Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anunț
#31
(11-07-2013, 09:15 PM)cornel Wrote: Adica ne-am stors creierii degeaba la prima proba?? Haha Haha

In ce consta aceasta proba?

Urmatoarea proba o sa fie strict pe tema Gothicului. Nu ne mai abatem cu codificari si alte chestii de gen.

Proba consta intr-un mic text based rpg, desfasurat in Myrtana si care va pune in ipostaza unui erou al tinutului. Ce erou si ce legatura directa cu ce s-a intamplat de-a lungul timpului pe wog, o sa vedeti. Unii poate au auzit de el.. Il cheama Masaru.

O sa vedeti mai multe maine.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#32
Numele de Masaru mi se pare cunoscut.... Parca din RPG.... Oricum sa pui si tu mai pe seara ca sa fim cat mai multi online Smile

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#33
Proba este gata. Mai trebuie uploadata de Kristi si puteti incepe.

Am facut ceva testari si sper sa nu se fi strecurat prea multe erori.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#34
Ok abia astept sa vad ce ne-ai pregatit Grin

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#35
(11-08-2013, 08:58 PM)cornel Wrote: Ok abia astept sa vad ce ne-ai pregatit Grin

Sincer, desi e posibil ca nu toti sa fie prea impresionati, am lucrat azi si ieri la el, aproape toata ziua. A fost nevoie de multe testari, pentru a nu se strecura erori, ca altfel nu se putea continua mini povestea.

+ ca in spatele interfetei, exista variabile care influenteaza in unele zone povestea: viata, strength, dexterity, inventar etc. Exact ca in Gothic.

Primul textbased rpg realizat pe Wog. Nu e unul prea complex sau prea bine finisat, dar e un inceput al unui proiect care se vrea finalizat de multi ani de zile in comunitate.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#36
Mai dureaza mult pana este pus?? Stau ca pe ghimpi, a cat de entuziasmat sunt Smile

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#37
(11-08-2013, 09:26 PM)cornel Wrote: Mai dureaza mult pana este pus?? Stau ca pe ghimpi, a cat de entuziasmat sunt Smile

Pai trebuie sa vina Kristi, sa vada mesajul din zona ascunsa si apoi sa uploadeze fisierul. Haha Deci e o data inexacta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#38
Problem solved:

Începe proba
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#39
La " Se pare că scrisoarea are un fel de sigiliu magic. Din câte știam eu trebuiau rostite câteva cuvinte pentru a o putea deschide.. Dar magia și cu mine nu ne-am prea întâlnit."


Trebuie sa scriem parola din scrisoarea de la Xardas din gothic 2?

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#40
Nu.....sau ma rog, la mine o mers si fara Haha.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)