Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Risen 3: Titan Lords
AngryJoe mi se pare un imbecil. Acestea fiind spuse, el juca acolo versiunea de Xbox, care e foarte posibil sa fie mai slaba decat cea de pe PC, cel putin in ce priveste combat-ul. Iar aici nu cred ca e vina PB, pentru ca probabil nu ei au decis sa lanseze jocul si pe XB (sau sa bage DLC-uri). As so, poti sa zici ca versiune de Xbox e un fail. Totusi, la fel ca si domnul crititc Joe, evaluezi jocul fara sa il fi dus la capat (sau macar jucat, in cazul tau). Asadar, deocamdata sunt de acord doar cu punctele 2 si 6 de mai sus, dar astea erau un dat. O sa imi spun parerea DUPA ce voi fi jucat mai mult.
replyReply
(08-19-2014, 12:20 AM)Bogdan Wrote: AngryJoe mi se pare un imbecil. Acestea fiind spuse, el juca acolo versiunea de Xbox, care e foarte posibil sa fie mai slaba decat cea de pe PC, cel putin in ce priveste combat-ul. Iar aici nu cred ca e vina PB, pentru ca probabil nu ei au decis sa lanseze jocul si pe XB (sau sa bage DLC-uri). As so, poti sa zici ca versiune de Xbox e un fail. Totusi, la fel ca si domnul crititc Joe, evaluezi jocul fara sa il fi dus la capat (sau macar jucat, in cazul tau). Asadar, deocamdata sunt de acord doar cu punctele 2 si 6 de mai sus, dar astea erau un dat. O sa imi spun parerea DUPA ce voi fi jucat mai mult.

Nu era tot acela cu review-ul la Risen 2? In care zicea ca Piranha Bytes nu a reusit sa faca vreun joc reusit pana acum? Un esec de om.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Eu niciodata nu am inteles ce e asa deosebit la joe ala.
La Risen 3 nu-mi place deloc cum arata harta, radaru si meniu ala si armele.
replyReply
Soul si Cornel sunteti sigur ca jucati Risen 3 ? ca din cate stiu eu in risen 3 poti sa schimbi radarul si sa ai vechiul si bunul radar din Gothic 3 .
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
Dintre cei care au terminat Risen 3, cine vrea să facă un mic review? Dar să-mi trimită pm şi să nu-l pună pe forum. Am să-i explic eu de ce. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
Vad ca nu prea se discuta intens despre Risen 3, mai ales ca multi l-au astaptat atata.

L-am terminat acum 2 sapt si nu mai am memoria fresh. dar mi s-a parut ca jocul a fost cam facut in graba.

Ce nu mi-a placut si putea fi improvizat:

-Vocea eroului, zici ca era din SinCity, proasta alegere.
-Texturi si culori extrem de stridente, primul lucru care am incercat sa-l fac dupa ce am intrat in joc a fost sa incerc sa pun totul pe low , pentru a-mi odihni ochii, n-am reusit. Patty arata ca o papusa barbie, oribil. Animatiile caracterelor destul de slabe mai ales in cut-scene.
-Comoriile nu prea aveau nimic valoros in ele, cam pierdeai timpul in cautarea lor. In Gothic daca te aventurai prin locuri periculoase gaseai iteme folositoare si speciale, aici mai mult gaseai alcol.
-Lockpicking, am cam irosit puncte si bani pe el deoarece nu era nimic important de gasit in chest-uri.
- Armurile din joc, complet aiurea, in primul chapter am cumparat o armura (si ieftin)care era mai buna decat cea de la demon hunters. Nu a existat varietate deloc iar armura nici nu ajuta foarte mult, comparativ cu gothic unde armura chiar conteaza si exista si varietate, gen minecrawler armor, etc.
-Combatul, aproape placut daca n-ar fi fost atat de lent, o gramada de piruete inainte sa faci un hit. Abia la finalul jocului unde am folosit spell de rapiditate in hituri + am invatat skillul de viteza la atac, doar atunci era neplictisitor combatul insa nu perfect.
-A fost placut sa ai un partener tot timpul jocului insa nu a existat monstru pe care sa nu-l pot bate cu ajutorul lui chiar de la primul level.

