Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sa trecem la treaba(joaca)!
#11
ma refeream la @roby ce windows tiai bagat
replyReply
#12
Mie nu imi merge altceva inafara de vista...
replyReply
#13
Iti merge ceva nemaivazut Ultimate xp by gabitzaLeu (original mie) asta merge pe orice pc sau laptop
replyReply
#14
Am doua propuneri in vederea reluarii activitatii si mentinerii ei, din experienta, ambele fiind destul de utile pentru un proiect de lunga durata:
1. Chit ca in momentul de fata suntem doar vreo 4 persoane, am putea introduce un sistem de task-uri. Fiecare primeste o anumita "misiune" pe care trebuie sa o duca la capat intr-un anumit timp. Cu un deadline e mai usor sa te ti de treaba pentru ca una e sa te gandesti "pana luni trebuie sa termin, ar fi bine sa mai fac cate ceva" si alta sa zici "eh, am timp destul o las pe maine." La sfarsitul fiecarui task se acorda niste puncte (brownie points*) simbolice.
2. In fiecare zi sau odata la doua zile, fiecare persoana posteaza progresul facut in acea zi. Progresul poate sa fie cat de mic si poate fi in legatura cu task-ul pe care il are de dus la capat sau nu, dar progresul e tot progres. In felul asta ne tinem permanent conectati la proiect si nu ne pierdem interesul.

Ideile in sine nu sunt foarte spectaculoase, dar ma repet, din experienta rezultatele nu intarzie sa apara. Postati cate un mesaj daca sunteti de acord cu sistemul asta, si daca da, atunci propun ca maine sa fie prima zi in care posteaza fiecare cate un update la ce a facut, precum si ziua in care cadem de acord cu privire la task-uri.

*Ideile sunt sub copyright si sunt furate :)
replyReply
#15
Why not...
Eu vreau sa ma apuc de harta deseara/maine.
replyReply
#16
Apropo, vorbeam mai deunazi de DropBox si spuneam ca s-ar putea dovedi foarte util. Ei bine, tocmai am descoperit o functie noua prin care se pot crea foldere shared, astfel incat impartitul de fisiere intre utilizatori cu acces la acel folder devine extrem de usor. De exemplu, daca eu adaug o imagine in acel folder, el va ajunge automat si la restul persoanelor care au acces la folder. Asta inseamna ca nu mai trebuie facut upload - dat link - descarcare, totul se face intre calculatoarele participantilor. Eu zic ca asta ne-ar usura destul de mult munca, astfel ca propun (sunt pus pe propuneri azi) sa descarce toata lumea programul, sa isi faca cont, iar apoi sa imi trimita mail-ul folosit pentru a face contul, asftfel incat sa pot sa le dau acces la folder-ul shared.
replyReply
#17
pai dane linkul si il descarcam
replyReply
#18
(05-10-2013, 11:15 PM)HeRoNaMeLeSs Wrote: pai dane linkul si il descarcam

Hai ca nu e asa greu sa intri pe http://www.dropbox.com ..
Chiar atat de planta nu te cred..
replyReply
#19
Ok lam instalat dar e aproape la fel ca si media fire
replyReply
#20
@Terente si Hero: dati-mi mail-urile ca sa pot sa va adaug la folder.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)