Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce gen de muzica ascultati?
#11
(07-13-2014, 08:08 PM)soul of darknes Wrote: Kristi, ala e rap ce a pus Cornel? Hahaha Haha

Nu stiu daca te-ai uitat la mai mult de 10 secunde (si te inteleg de ce Haha ), dar pe la minutul 1:02 seama cu rapp, cel putin pentru mine. Haha
replyReply
#12
(07-13-2014, 07:42 PM)Kristi Wrote: Aia e o trupa jalnica, la fel ca si muzica rap pe care o consider a fi o jignire fata de muzica adevarat, deoarece nu ai nevoie de voce pentru a o "canta". Muzica rap a fost inventata pentru ca cei care nu au voce sa aiba impresia ca si ei pot "canta". Haha
Am o parere asemanatoare despre growl-ul din rockul ala hardcore sau metal sau cum ii zice, atunci cand se abuzeaza de el pana la punctul in care nu se mai disting cuvintele. Totusi, ce ai spus tu nu prea se sustine. In primul rand, te-as ruga sa incerci sa canti o melodie rap, si chiar mai mult sa o compui. Ce-i drept, sunt multi rapperi profesionisti care nu pot la randul lor sa faca asta, insa sunt altii care le-au ridicat la rangul de arta. Banuiesc ca tu i-ai vazut mai mult pe cei din prima categorie, si de acolo parerea proasta. Daca nu altceva, ca rapper ai nevoie de o dictie perfecta si de o voce... ascultabila, macar. Nu sunt sigur dar cred ca am mai avut discutia asta o data, pe undeva.
replyReply
#13
Eu ascult rockcore, iar melodiile preferate sunt:
Dear Whoever - Tears of Ashes si Billy Talent - Nothing to lose
FlowerFlower
replyReply
#14
Stai ca mai am una pt Kristi Haha

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#15
Cornel. Haha Asta-i aia cu Iisus nu v-a moare?

Schimband subiectul si eu m-am cam orientat spre mai multe genuri muzicale in ultimul timp. Desi alternativul este baza in ceea ce ma priveste, Lykke Li (sau cum se scrie) am s-o apreciez intotdeauna. E o trista superba care exprima prea multe in melodiile ei. Desi n-are o voce prea buna.

https://www.youtube.com/watch?v=Hh-0y8Qe0Sw
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
Da ala-i in sfarsit l-am gasit Grin

Si eu m-am orientat spre un rock cu tenta mare de rap Smile

Imi plac mult melodiile lor,iar Charlie Scene are o voce foarte asemanatoare cu a lui Eminem Grin


Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#17
Ca sa zic si eu, in ultimu an, 75% din ce am ascultat a fost Nimeni Altu' Haha.
replyReply
#18
Te-a parasit gaica,ti-a murit pisica, te-ai facut emo sau ce?? Haha

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#19
(07-14-2014, 11:57 PM)cornel Wrote: Te-a parasit gaica,ti-a murit pisica, te-ai facut emo sau ce?? Haha

Emo clar. Haha
replyReply
#20
(07-14-2014, 11:57 PM)cornel Wrote: Te-a parasit gaica,ti-a murit pisica, te-ai facut emo sau ce?? Haha
Daca asculta rapp inseamna ca e emo ?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Genuri de muzica preferate D0rYn 60 13,880 12-18-2014, 08:58 PM
Last Post: Ciocoflender
  Muzică - discuţii diverse Szekemri 0 986 04-26-2014, 11:50 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)