De spelluri nu pot spune multe, voi juca cu mage dupa restantele de toamna sa vad. Dar din spell scrolluri imi pare ca au un range atat de mic, de parca ar fi copiat combatul melee si au schimbat animatia. Nu m-a impresionat.

Sunt multe alte detalii minore pe care le aveam in minte acum 2 saptamani, dar am uitat Smile. Mi-a placut jocul dar m-a lasat cu impresia ca putea fi ceva mult mai mult.
replyReply
(08-28-2014, 06:15 PM)Tibby Wrote: Vad ca nu prea se discuta intens despre Risen 3, mai ales ca multi l-au astaptat atata.

L-am terminat acum 2 sapt si nu mai am memoria fresh. dar mi s-a parut ca jocul a fost cam facut in graba.

Ce nu mi-a placut si putea fi improvizat:

-Vocea eroului, zici ca era din SinCity, proasta alegere.
-Texturi si culori extrem de stridente, primul lucru care am incercat sa-l fac dupa ce am intrat in joc a fost sa incerc sa pun totul pe low , pentru a-mi odihni ochii, n-am reusit. Patty arata ca o papusa barbie, oribil. Animatiile caracterelor destul de slabe mai ales in cut-scene.
-Comoriile nu prea aveau nimic valoros in ele, cam pierdeai timpul in cautarea lor. In Gothic daca te aventurai prin locuri periculoase gaseai iteme folositoare si speciale, aici mai mult gaseai alcol.
-Lockpicking, am cam irosit puncte si bani pe el deoarece nu era nimic important de gasit in chest-uri.
- Armurile din joc, complet aiurea, in primul chapter am cumparat o armura (si ieftin)care era mai buna decat cea de la demon hunters. Nu a existat varietate deloc iar armura nici nu ajuta foarte mult, comparativ cu gothic unde armura chiar conteaza si exista si varietate, gen minecrawler armor, etc.
-Combatul, aproape placut daca n-ar fi fost atat de lent, o gramada de piruete inainte sa faci un hit. Abia la finalul jocului unde am folosit spell de rapiditate in hituri + am invatat skillul de viteza la atac, doar atunci era neplictisitor combatul insa nu perfect.
-A fost placut sa ai un partener tot timpul jocului insa nu a existat monstru pe care sa nu-l pot bate cu ajutorul lui chiar de la primul level.

De spelluri nu pot spune multe, voi juca cu mage dupa restantele de toamna sa vad. Dar din spell scrolluri imi pare ca au un range atat de mic, de parca ar fi copiat combatul melee si au schimbat animatia. Nu m-a impresionat.

Sunt multe alte detalii minore pe care le aveam in minte acum 2 saptamani, dar am uitat Smile. Mi-a placut jocul dar m-a lasat cu impresia ca putea fi ceva mult mai mult.

Exact asta ma enerveaza si pe mine! Mai ales ca Patty este un clovn si ca ar trebui sa fiu un pirat, NU BALERINA!
Cum pot sa lupt daca monstrii ma ataca in continuu iar mie imi ia cam 15 sec. sa lovesc O DATA? In jocurile celelalte (mai ales gothic 1 si 2) era MULT mai simplu si mai eficient.
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
Sincer sa va zic, Risen 1 mi-a placut mai mult decat Gothic 1, la fel de mult ca Gothic 2 NotR mi-a placut. Dar risen 2 cand l-am vazut prima data.. e muci, la fel si 3.. Nu se pot compara cu celelalte jocuri de la pirahna bytes. Eu spun ca mai degraba cumperi si joci gothic 1 decat risen 3 si 2. Parerea mea.
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
(08-29-2014, 03:04 PM)Hydrax Wrote: Sincer sa va zic, Risen 1 mi-a placut mai mult decat Gothic 1, la fel de mult ca Gothic 2 NotR mi-a placut. Dar risen 2 cand l-am vazut prima data.. e muci, la fel si 3.. Nu se pot compara cu celelalte jocuri de la pirahna bytes. Eu spun ca mai degraba cumperi si joci gothic 1 decat risen 3 si 2. Parerea mea.

