Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[MOD] RisenWeapons
#1
Am facut aseara un micut vdf cu arme din Risen 1.

In vdf sunt puse la dispozitie 43 arme din Risen. Sper sa va placa, e util la creearea de moduri noi. Grin

Show Content

Ca sa il folositi, dezarhivati ceea ce ati descarcat si copiati in folderul Data din Gothic 2.

[Image: 2qc3574.jpg]
FlowerFlower
replyReply
#2
Era mai bine daca nu le impachetai in vdf.
replyReply
#3
De ce crezi asta? E mai usor de folosit asa, mult mai usor. Grin
FlowerFlower
replyReply
#4
Ma gandeam la posibilitatea de modificare a acestora, cred ca e mai simplu sa modifici fisiere 3ds, d sau tga fara sa fie nevoie sa le despachetezi. Puse in vdf e usor sa le folosesti ca atare.
replyReply
#5
Daca le puteam cum zici, probabil le foloseau unii, dar cei care nu stiu cat de cat cu modding, nu cred ca reusau ei sa le faca din fisiere 'simple'.
FlowerFlower
replyReply
#6
Vorbesc despre posibilitatea de modificare. Ca vdf se pot folosi doar asa cum le-ai configurat tu, ceea ce nu e deloc rau si e intr-adevar foarte usor de folosit. Dar daca cineva (eu Haha ) ar vrea sa le modifice, le-ar prefera in format initial si le-ar impacheta ulterior.Grin
Oricum ai facut o treaba excelenta si o sa le incerc si eu.Like
replyReply
#7
Hmm.. se pot modifica foarte usor si asa. Nu e excelent, (2H Obsidian) dar avand in vedere ca e realizat intr-o ora si jumatate (maxim), cred ca e destul de bine. Grin
FlowerFlower
replyReply
#8
Pai nu stiu sa extrag scripturile din fisierul gothic.dat.Haha
Nu e destul de bine, e excelent.Like
replyReply
#9
Nu trebuie neaparat sa extragi scripturile, ti le poti face singur ca'i usor. Grin
FlowerFlower
replyReply
#10
Da, le pot face si singur, dar daca le aveam era mai usor sa le modific.Grin
Anyway, cum ai scos armele din Risen, ne spui si noua?
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)