Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medieval II Total War
#1
[Image: 51K34R5YF8L._SS400_.jpg]

Ca sa nu mai fiu injurat de Bogdan(joke Haha ) am pus un joc care chiar l-am jucat si inca il joc ... Initial l-am luat pentru modul cu factiuniile Gohtic dar mi-a pierdut interesul cand am vazut ca are vro 4 gb si este in Germana....
Bun sa ne intoarcem la joc.Jocul este unul de strategie gen Hearts of Iron sau Mount and Blade Warband.Jocul este plasat in jurul aniilor 1080-1530,Playerul va devenii coducatorul unui anumit imperiu si poate face o campaie lunga sau scurta.Campania lunga consta in cucerirea multor regiunii si ale unor orase specifice plus eliminarea catova factiuni, si dispui de un numar mare de tururi (1 Tur=1 an (sau mai multi depinde de setarile pe care ti le faci ))...

Eu unul am inceput cu Sfantul Imperiu Roman, sub conducerea mea imperiul a avut o expansiune mare, am participat la cruciada de la Ierusalim, multumita armatei mele a fost o reusita,am avut decat vro 3 infrangeri din 15 lupte, am fost excomunicat de biserica de 2 ori pentru ca nu am vrut sa incetez atacurile asupra Italienilor(Milan Empire) si Venetieniilor deoarece incepusera sa isi trimita spionii in orasele mele mari,a trebuit sa platesc sume importante (in joc banii "invart lumea" nu ai alte resurse (ceea ce este un lucru bun)) pentru a inceta razboiul cu biserica si a fii primit iar de catre papa ca servitor al lui Iisus(daca nu faci pace repede multi dintre generali mai credinciosi te vor trada,ai nevoi de generali pentru ai trimite guvernatorii in provinci pentru a asigura ordinea), dar imediat ce sunt primit iar in biserica il asassinez pe papa si pe preotii cei mai influenti,(papa a fost asasinat din prima incercare la preoti a fost mai greu).Dupa asasinarea papei liderii factiuniilor au votat un nou papa,marele meu cardinal nu a fost propus pentru ca abia reintrase in biserica si nu era pus bine in gratiile papei.Si iar il asasinez si pe acest papa mi-au trebuit 5 anii sa il asasinez si pe acesta pentru ca in Roma nu am reusit,iar cand o parasea nu il mai gaseam,dar norocul mi-a suras si cum l-am prins iar afara l-am ucis,cardinalul meu a ajuns papa dar spre nefericirea mea nu pot controla Statul Papal.... Dar cum acesta imi va mai interzice vre-o expeditie militara sau indrazneste sa ma excomunice va avea soarta celorlalti, si va fii mult mai usor de asasinat pentru ca are incredere in oamenii mei si nu va avea multi gardienii care sa imi dejoace planurile..... A da si era sa uit in timpul luptei/asediului poti controla trupele dupa propria ta strategie sau sa lupte calculatorul in locul tau.

Bun cred ca v-am plictisit cu povestea mea asa ca o sa va pun povestea jocului Grin
Medieval 2 is the latest and greatest game to be released in the best
selling and award-winning Total War series. Set in the years 1080-1530 the
most turbulent period in European history, the game combines a vast, deep-
thinking turn-based strategy campaign with the most cinematic, epic and
brutal real-time battles ever seen in the genre.

A vastly enhanced version of the Total War engine vividly portrays the pure
bloodlust of Medieval warfare with massive battles of more than 10,000 troops
splayed across new graphically rich environments. For the first time in the
Total War series each troop is an individual, garbed with the rich heraldic
colours and glinting arms and armour of the period.

On the battlefield theyll survey their surroundings for threats and
incoming opponents and react accordingly. When engaged theyll string
together a series of devastating moves as Medieval 2s new combat animation
brings the conflict to life like never before. Total War has never been so
ferocious or realistic.

The Medieval 2 grand campaign will hand you the reins of one of an emerging
faction as you set about sweeping throughout Europe, conquering all before
you. Expand your borders and develop your lands for wealth and prosperity by
building cities or swell your army by constructing vast castles to protect
your land and keep your rivals quaking with fear.

Use Princesses for diplomatic gain, Priests to spread the influence of your
religious beliefs and Merchants to fill your coffers for your war effort.
All the time the Pope and the Papal States watch over the Christian world,
assessing the strength of your faith and making demands to prove your
loyalty. Do you cater to his whims and avoid excommunication or plot his
downfall and rig the papal elections to place your own Pope in power?

[Image: 51JZC2G3YTL._SS400_.jpg]
[Image: 517EFCMZ4GL._SS400_.jpg]
[Image: 510294Z34AL._SS400_.jpg]
[Image: Medieval-2-Total-War.jpg]
[Image: 210690-mtw4.jpg]


P.s. Daca am timp/chef voi lua si Expansionul"Kingdoms" ce adauga noi factiunii,campanii si mai mult timp de joc aprox 75 de ore....
P.s Robi eu am facut o prezentare mai buna Wink Haha

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#2
Totusi, nu trebuia sa faci alt thread...
replyReply
#3
Defapt nu vazusem ca ai facut si tu Haha si dupa nu am mai avut cum sa il sterg...(depfat nu stiu cum/daca pot)

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Rome: Total War Warhell 167 52,654 08-19-2014, 02:09 PM
Last Post: soul of darkness
  Medieval: Total War Robi 4 1,996 05-26-2013, 08:43 PM
Last Post: Robi
  Seria Total War Hegan 9 3,125 12-08-2012, 09:12 PM
Last Post: Hegan
  With Fire and Sword: Total War - Wallachia Warhell 25 6,726 01-20-2012, 05:03 PM
Last Post: Warhell

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)