Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noutăți din România
#11
Ce noroc de tine....eu is nevoit sa folosesc un modem de 21,6 mb/s la 80lei/luna,plus.pe langa asta mai am si restrictie la trafic...Sad
FlowerFlower
replyReply
#12
Cred ca e o greseala pe undeva sau vreo informatie omisa. 90 de mb/s e enorm cand te gandesti la o medie facuta pe oras. Pachetele de internet au denumiri de genul 6 mb/s sau 10 mb/s, unde viteza reala de download e de 600 de kb, respectiv 1 mb pe secunda. Daca e asa, atunci o viteza de download efectiva de 10 mb pe sec la un pachet care se intituleaza 100 mb/s mi se pare ceva destul de normal, la camin aveam viteza asta la 22 de lei pe luna. Altfel insa imi vine greu de crezut ca Timisoara ofera viteze de 100 de mb/s la un pret de 42 de lei, pentru intreg orasul.
replyReply
#13
Si in Buc. de la UPC cu 29/32lei tot 100mbps ai, fibra optica
replyReply
#14
Pai, download-ul, variaza intre 6-10mb/s , dar depinde de moment, am prins si 20..
Cam da, fibra optica rupe..
replyReply
#15
A murit Cioaba! Habar n-am ce-i cu el, cine este si asa mai departe, dar daca tot apare din fiecare 5 in 5 minute la stiri, inseamna ca e respectat si cunoscut de romani. Altfel nu-mi explic ce-i cu agitatia asta..

M-am interesat putin si ... :
wikipedia Wrote:Florin Cioabă face parte din Forumul European al Tiganilor, deținând funcția de primvice-președinte al Organizației Mondiale a Tiganilor (International Gipsy Union)

Si ca o ironie

Quote:El este proprietarul mai multor firme, care se ocupă cu prelucrarea metalelor neferoase - cupru, bronz etc., confecționând folie și saci de polietilenă.

Spunea el in 2007:
Quote:Tiganii și-au schimbat mentalitatea, adică nu mai beau, nu mai fumează, nu se mai bat, nu mai fură…

Deci se pare ca a fost putin mincinos.. parerea mea.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
Quote:Tiganii și-au schimbat mentalitatea, adică nu mai beau, nu mai fumează, nu se mai bat, nu mai fură... puțin.

Cred ca asta a vrut sa spuna de fapt.
replyReply
#17
Doar la mine-n site se contruiesc case de 2-3 etaje, iar tiganii ce le fac recunosc cand ii intrebi din ce bani au facut si zic ca din FURAT. Daca zici ca tiganii nu fura, esti ipocrit. Aici nu generalizezi, dar in mare asa e.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
La mine in sat e mai tare, fura si mai si cersesc pe deasupra, adevarat ca nu toti, dar majoritatea o fac.
FlowerFlower
replyReply
#19
In satul meu un sunt tigani(spre fericirea mea) oricum si daca ar fii fost nu cred ca ar fii avut curaj....(Tata e padurar si are arma ak-47 mai exact....)

Si da nu inteleg de ce se isterizeaza atat televeziuniile ca a murit cioaba.... cand a murit un actor/poet etc maxi o zii intreaga se vorbea despre el si paraca vad ca despre cioaba vorbesc o saptamana....Si la chestia cu Nae Niculae au vorbit cat China raspunsul era unul scurt si gata era o "cioara" ce a furat pana a ajuns cu banii si dupa se credea deasupra tuturor iar Dumnezeu a avut grija ca sa se "pupe"cu trenul....(nu sunt rasist doar realist)

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#20
(08-18-2013, 02:16 PM)Terente Wrote: A murit Cioaba! Habar n-am ce-i cu el, cine este si asa mai departe, dar daca tot apare din fiecare 5 in 5 minute la stiri, inseamna ca e respectat si cunoscut de romani. Altfel nu-mi explic ce-i cu agitatia asta..
Atata tam-tam pentru nimic, asa sunt toate progamele de stiri.Repeta stirile mai mereu.
Ieri la Knal D am vazut reportaje de acu 3-4 zile.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Locuri de vizitat în România Bogdan 6 4,889 02-24-2017, 09:44 AM
Last Post: Marius Titulescu

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)