Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amintiri din copilarie!
#1
Am auzit o vorba pe la cei mai in varsta, care spunea ceva ce suna cam asa: "O persoana nu are copilarie, daca nu are macar o problema in acel timp". Deci am facut acest thread pentru cei care au avut parte de intamplari amuzante in copilarie. Am sa incep eu!

Show Content
FlowerFlower
replyReply
#2
Am fost prins calarind taurasi in grajdul vecinilor, eram vreo 5 Haha.
Chiar e ciudat ce activitati imi gaseam cand eram mic.
replyReply
#3
(07-30-2013, 09:09 PM)roby14 Wrote: Am fost prins calarind taurasi in grajdul vecinilor, eram vreo 5 Haha.
Chiar e ciudat ce activitati imi gaseam cand eram mic.

Asta chiar e tare, nu am mai fost la vecini sa fac asa ceva, de obicei saream mai multi sa luam fructe.
Ca sa calarim, noi ne duceam pe camp si aveam acolo caii legati, ai oamenilor, asta calaream, adevarul e ca am mai si cazut. Haha
FlowerFlower
replyReply
#4
Mai demult, eu cu 2 prieteni a luat un aragaz vechi de la vecini si am pus ciocanele,topoarele pe el pana am reusit sa il dezmembram.
Dupa ce am dezmembrat aragazul am mers sa il ducem la fier vechi. HahaDupa care am mers sa cumparam inghetata Haha .
replyReply
#5
Sau cand mergeam noaptea la 12 sa furam capsune din curtea primariei....trebuia sa sarim un gard de 2 m.... Chiar nu stiu cum reuseam Haha.
replyReply
#6
(07-30-2013, 09:15 PM)soul of darknes Wrote: Mai demult, eu cu 2 prieteni a luat un aragaz vechi de la vecini si am pus ciocanele,topoarele pe el pana am reusit sa il dezmembram.
Dupa ce am dezmembrat aragazul am mers sa il ducem la fier vechi. HahaDupa care am mers sa cumparam inghetata Haha .

Si nu au aflat ca voi ati luat aragazul?
FlowerFlower
replyReply
#7
Pai era la poarta si noi credeam ca e de aruncat. Haha
replyReply
#8
Am fost intr-o iarna pe gheta, la un fel de rau, care trecea prin padure si acolo ne-am luat la bataie cu lemne, cu unii care erau din satul apropiat, pe un loc pe gheata, tot pe a 6-a!
FlowerFlower
replyReply
#9
(07-30-2013, 09:24 PM)dorelys Wrote: Am fost intr-o iarna pe gheta, la un fel de rau, care trecea prin padure si acolo ne-am luat la bataie cu lemne, cu unii care erau din satul apropiat, pe un loc pe gheata, tot pe a 6-a!
Ca tot veni vorba, in sat aveam o balta maricica, si iarna ne adunam pe geata, curatam zapada, si cu crose facute din crengi rupte cu atentie si un puc din cauciuc, incingeam un meci....odata s-a spart gheata, si o fata a ramas inspre mijloc pe gheata si noi am fugit spre mal. Si ca sa o scoatem, cum nu era apa mare, am pus sănii una langa alta ca sa facem un fel de carare catre ea Haha.
replyReply
#10
Ca tot veni vorba de crose, Haha in a 8-a ne jucam in clasa hochei cu niste bate gasite in dulap si cu niste rotite de la un birou. Haha
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)