Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Team Fortress 2
#1
Topic pentru discutii generale legate de joc.

Pentru inceput o sa vorbim despre o intalnire din acest weekend. Vedem cand o punem mai exact, cine se baga, ce si cum facem etc.
Le reamintesc celor care nu sunt familiarizati cu jocul, TF2 e gratis pe Steam, tot ce trebuie sa faceti este sa va faceti un cont (in caz ca nu aveti deja), sa instalati programul si apoi jocul. De luat in calcul ca are in jur de 12 Gb, deci e posibil sa dureze ceva pana il descarcati/instalati, luati-l din timp.

Also, o sa deschid o discutie pe grupul de pe Steam, ca sa nu zicem ca nu avem activitate si acolo :)

Doua intrebari:
1. Cine participa?
2. E bine sambata seara in jur de 9? Daca nu, spuneti o alta zi/ora si vedem cum facem
replyReply
#2
(01-30-2013, 10:29 PM)Bogdan Wrote: 1. Cine participa?
Eu...
(01-30-2013, 10:29 PM)Bogdan Wrote: 2. E bine sambata seara in jur de 9? Daca nu, spuneti o alta zi/ora si vedem cum facem
Pentru mine, e bine..

Dar va anunt ca is cam praf la genul asta de jocuriGrin.
replyReply
#3
Nu iti fa griji, jucam pentru distractie, nu ca sa ne etalam talentele virtuale la impuscat (talente care nu ma indoiesc ca la unii sunt destul de dezvoltate *points at Altair, Bv and Raven* :)) Nici eu nu ma pricep extraordinar la shootere competitive, although I do kick some as at Battlefield 2.
replyReply
#4
Particip si eu.
Si sunt de acord cu ora dar cred ca o sa fie putin cam necimstit pentru voi deoarece eu am adunat deja niste arme destul de puternice in joc,dar daca e joc cu toate clasele stock Haha
replyReply
#5
Un joc e amuzant mp cand nu sti sa joci, oarecumHaha.
replyReply
#6
(01-31-2013, 08:59 AM)Bv0595 Wrote: Particip si eu.
Si sunt de acord cu ora dar cred ca o sa fie putin cam necimstit pentru voi deoarece eu am adunat deja niste arme destul de puternice in joc

Same here, plus hats Grin

Nu e asa de greu sa inveti, oricum joc for the lolz, am un prieten in schimb care doar din joburi facute in joc a strans bani de un laptop.
Show Content
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#7
Cei care ati mai jucat, ajutati-ma cu ceva. La event imi cere IP-ul serverului. Banuiesc ca trebuie sa hosteze unul dintre noi serverul, cel cu netul cel mai bun, caz in care mi-ar trebui IP-ul sau. Corectati-ma daca gresesc, nu prea cunosc cum functioneaza toata treaba.
replyReply
#8
http://forums.srcds.com/viewtopic/5439

Ar trebui sa scrie aici cam tot ce trebuie stiut la un server.
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#9
Dar nu as putea sa fac asta din joc, sa dau create server? Sau asta e doar pentru LAN?

In orice caz, ar fi bine sa se ofere cineva sa hosteze, eu am netul destul de prost acasa, de 6 mb, insemnand 600 de kilo/sec la descarcare.
replyReply
#10
Ca sa putem juca mai multi, ne-ar trebui un server facut asa cum am pus, nu din joc, ca ala se inchide daca iese hostu din joc, chiar si din greseala. In plus, cred ca serverul din joc e cam rudimentar, nu tare il foloseste nimeni, adica cele pe care joci de obicei toate sunt facute cu HLDS.

Oricum, nu-i asa de greu de facut, l-as putea face eu, doar ca si netul meu face figuri recent.
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)