Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
What the h.. happened? 2015
#11
(04-26-2015, 02:03 PM)Hegan Wrote: Exista, cred ca acum a ajuns in arhiva, ma rog, nu am zis ca toti, am zis aproape pentru ca si la cealalta intrebare nimeni nu a incercat sa se gandeasca, de aia Cyrus a postat raspunsul oricum, desi a incercat si sa ne dea indicii, daca se va face un thread pentru probleme de logica sa se faca unul serios, daca nu sa se faca unul de spam in care putem da raspunsuri genul Marie si Ion erau teroristi si au fost prinsi de americani.
Raspunde tu la intrebarea asta:"Marin a plecat undeva.Unde a plecat Marin?"
Ceva de genul asta e si intrebarea asta, intrebarea n-are logic, are n raspunsuri.
replyReply
#12
O intrebare fara logica nu poate primi raspunsuri logice asa ca la ce zi zis tu se putea raspunde cu orice, intrebarea lui era de logica.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#13
Ion și Maria sunt găsiți morți în casa lor, pereții sunt uzi, iar in geam este o gaură... Cum au murit sau de ce?
Zi-mi raspunsul corect atunci si de ce alt raspuns nu e corect
.
replyReply
#14
Prima, cea din celalat thread avea si raspunsul, daca tu crezi ca poti sa zici ca a cazut un meteorit in piscina udand peretii ca raspuns atunci da,poti sa spui asta, tu crezi ca exista vreo problema de logica la care sa nu se gaseasca raspuns corect?
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#15
(04-26-2015, 08:05 PM)soul of darkness Wrote: Ion și Maria sunt găsiți morți în casa lor, pereții sunt uzi, iar in geam este o gaură... Cum au murit sau de ce?
Zi-mi raspunsul corect atunci si de ce alt raspuns nu e corect
.
replyReply
#16
(04-25-2015, 12:44 PM)Terente Wrote:
(04-24-2015, 08:22 PM)Cyrus35 Wrote: Ion și Maria sunt găsiți morți în casa lor, pereții sunt uzi, iar in geam este o gaură... Cum au murit sau de ce?

Ion era un om obişnuit, de la ţară. Maria însă era din Paris. Cei doi s-au întâlnit în Bucureşti, atunci când Ion s-a dus la un mare târg din acea zonă. Cei doi se întâlnesc, dragoste la prima vedere, se mută în satul Destrămatu.

Îşi construiesc casă în respectivul sat. Maria începe să-i vorbească numai despre cât de bine îi era în Paris. Ion se apucă de fumat.

Într-o zi Maria îi spune că dacă mai aprinde o singură ţigară, o să-l părăsească. Ion, în semn de revoltă aprinde ţigara în faţa ei. Maria aruncă în el cu sticlele de parfum de pe masă... POC POC POC.. (se auzea) Geamul se sparge.. Ion scapă ţigara... Casa se aprinde instantaneu de la combinaţia parfum-scrumul ţigării.

Show Content

Casa este în flăcări. Cei doi sfârşesc împreună şi 'înflăcăraţi'. Vin pompierii, iar pereţii rămân bineînţeles.....uzi.

[Image: end.png]

You sir....made my day!
Show Content
replyReply
#17
(04-25-2015, 10:14 PM)Kristi Wrote:
(04-25-2015, 08:29 PM)Hegan Wrote: Mai exista un thread pentru asta, chiar era nevoie de inca unul? Si-n plus toti isi bat joc aproape.

Ai dreptate, nu inteleg de ce nu pot unii da raspunsuri normale la jocul asta... nu ma asteptam ca si Marian sa-si bata joc postand raspunsul ala... Sad

Show Content

din nou foarte aproape... Dar mai e ceva... In doua zile va dau răspunsul, intre timp daca averi întrebări va stau la dispoziție.

(04-26-2015, 08:05 PM)soul of darkness Wrote: Ion și Maria sunt găsiți morți în casa lor, pereții sunt uzi, iar in geam este o gaură... Cum au murit sau de ce?
Zi-mi raspunsul corect atunci si de ce alt raspuns nu e corect
.

pentru ca sunt niste jocuri logice peste care a dat iubita mea la niste cercetari pt licenta de la psihologie, si se joaca cu întrebări, si răspunsuri cu da/nu. E destul de interesant sa vezi cum gândesc oamenii anumite situatii.
răspunsul este unul singur, spre exemplu la întrebarea cu parasutistul, prima mea intreabare a fost: a ajuns pe pajiste mergând? - răspuns nu! - asa mi.am dat sema de răspuns.

la fel e si aici Smile spor!
mai am câteva si încă una la care va trebui sa faceti doar o decizie. Grin
replyReply
#18
Asta nu intelege Hegan.
replyReply
#19
Nu, ai dreptate, nu inteleg oamenii ilogici pentru ca de aia sunt numiti ilogici.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply
#20
Faci logica la scoala?
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii zilnice 24.10.2015 Edd 427 70,345 11-02-2022, 08:47 PM
Last Post: Edd
  Discuţiile zilnice din 2015 Szekemri 979 99,503 10-24-2015, 05:56 PM
Last Post: soul of darkness

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)