Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajutor
#11
O sa-mi dea putina bataie de cap pana reusesc sa fac niste forme care seamana a muntiHaha.
replyReply
#12
nush cum funcţioneaza toata treaba asta, dar nu poti introduce muntii din g2 gata facuti, cei ce inconjoara manastirea, turnul lui xardas sau chiar toata zona din spatele lui onar farm, iar apoi sa prelucrezi, editezi dupa modelul hartii mele Grin
replyReply
#13
Garzile or sa fie militia, paladini sau mercenari?
Si magul o sa fie de apa, de foc sau...seeker Haha?
Ca as vrea sa pregatesc cateva npc-uri mai neimportante.
replyReply
#14
(03-04-2013, 09:43 PM)Cyrus35 Wrote: nush cum funcţioneaza toata treaba asta, dar nu poti introduce muntii din g2 gata facuti, cei ce inconjoara manastirea, turnul lui xardas sau chiar toata zona din spatele lui onar farm, iar apoi sa prelucrezi, editezi dupa modelul hartii mele Grin

Faza e, ca nu poti, acei munti fac parte dintr-un 3ds, iar in spacer, doar le pui, textura de munti....
La fel si pe case, si tot ce se baga in spacer, intra ca 3d, iar de acolo este texturat sa arate frumos..

(03-04-2013, 09:44 PM)ThePaladinHero Wrote: Garzile or sa fie militia, paladini sau mercenari?
Si magul o sa fie de apa, de foc sau...seeker Haha?
Ca as vrea sa pregatesc cateva npc-uri mai neimportante.

Putem modifica armurile, si le facem sa arate cum vrem noiSmile.
replyReply
#15
@ThePaladinHero: aici postam daca avem nevoie de ajutor in editare. Iti raspund in discutii.
replyReply
#16
(03-04-2013, 09:49 PM)Cyrus35 Wrote: @ThePaladinHero: aici postam daca avem nevoie de ajutor in editare. Iti raspund in discutii.
Ma scuzi What.
replyReply
#17
@roby:
deci nu poti deschide in blender 3ds.ul cu munti? Si apoi sa.i copiezi d.acolo in proiectul tau?
replyReply
#18
(03-04-2013, 09:58 PM)Cyrus35 Wrote: @roby:
deci nu poti deschide in blender 3ds.ul cu munti? Si apoi sa.i copiezi d.acolo in proiectul tau?
Pentru ca desigur, 3ds-ul cu muntii nu exista, e toata harta dintr-o bucata.....sau impartita pe bucati, adica pe zone, manastirea, orasul , and so on....
In spacer poti pune o casa pentru ca are un mesh separat, dar muntele nu are....
Intelegi?
replyReply
#19
pai deschide lumea intreaga si copy munţii :p
poate suna retard ce zic, dar avand in vedere ca nush cu ce se mananca, induraţi :p
daca nu merge asta e plm o luam d la 0(zero)
replyReply
#20
(03-04-2013, 10:10 PM)Cyrus35 Wrote: pai deschide lumea intreaga si copy munţii :p
poate suna retard ce zic, dar avand in vedere ca nush cu ce se mananca, induraţi :p
daca nu merge asta e plm o luam d la 0(zero)

Sa imi zici cand reuseti sa tai muntiiHaha.
Iti, luatu de la 0 e singura optiune( si nu ar trebui sa ne plangem, parca trebuia sa invatam ceva, nu sa luam totul facut:p)
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)