Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ELEX , A new Piranha Bytes Game!
#21
Dupa ce termin Shadow of war cred ca il iau de la capat, mai ales ca se mai baga ceva patch masiv, poate este mai jucabil...

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#22
Mie-mi place. M-a cam prins. Haha Nu prea are chestii care sa iti ramana in memorie, dar e acceptabil.

Personajele-s cam naspa. Povestea asa si asa. Dar jucabil.

Pentru o comparatie, personal as spune ca e mai bun decat Gothic 3, si evident cu mult mai slab decat Gothic 1 si 2.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#23
Atat de aproape sa fie un joc bun si sa zic ceva de bine despre el. Haha Dar sfarsitul acela. Haha Doamnee... Cateva momente bune a avut jocul, n-am ce zice. Personaje memorabile:

- Caja, hmm,
- cum il chema Rex, Tex, ahh, nu Ray. Haha
- Diego versiunea mai plictisitoare (nu i-am retinut numele)
- Reinholds (sunt sigur ca nu asa il chema)
- tipa badass looking
- cam atat.

Acceptabil totusi. Respect Ray! Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#24
Haha.. mie mi-a placut atat de mult incat sa il incep si a doua oara la alta factiune si cu dificultate mai mare. Singura mea problema este sistemul de melee combat.
Pot spune ca daca era facut in loc de Risen 3, cel putin pentru mine se ridica la nivelul Gothicului.
FlowerFlower
replyReply
#25
(01-02-2018, 04:20 PM)Dorel Wrote: Haha.. mie mi-a placut atat de mult incat sa il incep si a doua oara la alta factiune si cu dificultate mai mare. Singura mea problema este sistemul de melee combat.
Pot spune ca daca era facut in loc de Risen 3, cel putin pentru mine se ridica la nivelul Gothicului.

Pentru mine a fost foarte interesant. Adica, eu nu tin minte ultimul rpg pe care l-am terminat, ca sa fiu sincer. Dar Elex mi-a captat atentia.

Binee. Are problemele lui, dar sa fim seriosi, Gothic nu le-a avut? Elex are mai multe probleme poate, cutsceneurile pot fi considerate asa si asa, dar per total e un rpg ce merita jucat.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#26
Am ajuns la Elex 3 de cand nu a mai postat cineva pe aici. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#27
Elex 2 ati jucat?
replyReply
#28
Am incercat, am vazut intro-ul si am ajuns pana te trezeste ala din somn sau ceva de genu.Parca am gasit o teava si am dat in cap la niste creaturi cu ea.Tin minte ca ma impresionat cum erau facuti monstrii aia,dubiosi rau.
Dar per total elex ma enerveaza.Am impresia ca au vrut sa faca ceva sf dar nu au putut lasa gothic si risen in urma.
Npc-urile friendly zici ca sunt din gothic armurile,are si sabii topoare in joc daca nu ma insel.
2-ul o sa il joc probabil la un moment dat ...primul nu cred.Am incercat de mai multe ori sa joc elex dar nu ma prinde,sunt jocuri care imi plac si imi pare rau ca nu le joc dar elex face parte din categoria jocuri care tot incerc sa imi placa ,in cazul elex din cauza ca e facut de pb.Cand am descoperit Gothic 1 l am terminat de 5 ori.
replyReply
#29
Elex 1 mi-a placut, nu a fost la nivelul niciunui Gothic si aproape ca il abandonasem din cauza combatului foarte prost dar m-am folosit de niste glitchurii si am facut rost de o pusca d-aia de alien si dupa ce nu a trebuit sa imi mai bat atata capul cu combatul jocul a devenit mai placut dar nu a avut lucruri notabile in el.

Si da, PB nu a renuntat la Gothic/Risen, jocul e pe acelasi model: ranged, melee si magie apoi 3 factiuni, mercenari, preoti si banditi fiecare cum specifiicele ei cum sunt concepute questurile, nu ca ar fi ceva rau, erau destule questuri destul de misto ca idee, cu multiple rezultate, le poti incheia prin mai multe metode, in mod negative, pozitiv cum era aceea misiune sa te alaturi mercenarilor si daca alegeai anumite linii de dialog seful lor aducea asta in discutie, nu e clasicul rpg cu mergi in punctu b, omoara X, intoarce-te la quest giver si aia e tot.

Acum Elex 2 inca n-am jucat, poate candva, nu are acelasi hype ca atunci cand ai termiant G1 si abia astepti sa joci G2.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)