Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mount & Blade: Warband
#51
Lol. Am inceput o campanie principala cu Swadia. Am ceva armura. Aceea de zale acoperita cu o roba. SurcoatSmile. Am o sabie si scut +arbaleta. 60 de soldati si 2 eroi. Doar ca Swadia a intrat in razboi cu Khergherit si cu Sarranizi si cu NordiciHaha.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#52
Ma gandeam sa va intreb daca a jucat cineva mount and blade.
Daca nu ati jucat aceasta bijuterie va sugerez sa o faceti, si daca o faceti incercati warband.
Daca doriti va pot da un patch in romana al jocului.
replyReply
#53
http://www.worldofgothic.ro/forum/thread-3438.html
replyReply
#54
Mount and Blade simplu si Warband sunt niste jocuri unice in experienta luptelor First Person
Dar drept sa va spun ca With Fire and Sword si Napoleonic Wars nu mi-au placut de loc daca ai pusca nu trece nimeni asta mi-a dat de inteles jocul Haha
Deci bravo TaleWorlds pentru ca ne-au dat un asemenea joc o noua experienta in gaming
replyReply
#55
Jocul e genial, dar doar cu moduri. Primul joc îmi merge foarte bine. No lag şi e chiar super, însă Warband nu prea merge aşa de bine.
Oricum, am tot jucat câteva moduri. Să fac un top.
1) 1886 -> Western excelent cu multe lucruri schimbate. Jefuirea băncilor, armele de foc, indieni, rebeli confederaţi şi alte multe chestii ce face acest mod, din punctul meu de vedere cel mai realist şi mai bun.
2) Hegemony -> Modu' ăsta m-o făcut să îmi mai instalez încă un M&M, cu versiunea care este obligatorie pentru funcţionarea modului.
Jocul se petrece în 200 BC. M-am alăturat dacilor cu prima ocazie. Modul e aproape perfect. Trebuie încercat.
3) Europe 1200 -> Harta imaginară a jocului este schimbată cu harta Europei în anul 1200. Modul adaugă în acelaşi timp multe chestii noi, ce apar doar în Warband, chestia cea mai plăcută e că îţi poţi face regatul tău. Recomand modul.
M-am alăturat Ungariei şi când am cucerit un castel, regele a refuzat să mi-l ofere aşa că mi-am declarat independenţa şi am creat Regatul Român!
4) Europe 1805 -> Luptând alături de Napoleon în Anglia iar mai târziu în Centrul Europei a fost.. ... wow. Luptând în linii .. precum în războaiele de atunci .. wow.
5) Russian Civil War -> Un mod bun. M-am alăturat lui Kolchak, liderul Rusiei adevărate (şi unul dintre cei doi ruşi pe care îi respect --> Vlasov) cu prima ocazie. Mi-a plăcut de minune să omor nişte bolşevici nenorociţi şi să cuceresc Moscova.

Toate modurile sunt pentru primul joc din serie.
Sup
replyReply
#56
Toate modurile suna foarte interesant, o sa le incerc cand imi fac timp.
Apropo, spuneai ca la Europe 1805 jucai alaturi de Napoleon. Asta inseamna un storyline care urmareste campania sa?
replyReply
#57
Am si eu o Problema pe Mount and Blade Warband Multyplayer cand ma conectez pe server dupa 4-5 secune ma da afara de pe server si spune Kicking from server. ce pot face?
replyReply
#58
(08-12-2013, 08:48 PM)Bogdan Wrote: Toate modurile suna foarte interesant, o sa le incerc cand imi fac timp.
Apropo, spuneai ca la Europe 1805 jucai alaturi de Napoleon. Asta inseamna un storyline care urmareste campania sa?

Nu chiar. După ce te alături Franţei, Napoleon va cere să te întorci la el cu un număr de trupe ca să îl asişti într-o campanie. El a decis Anglia. Am cucerit tot ce era de cucerit în Anglia, dar a mai rămas Scoţia şi Irlanda. Am luptat în multe bătălii alături de el. Deci eu stăteam chiar lângă el, iar trupele mele lângă ale lui. Grin
Acum am renunţat puţin la modul ăsta şi joc Hegemony când am timp.
Sup
replyReply
#59
(08-12-2013, 08:55 PM)Virus Wrote: Am si eu o Problema pe Mount and Blade Warband Multyplayer cand ma conectez pe server dupa 4-5 secune ma da afara de pe server si spune Kicking from server. ce pot face?

Cumpara-l, cred.
replyReply
#60
Regatul meu încă rezistă! :clap:

[Image: 11mb52s.jpg]

Regele ungurilor, Imre a încercat să îmi cucerească cetatea. 170 unguri vs 50 români. Am reuşit să-i înving şi chiar să îl fugăresc pe nemernic până în capitala lor. Apoi am aflat că un general îmi asediază şi el cetatea. M-am întors repede, 120 unguri vs 30 români. Am reuşit să obţin o victorie pirică. Am câştigat la limită.
Acum îmi recrutez soldaţi din satele din apropiere, fie că-s româneşti, fie că-s ungureşti.
Rezist, deocamdată.
"Regele Basarab I", sună bine şi nu vreau să renunţ la titlul de 'rege' prea curând. Haha
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)