Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informatia !
#1
salutari dragi gameri! ^^ pacea de la iasi si toate cele bune Haha

de ceva timp (cam de vineri :|) tot ma bate capu sa caut niste chestii ... nici eu nu stiu ce ... vreau cultura generala , date care "would blow my mind" si chestii de genu . niste filme mindfuck (de ce nu) si poate chiar cele mai interesante documentare care mi-ar atrage atentia de la prima secunda . astept recomandari
p.s blah blah blah tu nu te duci la scoala ? nu inveti acolo ceva? ba da ... dar chestiile predate la scoala nu prea ma acapareaza. rectific : FOARTE PUTINE chestii predate la scoala ma acapareaza . putin din istorie ... literatura universala si cam atat

cum spuneam astept sa-mi recomandati cate putin din fiecare ... nu stiu .... chestii care si-au pus amprenta asupra voastra .. oh you get the point Wink
replyReply
#2
(02-02-2015, 07:48 PM)IvoD3xxx Wrote: salutari dragi gameri! ^^ pacea de la iasi si toate cele bune Haha

de ceva timp (cam de vineri :|) tot ma bate capu sa caut niste chestii ... nici eu nu stiu ce ... vreau cultura generala , date care "would blow my mind" si chestii de genu . niste filme mindfuck (de ce nu) si poate chiar cele mai interesante documentare care mi-ar atrage atentia de la prima secunda . astept recomandari
p.s blah blah blah tu nu te duci la scoala ? nu inveti acolo ceva? ba da ... dar chestiile predate la scoala nu prea ma acapareaza. rectific : FOARTE PUTINE chestii predate la scoala ma acapareaza . putin din istorie ... literatura universala si cam atat

cum spuneam astept sa-mi recomandati cate putin din fiecare ... nu stiu .... chestii care si-au pus amprenta asupra voastra .. oh you get the point Wink

Se pare ca noi 2 ne asemanam in privinta asta, nici pe mine nu ma intereseaza prea tare lectiile de la scoala.
Pot spune ca ai gresit scriind acest post abia in seara asta, daca il scriai cel tarziu ieri, acum aveai forte multe chestii interesante de citit(sa zicem cat am prezentat eu in aproximativ 6 ore de fizica), dar spre nenorocul tau chiar azi dimineata mi-am golit recicle byn-ul(aveam vreo 4GB in el), insa chiar si asa o sa ma straduiesc sa caut chestii interesante.
replyReply
#3
(02-02-2015, 09:16 PM)IronMan Wrote: Se pare ca noi 2 ne asemanam in privinta asta, nici pe mine nu ma intereseaza prea tare lectiile de la scoala.

Cate avem in comunHaha Ma rog, romana si istoria ce-mi plac si chiar fizica chiar daca nu ma pricep si trec cu vederea peste profa nebunaHaha

(02-02-2015, 07:48 PM)IvoD3xxx Wrote: .... chestii care si-au pus amprenta asupra voastra

rap-u' romanesc (anumite parti)Haha
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
#4
Filme:
donnie darko
12 monkeys
the Butterfly effect
vanilla sky
memento
inception
shutter island
source code
edge of tomorow
fight club
truman show

personal cel mai mult m.au marcat Vanilla sky, The Butterfly effect, si the matrix! :p

documentare iti recomand Ancient Aliens care e oarecum mindfuck( pana la sezonul 2 spre 3 când deja au dat.o in bălării) ahh si mi.am amintit de un film cu aliens and shit ii zice: Fourth kind ahh... Ah mi.am amintit încă de unu Knowing. Bafta!
replyReply
#5
Eu m-am axat mai mult pe fizica pentru ca a trebuit sa-mi scot media(prima nota pe anul asta scolar a fost 2 la fizica), istoria imi place si mie, dar am auzit ca este falsa in fiecare tara(cel putin cea predata in scoli).

Stie careva dintre voi cum se desfasoara o ora de istorie in Germania?(adica cum le explica profesorul ce au facut germanii in cele doua razboaie mondiale)
replyReply
#6
Ahh the human centipide Haha)
replyReply
#7
(02-02-2015, 10:41 PM)IronMan Wrote: Stie careva dintre voi cum se desfasoara o ora de istorie in Germania?(adica cum le explica profesorul ce au facut germanii in cele doua razboaie mondiale)

In marea parte a celui de-al doilea razboi mondial, Romania a fost aliata lui Hitler. Ascunde vreun profesor de istorie din Romania adevarul asta neplacut? Din cate stiu, nu. Atunci de ce ar fi profesorii nemti mai mincinosi, avand in vedere ca marea majoritate a nemtilor condamna nazismul?
replyReply
#8
Eu cred ca in sinea lor nemtii ii dau dreptate lui Hitler.
replyReply
#9
(02-02-2015, 10:53 PM)Cyrus35 Wrote: Eu cred ca in sinea lor nemtii ii dau dreptate lui Hitler.

Si eu pot sa cred ca 2+2=5 dar asta nu inseamna ca e adevarat Wink Scuze de offtopic, continuati. Grin
replyReply
#10
(02-02-2015, 10:41 PM)IronMan Wrote: Eu m-am axat mai mult pe fizica pentru ca a trebuit sa-mi scot media(prima nota pe anul asta scolar a fost 2 la fizica)

P-aproape si euHaha ma mir cum de mi-a iesit media 6, da' tie cat ti-a iesit?

(02-02-2015, 10:41 PM)IronMan Wrote: istoria imi place si mie, dar am auzit ca este falsa in fiecare tara(cel putin cea predata in scoli).

Nici un dubiu legat de asta.
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)