Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proba 1 - către Legenda M.
#11
Da, un cuvant gothic. Numele il gasesti in lista de membri. Grin
FlowerFlower
replyReply
#12
Stiu il gasisem Haha

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#13
(11-02-2013, 07:29 PM)cornel Wrote: Dupa ce aflu numele acelui user..... Trebuie sa gasesc/formez cuvinte cu acele litere?

Nu. Trebuie sa gasesti un singur 'cuvant' dupa codul ce l-am pus eu mai sus intr-o postare. Logica de gasire a cuvantului este destul de simpla, bazandu-se pe deplasari logice ale literelor in functie de dispunerea lor in matricea de pe site.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#14
Terente guvantul contine toate literele sau unele sunt pentru a ingreuna descifrarea??

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#15
(11-02-2013, 07:39 PM)cornel Wrote: Terente guvantul contine toate literele sau unele sunt pentru a ingreuna descifrarea??

Nu contine toate literele. Vezi mai sus cu o postare ca am incercat sa explic. Codificarea pe care am folosit-o se folosea pentru prima data undeva prin anul 1563. Nu este exact acelasi tip de codificare, modificand-o putin, dar logica este la fel.

Sunt putine codificari existente, deci daca va folositi si de indicii, in 3 secunde o gasiti. Sau puteti sa gasiti logica chiar si fara codificare.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
Inca o intrebare este in romana sau engleza???

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#17
(11-02-2013, 07:55 PM)cornel Wrote: Inca o intrebare este in romana sau engleza???

In ambele. Poate accentul sa difere numai. Este un nume.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
O literea poate fii folosita de 2 ori?

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#19
Gata, cred ca mi-am dat seama in sfarsit la ce te referi prin mesajele alea, prin indicii.
Ignora pm-ul de mai devreme, nu ala e cuvantul.
FlowerFlower
replyReply
#20
(11-02-2013, 08:08 PM)cornel Wrote: O literea poate fii folosita de 2 ori?

Depinde de unde zici ca o iei. Smile In matrice, dupa cum ai vazut, nu sunt litere dublate, deci si aici e o logica. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  The Champion of Gothic ~ Proba 3 Zamolxis1 25 7,597 02-11-2013, 08:49 PM
Last Post: Cristian
  The Champion of Gothic ~ Proba 2 Zamolxis1 63 20,725 01-19-2013, 12:30 AM
Last Post: Robi
  The Champion of Gothic ~ Proba 1 Zamolxis1 12 4,371 01-06-2013, 11:22 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)