Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
#11
Nu iti fur taskul.. Am zis sa fac o mesha pentru o armura unica pe care sa o poarte un grup de npc-uri, pe care sa o si texturez. Am sa pun si termenul limita cum ai spus.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#12
Ah, ok, cred ca n-am inteles ce ai vrut sa spui.
replyReply
#13
Pai eu si terente ne-am, putea ocupa de misiune si poveste
replyReply
#14
So, people, v-as ruga daca tot am zis sa mergem pe sistemul asta de task-uri si update-uri regulate, sa va alegeti unul - doua task-uri si sa deschideti topicuri asemanatoare cu cele pe care le-am deschis eu, in care sa postati update-uri.
replyReply
#15
Ma bag la poveste, misiuni, daca doriti. Insa mai am nevoie de cineva care sa isi dea interesul in acest sens.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#16
Nu stiu ce intelegi prin poveste si misiuni, dar daca te referi exclusiv la a posta idei referitoare la actiunea modurilor, atunci no thanks, asta e ultima dintre griji in momentul asta. Tot pe ramura asta poti insa sa faci dialogurile in formatul necesar Gothic-ului, care e o treaba ceva mai complicata.
replyReply
#17
Crede-ma ca habar nu am scripting sau alte treburi de genul...
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#18
Aia e si ideea, sa inveti sa faci treburile astea. Oricum, sa faci dialogurile nu inseamna scripting per se, mai mult sa adaugi niste formule prestabilite acolo unde ai nevoie.
replyReply
#19
Așa cum am promis, ne reapucăm de treabă. Mai întâi trebuie să alegem proiectul pe care vom lucra. Al cărei echipe, adică.

Personal aș alege să facem modul echipei în care am făcut eu parte. Aruncați și voi un ochi pe ambele threaduri și spuneți-vă cum preferați.

Momentan trebuie să facem npc-urile și să le poziționăm pe harta ce a fost deja realizată.

Apoi o să ne apucăm de misiuni și dialoguri.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#20
Trebuie sa faceti si way net daca vreti sa mearga npc-urile pe harta si sa nu dispara aici si sa apara acolo.
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)