Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajutoor
#41
incerc sa imi dau seama de orice dar nu reusesc.
1.Ai gothic 2 simplu sau notr?
2.Ai sters jocul sau nu?
3.Daca zici ca au jucat si terminat g2 tatal si fratele tau, ei cum au trecut de misiune?

Vatras este inlocuit de Myxir(daca tin bine minte) oricum este unul dintre water mage(magicienii de apa) asta doar daca ai terminat cu Jarkendar, Raven si Claw of beliar. Mai simplu de atat? Altfel nu poti trece mai departe la dragoni!
#42
+1 Cyrus, asta e rezolvarea.
Moderation, degeaba ai uploadat ss-urile pe site daca au rezolutia asa de mica. Nu se intelege nimic.
Eu iti recomand sa incepi un new game cu patch-ul in engleza (eu am terminat prima data gothic 2 in germana, acum 7-8 ani, ca eram prea mic si prost ca sa pot cauta versiunea in engleza Haha ) + ca iti imbogatesti vocabularul. Grin
Daca ma crezi, cand aveam si eu 13 ani am castigat locul 1 la un concurs national de engleza, "English My Love".
Anyway, pana la urma faci cum vrei. Ah, si scuze pentru off-topic, dar nu am rezistat sa nu-i dau un sfat. xD
"I will not be forgotten, this is my time to shine. I've got the scars to prove it, only the strong survive.
I'm not afraid of dying, everyone has their time. Life never favored weakness, welcome to the pride!"

[Image: large.gif]
#43
Mda acum am vzt ca e rezolutia mica.... Apropo ce e cu claws of beliar ? Nu am auzit de ele + nush cu cn sa vb sa ma lupt cu raven. Am gothic 2 notr ...
Cyrus tatal si fratele meu au terminat gothicul in engleza pe normal nu notr + fratemiu e acum la facultate si tata in italia si nu.i prea pot intreba..
Cyrus o sa dau upload la salvarea mea... Te ocupi tu te rog ? Sad
#44
Moderation, ca sa te bati cu Raven trebuie sa ajungi la Chapter 2.
Dupa ce ai vorbit cu Lord Hagen, nu te duci in Valey of Mines. Vorbesti cu Lester si Vatras si te duci cu Water Mages in partea abandonata a insulei. Va trebui sa faci niste misiuni pentru pirati ca sa primesti o armura de bandit, altfel nu poti intra in tabara banditilor. Odata ce ai intrat va trebui sa faci diferi misiuni ca sa poti intra dupa Raven in Templul lui Adanos. Raven e usor de ucis. Moarte din 2 lovituri. Si "Claw of Beliar" e o sabie care poate fi 1H sau 2H, depinde de nivelul antrenamentului tau. De asemenea poti sa transformi sabia intr-o runa de magie, ceea ce nu recomand. E inutil.
Oricum, o sa ai ceva de lucru pana ajungi la Raven.
"I will not be forgotten, this is my time to shine. I've got the scars to prove it, only the strong survive.
I'm not afraid of dying, everyone has their time. Life never favored weakness, welcome to the pride!"

[Image: large.gif]
#45
Am ajuns la chapter 3... Ma bat cu seekerii...
Nu am vorbit cu lester... Unde il gasesc ?
#46
(07-14-2014, 12:54 AM)Moderation Wrote: Am ajuns la chapter 3... Ma bat cu seekerii...
Nu am vorbit cu lester... Unde il gasesc ?

În Khorinis. Fiind chapter 3, cel mai probabil te aștepta în fața trecătoarei. (Khorinis to Old valley). Alte șanse sunt: la Xardas sau lângă Xardas (undeva printr-o 'vale').
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#47
Daca nu ai vorbit cu Lester cand ai iesit din VOM, atunci el e tot acolo, la intrare.
Daca ai vorbit cand ai iesit din VOM, atunci e la intrarea din Turnul lui Xardas.
"I will not be forgotten, this is my time to shine. I've got the scars to prove it, only the strong survive.
I'm not afraid of dying, everyone has their time. Life never favored weakness, welcome to the pride!"

[Image: large.gif]
#48
Pai m.am teleportat la pasajul korinisului si am vb cu el... Deci ma duc la xardas... Revin cu post daca mai am probleme

Am coborat in capela manastirii si am intalnit un om care nu ma lasa sa trec. Am dat summon unui demon si se batea cu el cat am trecut eu si am tras de o lampa si s.a deschis o usa secreta.
Am intrat in camera aia si erau skeletoni si la un moment dat am ajuns la o usa incuiata... De unde iau cheia ?
#49
Nu trebuia sa chemi un demon ca sa se bata cu ala. Acum ai de reparat "Ochiul lui Innos".
Apropo, ce faci in capela manastirii in Chapter 3? Haha Abia in Chapter 5 ai de lucru acolo. Grin
Du-te la Lord Hagen sa-ti dea autorizatie pentru "Ochiul lui Innos" si apoi du-te la Pyrokar.
"I will not be forgotten, this is my time to shine. I've got the scars to prove it, only the strong survive.
I'm not afraid of dying, everyone has their time. Life never favored weakness, welcome to the pride!"

[Image: large.gif]
#50
Autorizatie sa il primesc ? Daca la asta te referi da ... M.am dus la pyrokar si a zis ca pedro a furat ochiul apoi m.am dus in padurea aia unde sunt pietrele alea in picioare si am luat ochiul ca il distrugeau seekerii apoi m.am dus si am luat spintecatorul de dragoni din pestera aia cu skeletoni paladini.....
Apoi m.am dus la pyrokar, apoi la vatras si mi.a zis sa caut un water mage....
Apoi m.am dus la ferma lui onar ...si am aflat ca fierarul a fost intemnitat.m.am dus la lord hagen , am aflat ca guvernatorul a fost martor cum fierarul l.a ucis pe lothar. Am luat jurnalul guvernatorului ca dovadă ca minte, guvernatorul a fugit in pestera bandilor de la xardas... Apoi m.am dus la fierar, i.am dat ochiul lui innos, m.am culcat, si am luat ochiul intreg bună bucati.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)