Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Câinii vagabonzi
#1
Să discutăm și despre asta, că doar de ce nu.
---------------------------
Teoria 1:


Deci noi omorâm câinii pentru că ei înfometați fiind, precizez că din vina noastră, mai fac o dată la un an câte o faptă de genul. Câinii erau lupi odată și se descurcau de minune prin păduri fără ajutorul omului. A venit omul and voila. L-a domesticit.

L-a domesticit și apoi l-a abandonat pe străzi pentru că s-a săturat de el. Câinele s-a înmulțit că doar ce să facă și el. Și redevine lup, asta e.

Dar mai are el pădure? Păi nu prea. Are blocuri. Și oameni în jur în loc de prada cu care a fost obișnuit odată.


După ideea asta a mea, credeți că avem dreptul de a ucide câinii vagabonzi?

Dacă tot da este răspunsul, vă mai spun o teorie la care m-am gândit.


Teoria 2:


Noi ucidem câinii pentru că îi considerăm inferiori omului și pentru că ne fac rău.

Plecând de la ideea asta, dacă vine mister extraterestru de pe una dintre milioanele de planete din jurul nostru, o ființă mult superioară nouă și începe să ne ucidă unul câte unul pentru că noi distrugem planeta Terra și îi afectăm și pe ei în mod indirect. Ți-ar plăcea să fii ucis de o ființă superioară ție? Eu nu cred.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Oricum, greu om Puya ăsta.
http://a1.ro/showbiz/vedete/puya-dusmanu...ampaign=a1

Se dădea maidanez, da' acum se face c-o uitat.

Cât despre teorii. E vina totală a oamenilor din punctul meu de vedere. Nu ei ar trebui exterminaţi.
Sup
replyReply
#3
Am si eu cateva teorii despre problema asta:
1. Iubitorii de animale ar trebui sa adopte toti cainii maidanezi si sa aiba grija de ei pana la adanci batraneti, pentru ca astfel:
2.Nu vor mai fi caini pe strazi, deci nu-i va mai omora nimeni si nu va mai lua nimeni bani pe urma lor, dar:
3. Intrucat maidanezii nu vor fi adoptati de catre iubitorii de animale si:
4. Cei care iau bani de pe urma lor nu-i vor aduna de pe strazi, atunci:
5. Maidanezii vor ramane pe strazi si:
6. Toata lumea va fi multumita si va uita despre problema, pana cand:
7. Vor muri alti oameni muscati de caini, asa ca:
8. Vor incepe iar discutiile despre problema, adica:
9. Iubitorii de animale ar trebui sa adopte...etc...Haha
replyReply
#4
Export Coreea de Sud .Mai ajutam si noi pe cineva
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#5
(09-23-2013, 07:12 PM)Iuliu Wrote: Am si eu cateva teorii despre problema asta:
1. Iubitorii de animale ar trebui sa adopte toti cainii maidanezi si sa aiba grija de ei pana la adanci batraneti, pentru ca astfel:
2.Nu vor mai fi caini pe strazi, deci nu-i va mai omora nimeni si nu va mai lua nimeni bani pe urma lor, dar:
3. Intrucat maidanezii nu vor fi adoptati de catre iubitorii de animale si:
4. Cei care iau bani de pe urma lor nu-i vor aduna de pe strazi, atunci:
5. Maidanezii vor ramane pe strazi si:
6. Toata lumea va fi multumita si va uita despre problema, pana cand:
7. Vor muri alti oameni muscati de caini, asa ca:
8. Vor incepe iar discutiile despre problema, adica:
9. Iubitorii de animale ar trebui sa adopte...etc...Haha

Am citit postul de 3 ori. N-am înţeles nimic.
Sup
replyReply
#6
(09-23-2013, 07:19 PM)BeoWulf Wrote: Export Coreea de Sud .Mai ajutam si noi pe cineva
Like
replyReply
#7
Daca tot iubesti animalele de ce nu le cresti? Asta nu fac iubitorii de animale. Ei doar se lauda si din motive politice. Sa aiba putere. Nici eu nu as vrea sa fie eutanasiati dar daca nici ei nu vreau sa faca ceva. Daca un om moare mancat de caini nu are nici o vina. Nu el l-a adus din padure.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#8
(09-23-2013, 07:31 PM)Hegan Wrote: Daca tot iubesti animalele de ce nu le cresti? Asta nu fac iubitorii de animale. Ei doar se lauda si din motive politice. Sa aiba putere. Nici eu nu as vrea sa fie eutanasiati dar daca nici ei nu vreau sa faca ceva. Daca un om moare mancat de caini nu are nici o vina. Nu el l-a adus din padure.

Foarte corect zici.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
(09-23-2013, 07:28 PM)Warhell Wrote: Am citit postul de 3 ori. N-am înţeles nimic.

Imi pare rau(ca nu-mi depasesti asteptarile). Am incercat un pamflet putin ironic, nu ma asteptam sa nasca "blocaje neurale".Haha
@ Ducipal, bine punctat. Putem alege intre a hrani niste caini sau a hrani niste oameni. Eu as hrani oamenii, pentru ca sunt subiectiv, deh...
replyReply
#10
O alocatie pentru un copil face 42 de lei.
Ingrijirea unui caine -> 173 lei /10 zile.
Ingrijirea unui detinut -> 2.480 lei .
Deci, un detinut care a violat, batut, omorat pe cineva e tratat mai bine ca un copil ?
Pentru caini se platesc atatia lei si tot avem o problema....
Dar na, traim in Romania.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)