Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
#1
In topicul asta o sa discutam ce face fiecare in continuare, si mai exact task-urile pe care urmeaza sa le facem. Doua reguli:
1. deadline 10 zile pentru orice task; daca terminati mai repede bonus points;
2. se va face cate un topic nou pentru fiecare task in care sa se posteze progresul si alte discutii.

Right, acum ne alegem fiecare cate ceva. Avand in vedere ca sunt doua moduri, nu o sa luam neaparat fiecare cate un task diferit, insa ar fi recomandat sa nici nu ne apucam toti de acelasi lucru, cel putin nu in acelasi timp.

In cazul meu, o sa continui cu editarea celei mese de care vorbisem mai demult si imi propun ca in cele 10 zile sa o fac o harta inchisa (cu pomi, stanci si ce mai gasesc). De asemenea, pe masura ce avansez o sa experimentez cu introducerea personajelor in joc, obiectivul fiind introducerea a 3 NPC-uri diferite pe harta la care o sa lucrez, dar fara dialog.

Rog pe restul lumii sa posteze de asemenea aici, apoi sa deschida topicurile, chiar daca stiu deja ce urmeaza sa faca (cum e de exemplu cazul lui roby).
replyReply
#2
Bogdan, am o intreabare...
Cum bagi npc-uri sau alte chestii pe o mesa care nu e gata inca?
Adica, o prima regula a blenderului este: lucrezi numa in fisier .blend..
Odata exportata in 3ds, importul inapoi se face cu probleme, si apar greseli pe mesa...
Deci un prim pas ar fi terminarea hartii in blender...
replyReply
#3
Ah, pai nu vreau sa le bag in timp ce modific harta - cu toate ca vad ca asa se intelege din ce am spus Smile O sa le pun pe mesa asa cum e acum, iar apoi o sa le pun pe mesa finala. Oricum nu cred ca o sa intru in chestii foarte avansate gen waypoint-uri, si daca o fac o sa fie ceva rudimentar. Vreau insa sa ma obisnuiesc cu introducerea NPC-urilor, ca atunci cand va fi gata mesa sa nu stau sa orbecai aiurea.

Also, bun sfatul @ importarea mesei, o sa tin asta in minte.
replyReply
#4
Nu poti pune un npc in joc fara un waypoint..Grin
replyReply
#5
Nu da in cap, in momentul de fata notiunile mele legate de introducerea NPC-urilor (si in general de modding) sunt foarte amestecate, to say the least. Eu ma refeream la o rutina pe care o sa o urmeze, daca am zis o prostie, my bad.
replyReply
#6
Vreau si eu task, va rog.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
Pai ti-l cam alegi Smile Ceva pe care sa il termini in 10 zile si pe baza caruia sa postezi update-uri regulate.
replyReply
#8
(05-12-2013, 05:28 PM)Bogdan Wrote: Pai ti-l cam alegi Smile Ceva pe care sa il termini in 10 zile si pe baza caruia sa postezi update-uri regulate.

Hmm.. tocmai ii spuneam lui Roby despre asta. Deci, va rog din nou, dati-mi voi un task. Grin Va rog frumos.

Show Content
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
Nu am dat in cap, poate m-am exprimat prostGrin.
replyReply
#10
(05-12-2013, 05:33 PM)Terente Wrote: Hmm.. tocmai ii spuneam lui Roby despre asta. Deci, va rog din nou, dati-mi voi un task. Grin Va rog frumos.

Show Content
In cazul asta o sa iti pasez task-ul meu cu NPC-urile, numai ca o sa fiu ceva mai dur cu tine decat am fost cu mine (pentru ca stii mult mai multe, nu de alta) si o sa cresc un pic obiectivul prin dezvoltarea completa a lor (ma rog, cat de mult poti astfel incat sa poate fi folosite si pe alte harti). Probabil ca sunt cam vag, drept care te invit sa ne mutam (daca consideri ca e cazul) pe un topic dedicat task-ului in care sa discutam mai pe larg (gen sa tu sa imi spui ce optiuni ai la indemana si eu sa aleg din ele). Daca nu, faci ce consideri ca e nevoie (damn, nu trebuia sa ma pui sa fac asta).
(05-12-2013, 05:36 PM)roby14 Wrote: Nu am dat in cap, poate m-am exprimat prostGrin.
Stai linistit, nu te-ai exprimat gresit; ziceam preventiv, in caz ca mai postez cate o ineptie Smile
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)