Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mount & Blade: Warband
#31
Dar maximum de cate trupe ai avut, eu de 60.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#32
Nu stiu sa iti zic exact....dar am avut multe.
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#33
Vroiam sa te intreb ceva. Am riding 3 si vreau la 4. Eu tot dau pe agility dar nu-mi apare sa pot creste riding skill-u
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#34
Pai pune pe inteligence si primesti mai multe puncte pentru skill si asa cresti riding.
[Image: 21ozj90.png]
replyReply
#35
Am gasit un mod pentru warband despre bataliile lui Napoleon. Merge fara sa fi nevoit sa nu mai poti juca warband simplu.


http://www.77yregiment.com/forums/m/1393...t-download
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#36
Joaca cine mount and blade with fire and sword?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#37
Si eu m-am jucat o lunga perioada de timp acest joc, e extraordinar, am castigat toate turnirurile din tinuturi, am vreo 25 relatie cu o tipa dar tre sa fac unpic de relatie si cu frateso sa ma lase sa ma casatoresc, sunt in bune relatii si cu regele, vreo 30...imi place foarte mult sa joc cu sultanatul...la inceput e groaznic de greu sa iti faci armata dar, cand ajungi sa evoluezi armata la mameluci, atunci simti ca joci cu adevarat...intre timp, dupa ce imbatabila mea armata de mameluci(vreo 50 de mameluci, vreo 20 de arcasi si vreo 20 infanterie a fost sparta...de catre un inamic urias...dar nu inainte de a rupe si vreo cateva armate...mi-am dat seama ca nu mai am cecauta prin desert fiindca ma rup banditii asa ca am inceput sa culeg soldati de la hanat, rodokos, nordici...si sultanat, si mi-am mai facut o armata, de mameluci combinati cu arcasi de elita de la sultanat, combinati cu sharpshooteri de la rhodoci, combinati cu ceva infanterist de elita de la nordici( nu mai stiu cum ii zice), combinati cu calareti arcasi de la hanat...credeti-ma, nicio armata nu mi-a mai stat in cale. Apropo Terente daca vrei arcasi adevarati, ia arcasii cei mai tari de a sultanat...si cavalerie cea mai tare ia mamelucii sau ceva cavalerie de elita de la swadezi. Vaegirii sunt cei mai slabi...si daca e sa te pui c vreo factiune pune-te cu norzii, sultanatul, hanatul sau rodocii...ca swadezii sunt centrali si mereu au mai multi inamici decat pot sa duca...asa ca pierd teritorii la greu...iar vaegirii au cele mai slabe trupe. Cel mai usor mod de a face bani e sa mergi in capitala Vaegiriilor, sa cumperi fier la greu si dupaceea sa il vinzi la norzi...am facut intr-o zi mai multi bani decat puteam duce...chiar merita.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#38
Zamolxis daca citesti acest mesaj, sa imi spui pe la ce ora esti liber si sa jucam mb pe multi.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#39
Mount and musket e pentru multi doar? Si mount and gladius la fel?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#40
habr nu am...nu am auzit de ele.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)