Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Seria Gothic 1(Ro)
#1
Salutare ! M-am gandit sa deschid un canal pe youtube in care sa postez diferite filmulete din seria Gothic . 3 episoade sunt deja incarcate , dar mai am 12 deja facute .Scopul acestor videoclipuri este de a ajuta incepatorii acestei serii si de distractie.Va rog mai usor cu criticile , sunt la inceput. Sper sa va placa seria mea de Gothic
Aici este canalul meu de youtube: https://www.youtube.com/channel/UC6TNi2I...yPSTP_2wpw
Videclipurile le lansez 1 pe zi (minim).Dar asta nu inseamna ca nu poate interveni o problema , si sa nu pot posta
PS:Selectati calitatea la 1080p.
PS2:In videoclip sunetul este foarte tare .
Video-ul este editat cu Sony Vegas Pro 11
Sper sa va placa!
replyReply
#2
(09-10-2013, 04:37 PM)Sekeer:/ Wrote: Va rog mai usor cu criticile , sunt la inceput.

Tocmai pentru ca esti la inceput ar trebui sa te criticam, ca sa faci mai bine pe viitor.

Asadar, uite cateva observatii:
- textul care trece pe ecran la inceputul clipului e deranjant si dureaza prea mult; un text static, care sa dispara dupa cateva secunde mi se pare mai indicat.
- se aude si se vede destul de prost (prea intunecat), chiar si pe 1080p full screen; ar trebui sa incerci alt program de captura a ecranului, sau alte setari.
- faptul ca dai esc la dialoguri nu e bine deloc; lasa-i sa vorbeasca pana la capat, mai ales ca tot faci walkthrough fara comentarii.
- fa-ti un pic de planificare pentru ce urmeaza sa faci; mi se pare ca joci cum a fi facut-o in mod normal, dar gandeste-te ca te urmareste si alta lume, si e destul de greu de vizionat si chiar plictisitor daca tu nu esti foarte sigur ce urmeaza sa faci si te mai opresti ca sa te gandesti; de asemenea, incearca sa elimini pe cat posibil partile neinteresante, de exemplu sa il bati pe Mud sau chiar si drumurile mai lungi.

In orice caz, sper ca te ajuta ce am spus mai sus. Mult succes in continuare.
replyReply
#3
Cu textul se rezolva. Sunetul - Multi au zis ca e prea tare -cred ca din cauza asta se aude rau , il dau mai incet si din gothic si din sony vegas
Skip la dialoguri -Se rezolva , celelalte videoclipuri nu au asa
Intunecat - Brightness-ul mai mare - si youtube editor
Multumesc Bogdan pentru reprosari!

O intrebare , cum pot sa filmez in asa fel incat sa nu fie prost calitativ
replyReply
#4
Filmeaza cu fraps...eu nu am avut probleme la calitate. Apropo, sunetele in gothic se aud destul de tare, mai ales o cascada sau ceva de genu.
replyReply
#5
Nu ca am ceva impotriva ca nu comentezi dar ar fii o idee sa bagi putina muzica diferita de gothic ca sa nu se plictisesca cei ce te urmaresc..... (NUMAI O IDEE!!)

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#6
Daca faci un playlist exista sanse mari sa apara discutii despre muzica, nu poti fi pe placul tuturor.. Zic si eu.
replyReply
#7
Cateva adaugari la sfaturile bune pe care ti le-a dat Bogdan: Bandicam e mai bun decat fraps, mai ales in probleme de lag si marimea fisierelor, trebuie doar ca inainte de inregistrare sa cresti luminozitatea din setarile jocului. Calitatea finala a filmului e data de setarile editorului video. Eu as lasa muzica si sunetele originale care completeaza atmosfera jocului.
replyReply
#8
Fa, niste teste, setezi luminozitatea si filmezi cateva secunde, si iti gasesti setarile corespunzatoare iar apoi filmezi episodu.
replyReply
#9
Gata am facut setarile de luminozitate , audio DAR cateva episoade vor fi cu aceasi luminozitate pentru ca le am mai de mult dar pot edita cu youtube asta nu e problema.

Niste setari bune pentru sony vegas 11 ? (program de editat )
replyReply
#10
Cand dai upload, lasi episodu privat, sa il vezi doar tu, ca sa poti edita in voie.
Doar ca e un bug, si is sanse sa nu apara public cand schimbi. Nu am patit dar am auzit de acest bug.
Bafta anyway!
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
Exclamation Walkthrough Gothic 3 (:articol in limba romana:) Dastan 16 16,589 01-28-2017, 12:42 AM
Last Post: Marius Titulescu
  Sa jucam Gothic 2 NotR! - by Cyrus Cyrus35 4 2,293 06-27-2014, 02:52 PM
Last Post: Cyrus35
Exclamation Sa jucam Gothic! - by Cyrus Cyrus35 39 16,292 06-11-2014, 12:23 AM
Last Post: Cyrus35
  Sa jucam Gothic 1! - by Jerry Jerry 8 2,908 03-10-2014, 10:42 AM
Last Post: Edd
  3 intrebari din Gothic 1 AndreiZago28 3 2,080 01-24-2014, 10:17 AM
Last Post: meph144
  Walktrough Gothic 1 in romana ! (Noi venitii sa traga un ochi pe aici) Warhell 22 9,274 07-21-2013, 05:40 PM
Last Post: Cloaked
  Seria Gothic in Lb Romana(HD] ajerkgaming 3 2,663 04-13-2013, 12:47 PM
Last Post: ajerkgaming
  Sa jucam Gothic II - by Robi Robi 11 5,136 03-20-2013, 04:46 PM
Last Post: Robi
Exclamation Gothic 2: sfaturi si trucuri Hegan 1 3,773 11-07-2011, 03:17 PM
Last Post: Hegan
  Gothic 2: Tutorial Magician Zamolxis1 5 5,702 10-24-2011, 07:31 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)