Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii generale
#1
Ok, facem un mic reboot si trebuie sa ne punem neaparat pe treaba, pentru ca dupa cum am aflat de la Terente, cealalta echipa lucreaza si ea de zor.

Din moment ce nu o sa mai continuam ce a facut old nick pana acum, e cazul sa o luam de la zero si sa gasim un nou subiect pentru mod. Acest topic o sa ramana pentru discutii foarte generale, pentru poveste si orice altceva, deschidem topicuri noi.

Also, ne-ar trebui un nume pentru echipa, daca aveti idei, postati-le.
replyReply
#2
Wolfs of Avalon...habar nu am...poate si inferno brothers, blood shells...astea au fost niste idei pt nume d echopa. Nume de mod, Hellman chasing, A game of an Avenger...Osanditul, Vengeance...astea nume pentru mod. Castelul e foarte bun old nick asa cum a fost...caci chiar intr o padure de langa castel isi va incepe eroul nostru aventura in haine de pilgrim. Hai cand ii conturam fata eroului sa i punem o cicatrice care saa arate cum si au pus luptele amprenta pe chipul sau. Voi veni cu mai multe idei maine cnd voi scrie ca un om normalHaha.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#3
(03-07-2013, 08:59 PM)Zamolxis1 Wrote: Castelul e foarte bun old nick asa cum a fost...
Castelul ala face deja obiectul altui mod pe dark forests. Aici o luam de la 0 asa cum s-a stabilit. Propunerea mea pentru numele echipei e aceeasi pentru ca sunt statornic: "Judecatorii" sau "Judges".Haha
Numele modului trebuie sa fie legat de poveste deci va primi nume dupa ce povestea se va contura, cred ca asa ar fi firesc.
replyReply
#4
Ok...povestea e la mine in scafarlieHaha.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#5
O idee care e departe de a putea fi pusa in practica, dar o spun acum de frica sa nu o uit: ar fi foarte tare daca am putea sa avem si dialog vorbit, folosind vocile noastre sau ale unui membru de familie/prieten.
replyReply
#6
Ar fi super...sa ne inregistram vocile vorbindHaha...cred ca le-am lua fata celorlalti prin chestia asta.

Hai sa facem un castel chiar in varful unui munte...cu un pod peste o cascada, si ca sa ajungi la castel sa fie o inchisoare in care trebuie sa faci niste misiuni pentru gardieni, ca mai apoi sa iti dea voie in castel. Cum e castelul din Sherlock Holmes, Game of Shadows sau manastirea din Season of the Witch...adica e chiar misto pozitia.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#7
(03-08-2013, 12:45 PM)Zamolxis1 Wrote: Hai sa facem un castel chiar in varful unui munte...cu un pod peste o cascada, si ca sa ajungi la castel sa fie o inchisoare in care trebuie sa faci niste misiuni pentru gardieni, ca mai apoi sa iti dea voie in castel. Cum e castelul din Sherlock Holmes, Game of Shadows sau manastirea din Season of the Witch...adica e chiar misto pozitia.
Repet ce spuneam in topicul cu povestea, mai intai sa vedem ce putem sa facem si abia apoi sa ne gandim la cum vor arata misiunile si personajele.

Also, HeroNameless si Ionutzel, dati si voi un semn de viata, sa stim ca sunteti cu noi.
replyReply
#8
Ei nu cred ca sunt prea interesati...daca erau, ar fi fost mult mai in priza.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#9
Deocamdata suntem la inceput (doar ieri am inceput sa postam), cred si sper ca pe masura ce avansam si vom avea lucruri mai interesante de facut, se vor implica si ei.
replyReply
#10
Sa speram... la partea de scripting o sa fie putin nasol, iar daca ei nu se vor implica, pot spune ca ne-am impotmolit, caci suntem destul de incepatori si prin urmare nu stiu cat ne putem descurca 3 vs 5.Haha...dar ii batem noi, suntem mai buni si mai creativi ca eiSmile.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)