Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Freedom Fighters
#1
Având în vedere că n-am ce face până duminica viitoare, iar tezele nu-mi prea atrag interesul pentru că par să fie uşoare ... m-am apucat să cumpăr nişte jocuri. Am găsit un magazin d'ăla maritim, plin de nave şi de piraţi, dacă ştiţi la ce mă refer.
Am început vineri cu Postal 2. L-am terminat sâmbătă. Mi-a plăcut mult şi am jucat la el ca un nebun. Apoi m-am apucat de add-on, Apocalypse weekend, care-i şi mai tare, l-am terminat tot ieri. Haha
Azi dimineaţă mi-a ajuns ălalalt joc, Freedom Fighters. Pur şi simplu căutam pe wikipedia jocuri cu o poveste istorică alternativă. Şi mă gândeam .. ori ăsta, ori altu' cu nave şi cu nu ştiu ce neimplicare a USA în ww1, şi victoria Germaniei .. detalii, detalii..
Şi când am văzut că Freedom Fighters e făcut de ăia ce au făcut şi Hitman, am zis că ce dracu', tre' să-l joc.
În acest joc, în 1945 sovieticii aruncă prima bombă atomică în Berlin, aducând la victoria sovieticilor. Demonstrându-şi puterea, toate statele din Europa decid să intre în blocul comunist. Chiar şi Anglia, câţiva ani mai târziu. Toată Europa era sub o formă jidano-comunisto-retardată.
Apoi au decis să se extindă şi în alte continete. Chiar şi în America. În 1999, partidul jidano-comunisto-retardat câştigă alegerile, ducând mai târziu, peste 2 ani la invazia jidano-comunisto-retardaţilor în New York, oraş ce cade a dracu' de repede, însă nu şi rezistenţa din el.
Chris, personajul principal este practic forţat să se alăture rezistenţei. A ajuns astfel de la un instalator, la un patriot.
Povestea nu o mai continui pentru că vă impiedic să ajungeţi la magazinul meu ăla maritim.
Dar, o să vă spun de engine şi chestii d'ălea la care o să mă prefac că nu le ştiu numele.
Meniul e mişto, mult prea mişto şi simplu. Îmi ducea capul la jocurile moderne. Grafica e extrem de mişto. Culmea e că nu am lag, habar n-am cum se întâmplă asta. E third person, şi dispune de un zoom mişto la armă când e nevoie .. I'm in love with that zoom, I swear.
Armele sunt cam cele folosite în ziua de astăzi. În schimb, sistemul de killing nu m-a prea atras. Dacă nu loveşti la cap, ruşii încep să danseze din gloanţele ce le primesc .. mor cam greu dacă nu înveţi sistemul.
Faza şi mai mişto e că poţi recruta "Freedom Fighters". Mărimea poate fi oricare, depinde de carisma pe care trebuie să o formezi vindecând camarazi, ucigând schizofrenici şi îndeplinind obiectivele. Eu am ajuns deja să pot recruta 5 rebeli, şi e mişto cum le poţi comanda să te urmărească, să apere o zonă ... şi cam orice.
Şi mai mişto e faptul că pe măsură ce trece timpul, oraşul devine din ce în ce mai deteriorat şi mai ruinat.
Dar şi mai mişto decât mişto e faptul că tu alegi cum să decurgă misiunea. Sistemul de canalizare face totul. Jucaţi şi o să vedeţi.
M-a atras iarăşi programul de ştiri ce apare la finalul fiecărei misiuni. Haha
Îmi place să o văd pe rusoaica aia cum se chinuie să vorbească în engleză.
Şi mno, cel mai important .. AI-ul, e de nota 10. Foloseşte Machine Gun'ul, se ascunde şi uneori chiar te atacă cu arma .. la propriu în cazuri disperate. Când văd că se formează linii d'ăstea de fortificaţii pe stradă îmi creşte sufletul.
Jucaţi-l. Nu o să regretaţi.
Sup
replyReply
#2
Ooo da, unul din jocurile copilariei... dupa ce mi se descarca WoT, ma apuc de el.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#3
Are cineva un patch in engleza ???
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)