Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
G1 Lb Romana err rezolutie
#1
Sad 
Salutare!

Am o problema cu rezolutia la g1.
Am instalat gothic1, am instalat freddy texture pack, apoi pack-ul in limba romana.
L-am deschis si are rezolutia cea mai mica, incerc sa o schimb si nimic, e ca si cum nu ar exista alta.

Multumesc.

[Image: errvideo.jpg]

s-a rezolvat cu asta printr-un uninstall.

insa acum am alta problema cu fraps.
1. imi inregistreaza doar ca intampin probleme la a viziona ce am inregistrat. imi cedeaza bsplayer instantaneu cand ii dau play la inregistrare. uneori imi merge doar sunetul.
2. e normal ca o inregistrare de 5 min sa aiba 5 gb? am bifat half-size si sa redus la 2 gb. dar tot mi se pare mult.


ps: daca nu are ce cauta threadul asta aici imi cer scuze dar nu am stiut unde sa-l postez.
#2
(01-21-2013, 11:20 AM)Cyrus35 Wrote: Salutare!

Am o problema cu rezolutia la g1.
Am instalat gothic1, am instalat freddy texture pack, apoi pack-ul in limba romana.
L-am deschis si are rezolutia cea mai mica, incerc sa o schimb si nimic, e ca si cum nu ar exista alta.



s-a rezolvat cu asta printr-un uninstall.

Se rezolva din gothic.ini. Anyway..

Quote:insa acum am alta problema cu fraps.
1. imi inregistreaza doar ca intampin probleme la a viziona ce am inregistrat. imi cedeaza bsplayer instantaneu cand ii dau play la inregistrare. uneori imi merge doar sunetul.
2. e normal ca o inregistrare de 5 min sa aiba 5 gb? am bifat half-size si sa redus la 2 gb. dar tot mi se pare mult.


ps: daca nu are ce cauta threadul asta aici imi cer scuze dar nu am stiut unde sa-l postez.

1. Bsplayerul cedeaza si el la dimensiuni prea mari.
2. Nu e normal.. dar e fraps si daca ii dai o rezolutie mare pe care sa o inregistreze fara sa-i umbli la setari (asta daca are setari), te vei trezi cu o dimensiune dinasta.

Solutii: poti sa convertesti videourile cu xilisoft, spre exemplu. Si dimensiunea o reduci la cateva sute de mb.

Sau poti sa scazi din frame-urile per secunda.. asta ar trebui sa aiba.

Sau.. alt program de inregistrare care-ti si comprima video-ul. Virtual Dub parca era foarte smecher.

http://download.chip.eu/ro/VirtualDub_40206.html
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#3
aha...
De youtube upload stii ceva?
Am vzt ca are limita la video de 15 min. Sad
dar de dimensiunea video-ului nu am gasit nimic.
Care e cea mai buna varianta calitate video/dimensiune(MB, GB)/timp?
As vreau video pe youtube hd720.
#4
Fraps bagat in Movie maker convertit pe 720p?
#5
H.264? Nu stiu exact.

(01-21-2013, 05:06 PM)Terente Wrote: H.264? Nu stiu exact.

Greseala. Haha O sa-ti micsoreze dimensiunea, dar cu prea putin.. un avi de exemplu mi l-a estimat de la 700 MB la 5GB.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#6
o sa incerc in movie maker un convert dupa ce editez si cu intro-ul sa vedem ce iese. Grin
oricum pt youtube nu cred ca are importanta dimensiunea in gb pt ca il convert-este automat pt formatul lor.
#7
Presupun că se poate închide. O dăm în off-topic.
Mutat la rezolvate.
Sup


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Smile [solved]Gothic III : Forsaken Gods în limba română Xzibit 1 3,543 08-09-2012, 05:29 PM
Last Post: Carnage
  In limba romana Shaoran 1 1,414 10-27-2009, 03:31 PM
Last Post: ufy

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)