Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echipa 1 - discutii
#11
(03-02-2013, 05:05 PM)Aeternitas Wrote: How's going the work, competitiors? :-) Why don't you discuss the mod? :-)

Because the 'other team' is watching us.. and we want to keep our plans safe. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#12
(03-02-2013, 05:08 PM)Terente Wrote:
(03-02-2013, 05:05 PM)Aeternitas Wrote: How's going the work, competitiors? :-) Why don't you discuss the mod? :-)

Because the 'other team' is watching us.. and we want to keep our plans safe. Haha

You're right. Better wait. We would be glad if we have some time more for creation while you're waiting.Wink
Web about all Gothic mods (over 330!!!)
[http://darkforests.info/]

Mod [Thanatos], [Infernum]
replyReply
#13
bun! eu am deja gandita ideea, povestea, main character, 7 misiuni, main quest, un artwork cu harta. insa nu am un final la poveste Haha
toate astea le gandisem acum vreo 3 sapt cand am postat in zona de modding dar nu am reusit sa invat blender-ul pentru a construi harta efectiv Sad
mai multe detalii cand se face secret thread-ul, apoi astept parerea voastra daca sunteti de acord cu asta sau nu.
Multumesc.
replyReply
#14
Avem si noi niste idei pe care vrem sa le bagam. Grin Noi venim cu umorul, tu cu chestii mai serioase. Smile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#15
In sfarsit sunt private.

La asta ma gandeam si eu, sa aiba si o parte mai amuzanta Smile.

Pana la urma modul va fi pentru gothic 2 nu?
replyReply
#16
(03-02-2013, 06:26 PM)ThePaladinHero Wrote: Pana la urma modul va fi pentru gothic 2 nu?

Da.

Deci, eu ma gandeam asa. Eroul nostru sa inceapa pe un pat, spre exemplu. Iar in jurul camerei/locului/padurii in care se afla acest pat, sa inseram 5-6 femei care sa faca diverse activitati. Pot sa danseze, pot sa faca ceva serios etc.

Acest lucru ar fi ceva foarte simplu de realizat.

In fiserele npc-urilor, care vin odata cu modkitul amplu pt. Gothic 2, realizam caracteristicile acestor femei.


Exemplu:

instance Bau_1000_Florica (Npc_Default)
{
// ------ NSC ------
name = "Florica";
guild = GIL_NONE;
id = 1000;
voice = 1;
flags = NPC_FLAG_IMMORTAL;
npctype = NPCTYPE_FRIEND;

B_SetNpcVisual (self, FEMALE, "Hum_Head_Babe",FaceBabe_B_RedLocks, BodyTexBabe_B, ITAR_VlkBabe_H);
Mdl_SetModelFatness (self, 1);
Mdl_ApplyOverlayMds (self, "Humans_Relaxed.mds");




Putem si o rutina a npc-ului si niste dialoguri nu foarte relevante si un intro al modului e gata.

~by the way, am incercat sa modific textura "Hum_Head_Babe", am facut asta, am exportat .TGA-u si .TEX-ul le-am adaugat si cica e o problema ca nu gaseste mesh-ul. E destul de ciudat.

Va astept si pe voi cu pareri.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#17
Ok, incepe frumos Haha dar continuarea?
Si cum ma pot face si eu uitl What?
replyReply
#18
(03-02-2013, 07:11 PM)ThePaladinHero Wrote: Si cum ma pot face si eu uitl What?

Ajungem si acolo. Sa vedem ce propune si Cyrus si apoi sa facem toti planul si povestea modului.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#19
sper ca se intelege cam asta era planul meu cel de acum 2-3 sapt.
in intro eroul are o viziune(intro de care ma voi ocupa cand va fi harta gata 90%) despre nush sfarsitul lumii sau ceva si il viseaza pe un mag RAEN(water mage) si trebuie sa se intalneasca cu el, la N-E de tabara, unde are turnul(?) sau ma rog casuta lui in padure, orice chestie mistica...
si d-aici in colo e planul storyline-ului"
dream>wake-up>main_quest_meet_raen_>trap?don't_go_alone_>make_team>eqipment>town>armourer_missing>go_to_mine>take_back_armourer_from_mine>>town_pillaged_by_goblins>no_food_left>hunting_forest(+1hunter)>secure_the_town(+2guard)>team_complete>kill_goblin_lord>town_secured>>>
>>>lurker_camp_in_swamp>>>>the_orc_patrol>>>[Meet Raen on the N-E cliff] >... si d-aci finalul epic


player: the chief of the camp
npc:
-raen-the mage
-noname-armourer
-noname-thehunter
-noname-guard1
-noname-guard2
-more_noname_non_important_npc-miners,other guards, few citizenz

*noname = ne trebuie nume pentru astia

(03-02-2013, 06:52 PM)Terente Wrote:
(03-02-2013, 06:26 PM)ThePaladinHero Wrote: Pana la urma modul va fi pentru gothic 2 nu?

Da.

Deci, eu ma gandeam asa. Eroul nostru sa inceapa pe un pat, spre exemplu. Iar in jurul camerei/locului/padurii in care se afla acest pat, sa inseram 5-6 femei care sa faca diverse activitati. Pot sa danseze, pot sa faca ceva serios etc.

uite ca s-a potrivit cu povestea mea. omu se trezeste oricum in casa lui dintr-o zona mai aparte, chiar prin padure unde imi imaginez ca va fi. si va fi inconjurat de femei pentru ca e leaderul orasului.


edit3:
procesati harta acum Haha))

1 start game, casa eroului
2 orasul, micutz mai degraba tabara
3 mina orasului
4 hunting grounds
5 goblin camp/cave
6 the swamp/lurker camp
7 orc patrol
8 Raen the water mage


[Image: harta.jpg]
replyReply
#20
Si cum o sa il ajute magul pe erou sa scape de "sfarsitul lumii"?
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)