Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 3.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Informatia !
#11
(02-02-2015, 10:41 PM)IronMan Wrote: Stie careva dintre voi cum se desfasoara o ora de istorie in Germania?(adica cum le explica profesorul ce au facut germanii in cele doua razboaie mondiale)
Ce sa le explice?Ca au avut cea mai puternica armata din istorie?Ca au umilit Franta, Polonia si majoritatea Europei pana cand Hitler s-a imbolnavit mintal si a luat niste decizi de tot rahatul, cred ca din '40 cand a lasat trupele aliate sa plece din Dunkirk, 400000.

"A single men altered the fate of milions. But he paid a high price for it. "

Totusi, poti sa te uiti la Il capo dei capi, probabil nu e un documentar, dar prezinta istoria mafiei italia mai precis al liderului Corleone, Toto Riina.
replyReply
#12
mersi de recomandari ... carti ce v-au marcat ? personal la mine a avut un puternic impact prima carte devorata in 2 zile : elefantul in bostanarie . apoi a urmat de veghe in lanul de secara , SONI! (MUST READ!) , si o poveste haioasa . carti foarte tzeava ... eventual sa le citesc online ? mersi >Grin<
replyReply
#13
Biblia.
replyReply
#14
https://www.youtube.com/watch?v=FOan2hVcqn0
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#15
(02-03-2015, 02:06 PM)IvoD3xxx Wrote: mersi de recomandari ... carti ce v-au marcat ? personal la mine a avut un puternic impact prima carte devorata in 2 zile : elefantul in bostanarie . apoi a urmat de veghe in lanul de secara , SONI! (MUST READ!) , si o poveste haioasa . carti foarte tzeava ... eventual sa le citesc online ? mersi >Grin<

Winnetou (5 vol.), Comoara din lacul de argint, Urmașii lui Winnetou, Old Surehand (urmează sa le citesc), astea pentru ca din seria indieni și pentru ca Karl May Haha

PS: Şi Ultimul mohican!
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
#16
(02-03-2015, 05:11 PM)Vladeisan Wrote: https://www.youtube.com/watch?v=FOan2hVcqn0
Credeam ca dupa ce il invita baga farming simulator.Rolleye
replyReply
#17
(02-03-2015, 02:06 PM)IvoD3xxx Wrote: mersi de recomandari ... carti ce v-au marcat ? personal la mine a avut un puternic impact prima carte devorata in 2 zile : elefantul in bostanarie . apoi a urmat de veghe in lanul de secara , SONI! (MUST READ!) , si o poveste haioasa . carti foarte tzeava ... eventual sa le citesc online ? mersi >Grin<

Eu n-am gustat atât de mult De veghe în lanul de secară, dar poți să-ți recomand o carte similară, scrisă de Vintilă Corbul: Salvați-mă, sunt miliardar!
Scriitorul meu preferat este James Clavell; Asian saga este cu mult peste ce aș putea să-mi doresc în materie de literatură. Recomand cu multă căldură Shogun (din perspectiva întâmplării, prima carte scrisă), însă nu este singura operă valoroasă.
replyReply
#18
(02-03-2015, 02:06 PM)IvoD3xxx Wrote: mersi de recomandari ... carti ce v-au marcat ? personal la mine a avut un puternic impact prima carte devorata in 2 zile : elefantul in bostanarie . apoi a urmat de veghe in lanul de secara , SONI! (MUST READ!) , si o poveste haioasa . carti foarte tzeava ... eventual sa le citesc online ? mersi >Grin<

Ai auzit de seria "Ciresarii" de Constantin Chirita? Cand eram in scoala generala am citit toate volumele de vreo 3-4 ori Haha ...mi-au placut mult.
replyReply
#19
Si mie mi-au placut mult ,,Ciresarii''.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)