Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Batai de cap (si de tastatura)
#1
Aici puteti scrie despre bug-uri care v-au facut viata mai grea cand ati jucat G1, despre momente cand ati crezut ca ati atins "rock bottom" (dependenta sau blocaj) sau despre unele sitatii penibile, de exemplu, am omorat primul meu orc warrior dupa ce am tras in el cu arbaleta vre-o juma' de ora fugind inainte si inapoi, eram mai habarnist.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#2
Nu prea am avut parte de bugguri in Gothic 1 dar cel mai mult m-am chinuit sa-l omor pe Jackal ca sa-i iau arbaleta (m-am chinuit cam 25-30 de min). Mereu load game, load game, load game ... deveanea plictisitor dar a meritat. Chiar mi-a placut arbaleta lui.
replyReply
#3
Si mie Wink, dar nu l-am batut. Eu l-am gaurit cu 100 de sageti pe Mordrag cand aveam level 2 sau 3 ca sa-i iau arcul Smile.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#4
Cum sa nu dai de buguri? Haha Imposibil ...
Unul era ca nu mureai daca te aruncai de undeva, dadeai stanga-dreapta si nu pateai nimic.
Altul: daca bei o potiune si esti lovit in acelasi timp de catre orice sau oricine, viata se umple si potiunea ramane in inventory.
Alt bug, il bati mereu pe ricelord si ii iei apa si faci bani ... si sunt o gramada. Cum adica nu ati gasit buguri?
replyReply
#5
De bugs-exploits astea stim si noi, (sunt dulci dar parca joc cu cheaturi), nu suntem chiar asa de penibili Tongue. Ma refer la cele serioase, cand te blochezi deaspura apei in mlastina daca sari. Cand incepe sa te atace Gorn fara motiv, cand ti se blocheaza camera in stadiul de dialog chiar daca ai terminat de vorbit, cand ramai in pozitie de inot pe pamant si cand cateodata e selectat New Game in loc sa fie selectat Save la meniu (cum e de obicei) si apesi repede Enter fara sa mai gandesti ci vrei doar sa salvezi dupa ce ai parcurs harta intreaga ... pentru ca mai apoi sa o parcurgi din nou.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#6
Stai 2 secunde, eu nu le-am zis pe toate ca daca le vrei pe toate iti trimit o lista cat casa. Ei au zis ca nu sunt buguri, ca nu au descoperit si eu am dat cateva example.
Dar da, ai dreptate, nu te contrazic.
replyReply
#7
Nu vreau sa-mi trimiti lista, posteaza ca sa le discutam.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#8
Urasc cand se blocheaza camera in stadiul de dialog. Da stiu ca un bug care chiar ajuta. Daca vroiai sa intri intr-o camera si nu aveai cum, te duceai in coltul usii respective si incepeai sa te joci cu camera pana la un moment dat cand te trezeai de cealalta parte a usii. Bine ca pe asta nu te poti baza mereu.
replyReply
#9
hardy Wrote:Nu prea am avut parte de bugguri in Gothic 1 dar cel mai mult m-am chinuit sa-l omor pe Jackal ca sa-i iau arbaleta (m-am chinuit cam 25-30 de min). Mereu load game, load game, load game ... deveanea plictisitor dar a meritat. Chiar mi-a placut arbaleta lui.

Si eu la fel , m-am chinuit sa iau arbaleta lu' ala mult de tot, dar vorba ta,a meritat.
On: Nu prea am avut parte de buguri in Gothic 1.
You are a Mora !
replyReply
#10
O rezolvare pentru bugul cand ramanea in stadiu de dialog: Bagi marvin mode apoi F4 si s-a rezolvat.
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)