Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutii task-uri
#31
Recunosc ca nu am citit chiar toate postarile.Haha
Daca restul echipei n-are nimic impotriva o sa incerc sa modelez o harta dupa o schita prealabila.
replyReply
#32
(09-24-2013, 11:53 PM)Iuliu Wrote: Recunosc ca nu am citit chiar toate postarile.Haha
Daca restul echipei n-are nimic impotriva o sa incerc sa modelez o harta dupa o schita prealabila.

Poti sa faci ce vrei din partea mea.
[nesigur]
replyReply
#33
Vreau sa propun realizarea modului dupa modelul acesta: http://www.worldofgothic.com/gothic3/?go...rodrawings
dar mai putin detaliat, combinat cu acesta:
http://www.scoaladecinema.ro/2012/02/abc...atografic/
cu adaptarile necesare. Astfel ar fi mai usor pentru membrii echipei sa obtina o imagine cat mai omogena asupra lucrarii.
replyReply
#34
E un pic cam greu sa faci o grafica aproape reala pentru gothic care stim cu totii ce grafica are.... (nu am inteles inca ce tip de mod e )

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#35
(09-25-2013, 07:28 PM)cornel Wrote: E un pic cam greu sa faci o grafica aproape reala pentru gothic care stim cu totii ce grafica are.... (nu am inteles inca ce tip de mod e )

Scuza-ma, dar acum e randul meu sa nu inteleg ce vrei sa spui. Nevermind...
replyReply
#36
Daca se face un mod pentru gothic din cate am inteles eu din ideea ta (din nou nu stiu despre ce e modul) ai vrea ca in mod sa apara artwork-uri fapt ce ar fii foarte greu de modelat incat sa arate bine in gothic....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#37
Voiam sa spun ca ar trebui sa realizam modul folosind modelul creionat in schitele acelea si sa adaptam un fel de decupaj pentru a putea conecta in mod optim toate componentele.
Adica e mai usor sa modelezi o harta dupa o schita desenata si sa faci un script folosind o baza de date aranjata intr-un tabel cu npc-uri, quest-uri, dialoguri, asemanator cu modelul de decupaj cinematografic.
replyReply
#38
Voi modela o harta dupa desenul lui Cyrus. O sa va anunt cand va fi gata.
replyReply
#39
Great! Ma apuc si eu in weekend de lucru.
replyReply
#40
he ma bucur ca v.am putut fi de folos.
inca visez la harta aia si mod.ul cu povestea noastra. Dar nu mai am timp d nimic cu job.ul asta.
Spor acolo la ce lucrati voi!
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)