Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Far Cry 3
#1
Un joc extraordinar pe care l-am descoperit azi. M-am dus initial la varul meu pentru a-i da niste bani, dar statul meu care trebuia sa dureze 5 minute s-a transformat intr-o vizita de patru ore. Dupa ce am ars o plantatie de coca pe ritmul muzicii lui Skrillex, am dat zeci de headshoturi, am calcat cu masina zeci de pirati. Am trecut o misiune plina cu takedown-uri(puteam sa rezolv cu arma, dar takedown-urile sunt pentru mine). Pur si simplu simteam ca nu ma mai pot ridica de la calculator. Antrenamentul meu pe jocuri old school gen COD1 trecut la easy, medium, hard(urmeaza expert), mouse-ul de gamer si tastatura la fel, mi-a dat un avantaj extrem asupra acelor pirati pe care ii rezolvam pe majoritatea in takedown-uri si headshot-uri. Mi-a placut extrem de mult cand trebuia sa urc pe un deal de unde urma sa iau un planor pana pe plantatia de coca, si treceam cu aruncatorul de flacari in mana pe langa o tabara a piratilor. Prima data am decuplat alarma, si dupa un takedown reusit fara sa fiu prins, ma ascunsesem dupa un butoi uitandu-ma la ceilalti cum se agita in stanga si in dreapta. 'Fraierilor!' ziceam in sinea mea. Pana cand mister portocaliu cu dungi negre, desigur domnul tigru, se gandeste sa ma salute putin si de ce nu, sa imi scoata batista din buzunar si sa ma avertizeze ca sunt cam transpirat si ar trebui sa sterg sudoarea ca nu cumva sa fac pneumonie. Eu panicat fiind incep sa trag ca disperatu' in felina cu flacari, aceasta alergand de mama focului(heheheHaha ) pe unde apuca, incercand sa scape de flacarile ce au acaparat-o, insa nu a reusit, a murit la picioarele mele, aprinzandu-ma ca pe un chibrit. 'Nu-i nimic ma sting si singur, doar sunt baiat mare, nu?', mi-am spus atunci. Insa dupa ce imi dau heal si mi se arata o ciudata animatie in care isi trosneste degetele. Ma intorc si speriat vad ca acea cabana aflata in spatele meu ardea ca un pom de Craciun. Ne mai avand timp sa cant un 'O, brad frumos' in amintirea vremurilor frumoase in care colindam, dar hey chiar ieri a fost Craciunul. Niste urati cu moacele lor de boschetari scosi parca din peisajul Garii de Nord din scumpa noastra capitala. Care daca eram in joc probabil lesinam din pricina odorizantului scump care sigur il foloseste, curgandu-i pe armura de tabla, scoasa din Vrajitorul din Oz. Acestia mi-au stricat momentul meu avut cand petreceam Craciunul in tropice alaturi de indieni si pirati. Si il vad cum se apropie de mine tinand ceva in mana, nu, nu era o bere, nici o sampanie, era o...afurisita de mitraliera. Asa ca incercand sa fug imi amintesc ca am un flame trower in mana. Ma injectez cu un fireproof syring, pentru 20 de secunde de protectie pentru flacari. Si urmeaza Show Time! Flacarile ies din aruncatorul meu, ard tot ce este in cale, cabanele ardeau in jurul meu, totul ardea, mai putin afurisitii de pirati. Totul se sfarseste cu un glont in sfarleaza in timp ce incarcam in fata blindatilor. Epic!
Incerc din nou sa trec de ei, de data asta pasnic fara flacari sau alte nerozii, reusind sa trec de ei, am parte de cea mai faina misiune punand foc peste plantatiile de coca. Si asa, coca nu e sanatoasa, copii.Haha
O alta parte interesanta a fost atunci cand treceam pe langa niste depozite ale piratilor, eu vazand un singur pretenas rosu, am crezut ca pot cu skorpinul meu sa il dau gata, si asa am facut pana cand ceva ma atinge in spate, si ma intorc. Era un afurisit de tigru. Il omor, si dupa el vin 2 nemernici de masini ducand cate 3 nehaliti in fiecare. Imi iau picioarele in spinare si alerg ca disperatu. Sar in apa unde eu cred ca nimic nu ma mai poate atinge si nimeni nu ma vedea. Pana cand o soparla cu falci uriase ma apuca pe nepusa masa de abdomen incercand sa imi de-a smecta. Insa apas e in continuu si reusesc sa il omor. Atunci i-am pus intrebarea retorica varului meu, 'Chiar toata lumea de pe insula asta vrea sa ma omoare?'
La care el: 'Pai nu vezi ca esti American?' Nu ma asteptam la un astfel de raspuns, ceea ce m-a facut sa bufnesc in ras.
Sunt cateva tipuri de jocuri care imi plac: Stiti ce se intampla daca combini un rpg, cu un fps, cu tactica din strategie, stealth si putin aer de tropice? Desigur, Far cry 3!
Genurile insirate mai sus sunt preferatele mele. Daca ar fi dupa mine genul acestui joc ar fi Fpsrpg - tactical stealth, pentru ca e prea sumar sa ii zici Fps.
Realismul, misiunile si takedown-urile te fac dependent de acest joc, il recomand oricui. Cand imi iau pc FC3 va fi primul joc instalat si voi incerca sa il trec normal mai apoi trecandu-l Assassin Like.

Iata cateva poze:
Show Content
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#2
That's what I call a m'arfachin wall of text. Cred totusi ca postul asta isi gasea mai repede un scop in topicul ce am mai jucat. Apropo, vezi ca imaginile nu se vad.

