Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Peste hotare
#1
Daca cineva a fost in alte tari aici poate sa spuna cum s-a simtit ce i-a placut cum au fost oamenii.

Eu am trecut prin Ungaria, prin Slovacia. Am stat putin in Cehia(defapt acolo am stat in vacanta de primavara) si am fost o zi in Viena. In Cehia e super tare. Desi ploua mai mereu dar oamenii sunt super amabili si e o tara frumoasa.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#2
Am trecut prin Ungaria, şi am oprit în Austria şi Germania. Oamenii de acolo sunt mai deshişi decât cei de aici, cel puţin acel preot de la biserica din Austria a avut bunăvoinţa să mă ajute .. cu problemele mele de atunci.
Nemţii sunt şi mai de treaba. Unora le pasă de trecutul lor, iar alţii vor să-l uite, dar chiar şi aceia au stat la o discuţie cu mine.

Şi am mai fost în Republica Moldova, dar nu cred că se poate pune la 'peste hotare'. Grin
Sup
replyReply
#3
Ungaria e mult mai 'in cap' ca si tarisoara noastra.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#4
(12-31-2012, 02:11 PM)Zamolxis1 Wrote: Ungaria e mult mai 'in cap' ca si tarisoara noastra.

Adica?
replyReply
#5
Eu am fost în Ungaria, Moldova şi Grecia. În Grecia nu am stat mult, nu prea mi-am făcut o impresie.În Ungaria, însă am stat destul, şi oamenii păreau primitori, iar oraşele erau parcă mai frumoase şi mai sofisticate..adică nu ştiu..erau diferite faţă de ale noastre.
replyReply
#6
Am fost in Germania, in vacanta de vara, anul trecut. Nu suport limba , deci nu mi-a facut placere sa o aud pe strada in fiecare zi.
Am fost intr-un sat apropiat de Frankfurt, dar am fost la gradina zoologica si a fost incredibil.
Oricum, satele arata impecabil, si tin minte ca era o ,,balta,, cu pesti rosi si negri. E placut sa te plimbi in satul ala.
Cam atat.
replyReply
#7
(12-31-2012, 08:41 PM)roby14 Wrote: Am fost in Germania, in vacanta de vara, anul trecut. Nu suport limba , deci nu mi-a facut placere sa o aud pe strada in fiecare zi.
??Grin
Show Content

Eu unul consider că limba lor e frumoasă, dar greu de învăţat .. credeţi-mă, mă tot chinui de vreun an şi încă e de baltă..
Sup
replyReply
#8
rusa, germana una dintre cele doua le-as face cu placere la scoala in locul francezei.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#9
Ce ma,e grea?E super logica,e o limba usoara daca te tii de ea.
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#10
Ce zice Ducipal, as da oricand rusa pe franceza. Rusa pare misto din departare, dar cand te apropii e urata rau de tot. Eu as stii asta, ca na, fac rusa.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)