe care puteti sa-l faceti si voi cu rpg-ul ala, traducerea si mos craciun. Forumul a alunecat la vale cu mult timp in urma, chiar datorita userilor si nu intru in amanunte. Daca in loc de discutii si rivalitati idioate ati fi facut moduri, nu mai ajungeati acum, aici. Dar e mult mai usor sa dai din gura decat sa-ti pui mintea la treaba.
Apel la useri, zici? Ma bufneste rasul...Haha

Cu astfel de idei in capul vostru, nici nu se merita sa mai se faca threaduri cu apel la useri.. unii pur si simplu cred ca forumul a fost si nu intotdeauna va ramane unul mort. Nu conteaza cat de bine o duce, cate proiecte se afla in desfasurare si alte chestii.

Si astfel ma intreb, care e rostu' ca cineva sa se straduiasca sa faca chestii pentru wog? Mai ok e sa faci chestii care-ti plac (cum am facut eu in ultima saptamana), fara sa fiu sub presiunea unor rezultate pentru unii. Am jucat Gothic.. am facut screens-uri.. le-am postat pe fb.. mi-am vazut de viata.. perfect a fost.

Pentru eternii nemultumiti nu se merita sa-ti bati capul. Cum sa zici ca forumul e mort, cand se postau stiri pe website, traducerea progresa incredibil de repede si rpg-ul a progresat si el la fel de repede la cel vechi..

Scuze ca postez de pe contu' asta... pe celalalt nu mai pot intra din motive 'parolistice'.

Toate ideile mele, terminate sau neterminate s-au dovedit niste prelungitoare a unei agonii pe care eu n-am simtit-o niciodata. Oldnick a simtit-o.. el de fapt a simtit de mai multe ori o moarte a forumului... wtf.. prostii. Forumul a crescut incontinuu din orice punct de vedere. Acum depinde de voi daca stagneaza sau daca evolueaza. i do not care at all.
#6
@warhell, chiar imi pare bine ca ai facut threadul asta... poate tu esti cel care trebuie sa trezeasca wogul si userii de pe el.
#7
@old nick
Bullshit.
@Terente
Vin la tine si te tund chel cu breton, chica si perciuni daca nu revii la postul de administrator.
@Warhell
O sa postez maine in rpg.
@roby
Nu... Adica n-am nimic impotriva, da' Terente o sa se ocupe de asta, nu-i asa?
#8
(12-15-2012, 10:59 PM)Ionutzel Wrote: @roby
Nu... Adica n-am nimic impotriva, da' Terente o sa se ocupe de asta, nu-i asa?

Asta facem noi greşit.
"Las' că face Terente." ..Dacă ne uităm bine .. el s-a cam ocupat de tot, şi poate asta a dus la plecarea lui ..

..Deci cu RPG-ul am rezolvat'o .. rămâne traducerea şi evenimentul de crăciun .. spuneţi voi .. Smile
Sup
#9
Ma supar, plangSad.
#10
(12-15-2012, 11:46 PM)old nick Wrote: Eternii nemultumiti sunt cei care incearca sa se autodepaseasca, Terente. Am fost nemultumit si cand ai renuntat la primul mod pe care l-am terminat impreuna si cand ai renuntat la modul pe care l-ai promis.

Ok. Autodepasirea e ok, atat timp cat e vorba de cel in cauza. Dar era vorba despre forum si despre moartea lui.

Eu am tot dreptul din lume sa renunt la lucruri in care nu cred si care ajung sa nu-mi mai placa. Deci, ca nu mai fac eu modul, treaba mea, ca-l fac tot treaba mea e. Vrei sa ma autodepasesc?.. nu o sa fac asta niciodata. Asta-s eu. Nu ma schimb pentru altii si nici pentru mine.

Quote:Nu ma bucur si nu ma laud c-am avut dreptate. E mersul firesc al lucrurilor. Daca peste un an forumul va fi tot aici si va fi "viu", o sa va felicit cu toata sinceritatea.

Eu iti multumesc de acum pentru felicitare. Smile Ca va fi o perioada mai neagra, asta e.. e mult mai frumos fara sa ai grija ca te va bate cineva la cap intr-un mediu virtual.. e frumos.. relaxant... etc.


@Roby: nu mai plange. Haha


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Apel la bun simt. Raducu' 39 10,401 09-25-2012, 06:37 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)