Also, try this: Thief, Hitman, GUN.
replyReply
#3
Mda, am pus un pic de suflet la postul asta.
O sa rezolv problema cu imaginile. Si alte video-uri.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#4
Takedown la un blindat
Show Content

Official trailer


Misiunea cu plantatia


Spre deosebire de tipul asta eu aveam un singur slot de arme, nicio seringa de viata, decat fireproof. O grenada si 200 de gaz dinala la aruncator. Si a fost mult mai calumea experienta.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#5
some say its like skyrim with guns
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#6
Some are right.
replyReply
#7
Tocmai am incercat si eu jocul asta si nu-mi place deloc. Totul arata super dar e facut pe acelasi tipar ca toate jocurile de la Ubisoft, jocuri dintre care recunosc ca n-am jucat niciunul mai mult de cateva ore.Haha
Nu-mi plac jocurile in care esti indrumat tot timpul: "du-te colo", "fa aia", "drege aia". Cea mai enervanta e modalitatea de salvare tip checkpoint, de asemenea tipica pentru cei de la Ubisoft. Am o problema serioasa cu baietii astia care fac jocuri cu o grafica impresionanta dar complet lipsite "imersiune". Povestile se pierd printre detalii tehnice care iti amintesc fara incetare ca jocul te controleaza pe tine, nicidecum tu pe el.Haha Cred ca nu voi mai incerca niciodata jocuri de la Ubisoft.Grin Sunt dezamagit.
replyReply
#8
Eu nu ştiu ce ai făcut în postul ăla. Ai combinat emoţia cu războiul şi piraţii ?
Şi vorbeşti de realism la un joc cu monştrii şi tot felul de chestii satanice? Haha

Apropo, eu dacă aş fi fost în locul vărului tău, făra supărare, dar te-aş fi scos afară. Haha
Te-ai gândit ce-o fi zis ?
"Uite la ăsta că vine la mine să îmi dea nişte bani, iar după îmi ia calculatorul 4 ore." ... Haha Acum eu nu-l ştiu pe vărut'o, dar cel puţin mie mi-ar fi ruşine să fac asta.
Eu am jucat Far Cry 1, e mediocru spre slab, tocmai din lipsa de realism şi de poveste.
Sup
replyReply
#9
Joc far cry de vreo 3 zile e foarte luung jocu dar pot zice ca e SUPERB!
Grafica incredibila Soundtrack care iti gâdila pur si simplu urechile și se îmbină perfect cu atmosfera jocului Un story line incredibil pana acuma chiar daca nu lam terminat da ma prins de la primele momente ale jocului Personaje cum sa uiti personajele care sunt incredibile si te face sa iti placa de unele si sa le urasti dea dreptu pe altele voice actingu e superb gameplay e perfect cum trebuie sa fie elementele de vânat sidequesturi incredibile ce pot sa zic astea de la Ubisoft stiu sa faca jocuri nu mai zic de seria Assassins creed Bestial. Cel mai bun joc lasat pentru finalul lui 2012 bravo Grin
si app far cry 1 nu are treaba cu far cry 3 in nici un fel am jucat pe 1 si nici mie nu mia placut asa a fost seria asta nici unu nu a avut treaba cu celalat au fost complet diferite
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#10
Warhell...nu vorbi aiurea te rog, daca nu stii. In primul rand eu am crezut ca acest Far Cry 3 este o porcarie de joc ca si Far Cry 1 sau 2, jocuri care nu mi-au placut de fel. Crede-ma ca am intrat inauntru, i-am data banii si m-a rugat unchiumeo sa mai raman. Am zis, hai ca mai raman si asa ma duc la el din ani in pasti ca mai mult el e pe la mine. Omul s-a pus la calculator si m-a stricat la icre cateva minute sa incerc si eu far cry 3 si i-am spus ca am jucat celelalte far cry-uri si nu mi-au placut. Mi-a aratat putin din el, am prins miscarea si mi-a spus sa intru si eu. Am trecut ce am trecut din el, si m-am ridicat spunand hai ca deja stau prea mult pe calculatorul tau, el mi-a raspuns stai linistit ca si eu am stat la tine. Intre mine si el e un fel de exchange, cand vine la mine joaca old school games la fel de mult cum joc eu jocurile noi la el. Asa ca nu inteleg de unde speculatiile tale, atata timp cat nu cunosti relatiile dintre mine si neamurile mele, nu vad de unde pana unde ai ajuns tu sa ma judeci. La un strain nu as fi facut asta asa cum nici el nu ar fi facut.
2. Am facut acel post pur si simplu pentru ca acest joc mi-a dat o stare de spirit destul de smechera, la fel cum mi-au dat call of duty-urile(primele). Am combinat emotia cu razboiul si piratii deoarece jocul este unul care arata razboiul dintre pirati(din lumea moderna cu arme si care fac contrabanda, trafic de droguri, etc.) cu locuitorii nativi ale aceleli insule. Si de fiecare data cand imi place ceva si scriu sau vorbesc despre acel ceva pun foarte multa pasiune...asta e felul meu de a fi. Nu inteleg cu ce ar deranja pe cineva asta.
@old nick: intradevar ala e lucrul cel mai deranjant, in rest nu prea i-am gasit lucruri rele. Pentru ca pur si simplu e unul dintre jocurile nou aparute care chiar mi-au placut si sincer nu sunt multe jocuri care fac asta.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)