Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Golden Mod
#1
Atentie, acest anunt este pentru nostalgici!

Stiu ca exista posibilitatea ca cineva sa fi facut anuntul asta inaintea mea, dar totusi am sa-l fac.
Multi dintre cei de aici au auzit probabil de legendarul "Golden Mod". Pentru necunoscatori, jocul Gothic (este vorba despre primul joc al seriei) ar fi trebuit sa fie mai complex, insa nu stiu din ce motive, creatorii au renuntat la anumite parti din el. Un grup de modderi rusi au creat din acea parte pierduta un mod, mai exact Golden Mod. Mod-ul a fost fantoma mult timp, multi stiau de el, insa nu era publicat. Acesta aduce misiuni noi, precum cucerirea minei mercenarilor, locuri noi, precum mina abandonata, secrete noi, obiecte noi etc.
Astazi, facandu-mi-se dor de Gothic am vrut sa ma mai plimb putin cu eroul pe harta, insa chiar si dupa cativa ani imi amintesc povestea perfect si era putin enervant. Am zis sa caut un mod care sa schimbe ceva. Dark Mysteries il aveam, insa e prea "ornat" pentru gustul meu, nu l-am jucat nici prima data, chiar daca aduce o completare jocului. Mare mi-a fost mirarea cand am gasit Golden Mod. L-am scos, l-am instalat, nu am vazut nicio schimbare la inceput, insa putin dupa inceputul jocului am gasit un mic secret ascuns intr-un loc intunecos. Asta mi-a provocat o placuta impresie, jocul pare mai "complet".
Daca vreti sa il incercati, il gasiti pe www.worldofgothic.com la sectiunea Downloads/Gothic/Gothic modifications. Il recomand celor carora vor sa reia Gothic-ul asa cum e el, dar cu ceva la care poate au sperat si visat cand l-au incercat primele dati; distractie placuta!

PS: Umblati peste tot, asa cum faceati la inceput, cercetati fiecare pestera, ascunzatoare si coltisor pe care il stiti sau gasiti.
replyReply
#2
Modul este dragut,lam jucat acum cativa ani dar am intampinat buguri care au stricat jocul(nu il puteam termina).
OftopicGrinark mysteries are modul thiel hater textures inclus,as vrea sa scap de el. Stie cineva daca pot juca gothic 1 dark mysteries cu texturile jocului original?(in afara de locurile noi facute de ei)
replyReply
#3
Da, ce a zis si meph, multe buguri. Oricum, nu cred ca modul e chiar asa de necunoscut, la fel cum nu e nici legendar, din cauza a ce ziceam prima data. Ar merge un remake mai profesionist, care sa nu se simta atat de "facut ca sa fie." Nu imi amintesc mare lucru din continutul nou, dar mi-a ramas in minte mina prabusita de langa trading post care e plina cu tot felul de creaturi care nu au nici un scop. In orice caz, nu mi se pare ca era nevoie sa ai acces si acolo din moment ce mina era prabusita si astupata.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)