Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Echipa 1 - discutii
#31
(03-02-2013, 09:55 PM)Cyrus35 Wrote: pai misiunile sunt scrise in planul ala din postarea mea "gigant" unde e si harta.
Dar cine creaza harta? Stie careva sa lucreze in blender si.alte alea Haha

N-am lucrat cu blenderul pana acum. Roby a spus ca stie cate ceva, dar nu prea multe.

In blender facem pamantul hartii, pe care apoi trebuie sa il texturizam si sa adaugam copaci and stuff din spacer.

Sau solutia 2, luam o harta direct facuta si ne concentram pe misiuni si restul.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#32
Cat timp avem sa terminam?Si varianta 2 suna mai bine dar daca avem timp putem incerca sa facem una.
replyReply
#33
1 luna, maxim 2. Asa cred.

http://www.worldofgothic.de/?go=moddb&cat=18

Uitati aici harti cate vrem. Nu se merita, zic eu, sa facem noi una.

2. Vedeti si threadurile celelalte. O sa mai fac update-uri si pe acolo. Cand ne hotaram cu povestea, sa o putem in threadul ei.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#34
Nu mi se pare prea corect faţă de ceilalţi să luaţi o hartă făcută de alţii.
Ar trebui să discutaţi despre asta în topicul din Arena.
Sup
replyReply
#35
(03-02-2013, 10:41 PM)Warhell Wrote: Nu mi se pare prea corect faţă de ceilalţi să luaţi o hartă făcută de alţii.
Ar trebui să discutaţi despre asta în topicul din Arena.

1. Multumim pentru parere.
2. Suspenda-i banul lui Roby14.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#36
Nu. L-am avertizat de prea multe ori, şi chiar am avut răbdare şi indulgenţă destulă cu el.
Ştia unde avea să ajungă dacă continuă tot aşa.
Peste 2 zile va expira banul şi gata. E un subiect închis.
Sup
replyReply
#37
eu vreau sa fac harta da nu inteleg blenderu deloc.
Care e scala? Pozitionarea e k drk. Am nevoie d un tutorial bun, special pt harta d gothic.
Ca ce am gasit eu nu ma ajuta cu nimic.
replyReply
#38
@warhell: In mod normal mi-as bate capul cu tine si roby ar reveni mai repede, dar incerc asta de 2 ani de zile si vad ca tot degeaba. Remember your warnings and bans.. n-ai mai fi fost aici daca nu eram eu baiat iertator.

(03-02-2013, 11:11 PM)Cyrus35 Wrote: eu vreau sa fac harta da nu inteleg blenderu deloc.
Care e scala? Pozitionarea e k drk. Am nevoie d un tutorial bun, special pt harta d gothic.
Ca ce am gasit eu nu ma ajuta cu nimic.

Am sa caut si eu un tutorial. Poate gasim ceva.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#39
Pe langa harta ce mai trebuie pregatit?
replyReply
#40
poi harta e baza apoi ne trebuie sa punem texturile, si detaliile cu spacer, gen "gardul" satului, prin mina alte baraci, in tabara si pestera goblinilor baraci si alte minunatii, dupa ce avem waypoint-urile putem sa punem npc-urile, creaturile, etc dupa asta mai raman dialoguri si misiuni Grin
ce simplu pare la prima vedere Haha

avand in vedere ca nu stau prea bine la desen,arta,pictura. incercati sa va imaginati cam cum vreau eu sa arata zona de unde incepe jocul, asta ar trebui sa fie casa unde se trezeste eroul si pe harta este zona 1, undeva in spate ar trebui sa fie mina satului(3 pe harta), bineinteles mina de la baza muntilor nu trebuie sa fie in departare ci undeva la distanta dintre old camp si new camp(old camp - casa eroului, new camp - mina satului)

Show Content
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)