Risen 1 a avut probleme lui la fel si R2. Le-am jucat pe toate din nou inainte de Risen 3

Si R1 a avut lucruri care m-au enervat mult, desi mi-a placut jocul si l-am jucat de cateva ori. Combatul a fost foarte bun dar lucrurile precum blacksmithing au fost oribile, learning points pierdute total. Cea mai tare arma pe care o puteai face ca blacksmith (incluzand bucatile de arme prin ruine ) o gaseai foarte des la orice lizard priest parca. Nu vreau sa ma adancesc in R1 ca nu e sectia potrivita.

In Gothic 1-2 , daca acum ar fi sa le incep, cu un mod nou aparut, as simti nevoia sa explorez, sa caut arme, armuri, moduri prin care sa imi dezvolt caracterul. As avea curiozitatea caut in locuri noi aparute, orice caracter poate deschide calea catre un quest maret sau ceva valoros. In Risen insa, parca ma plictisesc sa vorbesc cu toti sau sa caut peste tot, pentru ca stiu ca nu voi gasi sau afla nimic important.

As vrea o data sa fac o lista, cu ceea ce cred eu ca ar putea insemna un joc cu adevarat Gothic-like in generatia 2014, acum ma confrunt cu restantele Smile
replyReply
Spre surprinderea mea Risen 3 nu m-a dezamăgit. Ce-i drept, la atmosfera, la culori (prea intense) şi la arme/armuri mai trebuia un pic lucrat, însă cu toate astea a reuşit să mă ţină în faţa calculatorului chiar şi aproape 10 ore fără pauză. Jocul nu are buguri şi nu sacadează deloc.

(08-28-2014, 06:15 PM)Tibby Wrote: Ce nu mi-a placut si putea fi improvizat:

-Texturi si culori extrem de stridente, primul lucru care am incercat sa-l fac dupa ce am intrat in joc a fost sa incerc sa pun totul pe low , pentru a-mi odihni ochii, n-am reusit. Patty arata ca o papusa barbie, oribil. Animatiile caracterelor destul de slabe mai ales in cut-scene.

-Comoriile nu prea aveau nimic valoros in ele, cam pierdeai timpul in cautarea lor. In Gothic daca te aventurai prin locuri periculoase gaseai iteme folositoare si speciale, aici mai mult gaseai alcol.

-Lockpicking, am cam irosit puncte si bani pe el deoarece nu era nimic important de gasit in chest-uri.

- Armurile din joc, complet aiurea, in primul chapter am cumparat o armura (si ieftin)care era mai buna decat cea de la demon hunters. Nu a existat varietate deloc iar armura nici nu ajuta foarte mult, comparativ cu gothic unde armura chiar conteaza si exista si varietate, gen minecrawler armor, etc.

-Combatul, aproape placut daca n-ar fi fost atat de lent, o gramada de piruete inainte sa faci un hit. Abia la finalul jocului unde am folosit spell de rapiditate in hituri + am invatat skillul de viteza la atac, doar atunci era neplictisitor combatul insa nu perfect.

Subscriu.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Risen 3 - requirements (cerinte sistem) Szekemri 1 2,837 07-08-2014, 05:01 PM
Last Post: Edd
  Risen 3 - Gameplays/trailers Szekemri 0 2,166 05-10-2014, 08:32 PM
Last Post: Szekemri
  Risen 3 - Personaje (to be updated) Szekemri 0 3,599 02-22-2014, 11:17 AM
Last Post: Szekemri
  Risen 3 - Poveste Szekemri 0 2,739 02-22-2014, 11:16 AM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)