Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Take the Pics - Piranha Bytes Edition
#1
(05-05-2013, 11:51 AM)Bogdan Wrote: Mai demult, pe la inceputurile mele pe WoG, postasem o idee de concurs care nu a fost dusa la capat. Concursul se numea Take the pics (inspirat dintr-un alt concurs de pe forumul Level) si consta in alegerea unui obiect si fotografierea lui in diferite ipostaze. Mai multe detalii aici: http://www.worldofgothic.ro/forum/thread-1921.html

Ma gandeam sa schimb un pic concursul, sa il fac ceva mai la subiect (Gothic) si ceva mai usor. Ideea de baza ramane aceasi: trebuie facute poze, cu mentiunea ca nu mai trebuie ales un obiect si pozele nu mai sunt facute in viata reala. Mai degraba locatiile vor fi alese din jocurile celor de la Piranha Bytes (cele 3 Gothic-uri plus expansion-uri si Risen-urile).
Deocamdata insa as vrea sa stiu daca e cineva interesat, nu vreau sa am aceleasi rezultate ca in cazul concursului original. De mentionat ca vom avea premii (cat de cat atractive), iar imaginile vor fi folosite intr-un alt proiect (secret) care se desfasoara acum pe forum Smile

Voluntari?

Asadar, pana acum am avut doi voluntari, Terente si Hero, iar cu mine am fi 3. Totusi, nu imi pierd speranta ca pana la inceputul efectiv al concursului vom fi macar cinci Smile

In continuare o sa prezint cateva reguli generale:
1. se vor lua in calcul doar screenshot-urile facute de participanti;
2. in poze nu trebuie sa apara eroul; de asemenea, in cazul jocurilor Risen 1&2 si Gothic 3 e recomandata inlaturarea HUD-ului;
3. perioada efectiva de desfasurare a concursului va fi de o saptamana (ca sa nu ne plictisim);

Ma rog, nu prea am inspiratie in momentul asta. Daca mai aveti alte idei postati-le pe topic si o sa le adaug si aici.

In continuare trebuie sa facem lista de locatii. Ma gandesc ca undeva intre 10 si 15 pentru fiecare joc al celor de la Piranha Bytes o sa fie de ajuns. Sunt 7 jocuri cu tot cu expansion-uri, deci nu vrem sa ne avantam prea tare. De asemenea, nu cred ca e cazul sa alegem locatii foarte greu de atins, orasele principale plus cateva zone mai speciale.

LISTA de LOCATII:

Show Content

Show Content

Show Content

Show Content

Show Content

Show Content

Show Content

Va rog sa ma mai ajutati cu alte locatii, mai ales in cazul FG si R2.
replyReply
#2
Dar cand incepe concursul?
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#3
Cand se completeaza lista de locatii (daca totusi nu are nimeni de gand sa ma ajute cu cateva sugestii pentru R2 si FG o sa mai adaug la celelalte jocuri si o sa ii dam drumul asa) si cand vor fi macar cinci participanti; nici asta din urma nu e o regula, dar cred ca ar fi cam urat sa fim doar 3 sau 4.
replyReply
#4
Pai in FG ar putea fi desertul Varrant,Xardas tower,Trelis,Mora Sul cam atat stiu eu.Pentru risen nu stiu stiu caci inca nu am jucat.Scuze
replyReply
#5
As intra si eu in concurs,dar nu am R2,si din cate stiu eu,in G3 FG,nu era vorba despre unirea Myrthanei,deci ar trebui sa luam locatii din Myrthana,cum ar fi Silden,Faring,Gotha...
FlowerFlower
replyReply
#6
Din F.G , Gotha nu ar trebuii sa lipseasca Smile
Sau privelistea din Cape Dun...Pestera de langa Cape Dun de asemenea..Ceva poze cu animalele din jocuri sunt bune?

M-as inscrie si eu, dar pot face poze doar din G3 F,G Smile
replyReply
#7
Da. Poti. Eu particip si deja ma apuc de poze.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#8
(07-09-2013, 10:59 PM)dsKed cristy Wrote: Din F.G , Gotha nu ar trebuii sa lipseasca Smile
Sau privelistea din Cape Dun...Pestera de langa Cape Dun de asemenea..Ceva poze cu animalele din jocuri sunt bune?

M-as inscrie si eu, dar pot face poze doar din G3 F,G Smile

Nu ar trebui cu un obiect in diferite locuri si nu cu animale???
FlowerFlower
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Concurs-Take the Pics Bogdan 61 24,909 02-14-2012, 03:07 PM
Last Post: Bogdan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)