Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The bandit's weapon dealer
#1
am nevoie de codul pt scrisoarea care il incrimineaza pe Fernando in questul "the bandit's weapon dealer" .... eu nu stiam ca o sa am nevoie de ea mai tarziu si i-am vandut-o acestuia pe 200 gold si un inel :| ... deci care ma poate ajuta ii multumesc anticipat
replyReply
#2
zi-mi care era numele scrisorii ca nu mai tin minte. si poate te pot ajuta
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#3
te ajut eu! ia o salvare inainte sa-i fi vandut scrisoarea. Pt a rezolva questul cu Weapons Dealer scrisoarea respectiva e obligatorie.
Indiciile sunt urmatoarele: 1) un inel al ghildei negustorilor "Arasox" gasit pe banditii din pestera unde gasesti oaia lui Akil cand te intorci din Valea Minelor.
2) bandit's rapier... care in descriere au initiala "F" deci sunt vandute de un negustor al carui nume incepe cu "F" Haha duh...
3) scrisoarea...care este singura dovada concreta. Cu primele 2 nu faci nimic...doar iei ceva EXP in plus...

Pe de alta parte poti juca lejer in continuare fara sa faci questul respectiv...

EDIT: ar fi o varianta... "insert Itemhoshi"
apare un anume npc care contine toate itemurile din joc. Nu stiu daca are si scrisorile dar poti verifica... problema e ca trebuie sa folosesti codurile pt ca in momentul in care apare respectivul... tu esti lovit de fulger. Daca nu ai destule HP mori instantaneu, si cum te afli la inceputul jocului...nu cred ca vei supravietui.
"What man is a man if he doesn't make the world better?" Balian, Kingdom of Heaven.
[Image: landrosig.jpg]
replyReply
#4
mersi de raspuns Landros dar pana la urma am descoperit ca pot trece mai departe fara scrisoarea respectiva... credeam ca fara ea nu pot face Jharkendar dar am citit scrisoarea de la Dexter si ma recomanda Vatras lui Saturas... faza e ca nu pot termina questul respectiv dar nah... my mistake ... e prima oara cand joc Gothic 2 cu Addon
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Adding mage to weapon! GaBrYeL 12 4,557 05-08-2011, 11:06 AM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)