Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wog.ro's textures pack
#1
Ce ziceti de un pack de texturi modificate? Ca ma vazut ca va pricepeti si va place asta. Este simplu si distractiv si lumii ii place asta.

Deja cateva armuri avem. Putem modifica si fetele oamenilor din Gothic, daca vreti. Orice.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Cred ca ar fi ceva interesant de facut, insa ma gandesc sa alegem o anumita tematica, astfel incat pack-ul sa aiba consistenta. O idee ar fi introducerea mai multor armuri in joc cu diferente doar la nivel vizual, astfel incat sa avem mai multa diversitate.

De asemenea, ar fi utile (cel putin pentru mine) unele sfaturi/tutoriale legate de editarea armurilor, precum si de introducerea texturilor noi in joc.
replyReply
#3
(05-07-2013, 10:40 PM)Bogdan Wrote: De asemenea, ar fi utile (cel putin pentru mine) unele sfaturi/tutoriale legate de editarea armurilor, precum si de introducerea texturilor noi in joc.

Pai n-ai facut tu acel tutorial? Nu ma refer la modificarea meshurilor, ci doar a texturilor.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#4
Pai hai sa ne apucam de treaba(doar ca o sa am nevoie de ceva antrenament pentru asta),asa ca mai bine sa ne adunam cativa si rezolvam cu propunearea voastra
replyReply
#5
Am citit pe acum defunctul WoG.com cum ca ar fi posibil sa deschizi si sa editezi, in Blender sau alt program de editare, mesele din G3 (in totalitatea lor, inclusiv armuri) si apoi sa le introduci in Spacer. Nu stiu cum merge cu texturarea armurilor, in afara de a le modifica pe cele existente. Se poate face direct din Blender, sau cum?

Ideea de mai sus cred ca s-ar potrivi pentru un astfel de proiect.
replyReply
#6
Dar daca am folosi armuri din gothic 4 par mai reale
replyReply
#7
Te rog frumos sa ne spui cum am putea sa extragem armurile din G4, apoi vedem noi cum le folosim.
replyReply
#8
Am avut G4 dar pe un alt PC si cred ca se puteau extrage cu universal extractor.
replyReply
#9
Ma indoiesc ca ar functiona cele din g4 in g2..
replyReply
#10
Nu stiu sigur dar merita incercat.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)