Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noutăți din România
#21
Ha ha ha! A murit un nimeni. Ce să-ţi povestesc...
Nici unui român nu ar trebui să-i pese de moartea individului ăsta, ce se mai şi intitulează rege. La fel de prost precum Mihai I, ce încă se mai crede rege, dar defapt ar merita spânzurarea pentru trădarea neamului român.

Şi dacă tot spuneţi de ţigani, că fură şi cerşesc. Păi ce să mai zic de cartierul meu?
Acum vreo 2 săptămâni numa' mă trezesc cu un ţigan în casă. Deci, nemernicul a intrat în casă pur şi simplu şi o început să cerşească mâncare şi apă. O avut noroc cu mama că l-o auzit înainte să-l scot afară în şuturi...şi desigur, buna mea mamă i-a mai şi dat câteva felii de pâine.
Băi, credeam că turb. Intră ăla la tine în casă ca pe bulevard şi cere de mâncare? Dacă nu eram eu pe acolo pun pariu că se apuca să fure, sau să spun 'ciordească' tot ce aveam.
Da' nuuuu...Maicămea trebuie să îi dea.
N-am mai vorbit cu ea ziua aceea.
Mă gândeam că am fost adoptat .. da' mna, seamăn prea mult cu tata.
Sup
replyReply
#22
@Warhell: Daca as putea, ti-as da un mare like!!!

@ Cornel nu stiu cat de legal e sa detii un AK-47 in romania, ai nevoie de permis special si mi se pare ca trebuie sa fie semi-automata, deci cam ai grija pe unde spui asta.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#23
Ha ha ha!!! HahaHaha
Acum au ieşit ţiganii afară că nu le convine cu regii.
"Jos cu regii!" HahaHaha
Mă, mno' aşa da. Îmi place. Ţiganii ăia care au ieşit în stradă au demonstrat că au o gândire independentă şi mai modernă. Bravo lor!
Sup
replyReply
#24
Eu nu inteleg de ce tin tiganii neaparat sa aiba un rege [nesigur]
replyReply
#25
Hauluu noi tenem la traditili nostre si ne dam copeiii de mici cu zhestre... Hauluu regili nostru hanebumunit .... (Nu stiu cat de bine mi-a iesit accentul Haha )

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#26
Cred ca nici gluma ti-a iesit.
replyReply
#27
Da.... una e in vorbit si alta in scris....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#28
Avand in vedere statisticile care spun ca peste cativa ani vor fi majoritari in Romania si adaugand la statistici discutiile acestea despre noutati din frumoasa patrie prevad un viitor destul de colorat al plaiului romanesc.Haha
replyReply
#29
(08-26-2013, 08:03 PM)Iuliu Wrote: Avand in vedere statisticile care spun ca peste cativa ani vor fi majoritari in Romania si adaugand la statistici discutiile acestea despre noutati din frumoasa patrie prevad un viitor destul de colorat al plaiului romanesc.Haha

Dar statisticile nu prevad revolte si lucrurile de genul. Smile Pana la urma vorbesc si eu prostii.. ce revolte sa vezi, daca 'tiganizarea' se produce din ce in ce mai des la romani. Romania e posibil sa aiba o soarta tragica rau.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#30
Nu e posibil, dupa mine, soarta aceea tragica a inceput de mult si se va sfarsi mult mai tragic. Pacat ca inca sunt unii oameni care chiar doresc sa faca ceva, iar Romania nu le da posibilitati.
FlowerFlower
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Locuri de vizitat în România Bogdan 6 4,800 02-24-2017, 09:44 AM
Last Post: Marius Titulescu

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)