Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noi idei hilare (sau nu) de modd
#11
nu ai pentru ce Wink bafta si sa ne anunti cu evoluiaza modul
replyReply
#12
aqm a mai aparut o problema Haha

am luat d acolo si niste armuri noi si niste weaponuri...
din 12 armuri si 15 arme am reusit s introduc in joc doar 4 armuri si o arma... Haha

la inceput am cam ramas :O ... dar dupa am reusit s fac c am faqt (introdusu...)
dupa... am incercat s fac la fel cu toate dar nu mia iesit si din nervi (cu ajutorul unui pr) am realizat ca este kiar amuzant k stam k prostii in fata unui PC Haha =))

dak stii u cum s repartizez toate armurile cu formatul asta enervant (kre e *.asc kre e *.3ds kre mai e *.tga....) sau armele cu acelasi format... pls ajutor Tongue
May Gothic rise over your heads
replyReply
#13
Nu am inteles prea bine intrebarea... (.3ds - reprezinta armura in sine, .tga- reprezinta textura armurii iar .asc sincer nu mai stiu dar presupun ca e vorba de animatie cu toate ca nu garantez pentru ca nu am mai umblat prin modding de vreo 2 ani aproape).
replyReply
#14
stii k in gothic\_work\data\scripts\content\items s afla scriptul Armor.d

acolo sunt toate armurile din joc
pt k eu s l pot baga p astea kre l downloadez trebuie s le trec in scriptul ala...

problema este k dupa c bag armurile siurmez procedeul normal si apoi intru in g1, bag codul armuri, imi apare, o iau, dar knd vreau s o port imi da o eroare: bla bla bla... (numele armuri) bla bla not found bla bla (iarasi numele armuri).asc

dar asta nu patesc la toate
sunt niste helmeturi (vreo 4) si vreu 3 armuri kre au mers
knd am armuri in format *.3ds nam probleme.... sau cu cele *.asc

problema e *.tga-ul.... nush c s ii fac... am incercat s mmodific fisierele din tga in asc ... numi mai apare niciun crash al jocului dar numi apare armura in sine p hero ci doar ii "fura" corpul (adik i s vd doar capulHaha)

dak stii cum s fac armurile din tga s le bag in joc pls help... am gasit armuri bestiale si nu l pot introduce in joc.

ms mult
si in leg cu modu... pana aq apr am trmnt 2 zenuri... mai fac vreo 3, lunesc (adik l fac s pot trece dintro lume in alta... intelegi u la c ma ref) am gasit niste texturiii super...

1.Am faqt un little camp Tongue in prima harta. am faqt o mica padure cu niste case inundate... pnm HahaTongue ... am un pic d lucru la o corabie p plaja pt k urmeaza... adik as vrea s fac k ultm quest in worldul asta cu campul s fie asemanator cu ultimele questuri din g2 (stii u... faza cu corabia knd tre s il iau p lee milten diego lares lester etc) ... doar k aici vreau (k story ma ref) la inceput in interiorul campului s fie totul bn si frum dupa kre s izbucneasca o cearta cv.. si eu s fiu nevoit s plec...

2.Cea de-a doua harta este o insula ciudata cu o oarecare mica mare problema... exista doar un colt cu oameni restu e full d orci Tongue (logik k ink nam pus nici makr un npc... ma ocup ink d modelat zenurile Haha) Tongue ... aici questurile vor arata cam asa... unu Fidel Castor Haha ma va informa despre fza cu orci s ma va sfatui s nu ma indepartez prea mult d micul coltisor d "liniste"
logic k mam gandit s fac cv si cu orcii... voi crea o casutza mica p capatul unei rape und voi pune mai multe armuri si niste sabii... locul va fi pazit (sper s reusesc) d un orc priest si niste zombii... story-ul meu ar continua km asa... dupa c termin cu priestul si iau armurile, armele etc d acolo, knd ma intorc in campul din prima harta, oamenii s ma aclameze (aici ma ref la tarani, messageri <kre ma gandeam s fie banditi, si shadow-ii>) iar liderul campului s fie impotriva mea si s fiu nevoit s duc o lupta cu el... (dak imi iese story-ul cum vreau) tarani si shadowi + banditi ma urma p mn si vom lupta impotriva oamenilor liderului Tongue

Se pare k imaginatie tot am da s vad c o s imi iasa... eu ink ma kinui la niste amarate d armuri si deja vreau lumea Haha=))
May Gothic rise over your heads
replyReply
#15
GATA BAIETII !!!! Grin


Am rezolvat problemele formatelor... incetul cu incetul am inteles tot
Ba kiar am faqt texturi noi pt armurile din joc Tongue

In leg cu Worldul merge perfect... cu cateva texturi noi si kteva din joc...
Pana aqm Editingul a mers k p roate... Aqm incep s ma ocup d scripturi

Momentan am faqt un mic test... si c credeti? L-AM TRECUT!
Aqm in Kindom of Labaria exista (p langa hero) primul NPC =))

Poate k suna totusi km extaziant dar am reusit cu greu (avand in vdr k sunt un modder la inceput) Tongue

Va tin la curent cu moddingul GrinTongue
Bafta!
May Gothic rise over your heads
replyReply
#16
Ca si orice modder care vrea sa faca primul mod sunt sigur ca vei renunta repede la elHaha
Fallen Knight of Garant.

replyReply
#17
nu cred, fii optimist cu modul tau Grin
[Image: 242idki.png]
replyReply
#18
SkullX dak asta crezi u ai luat tzeaaapaaa Haha

Mi s pare un modd nostalgic mie... tine d lucrurile frumoase p care eu si pr mei imaturi Haha ni leam imaginat Tongue

Nu ma mai subestima Wink
May Gothic rise over your heads
replyReply
#19
No offence asa am fkt si eu cand mam apucat de moddingGrin.............

Modu asta care il fac de atata vreme e aproape gata si credema am luat pauza la el mam plictisit de el nam nici un chef sal mai fac dar vreau sal terminGrin....am promis releasu de Pasti...nu stiu sigur dak reusesc but iII do my best
Fallen Knight of Garant.

replyReply
#20
EU AM LUAT TZEAAAPA =))

Am fost nevoit sa formatez PCul urgent si am pierdut toate salvarile Haha
Daca mai am de gand sa reincep modul?... Ei bine, nu stiu exact... Poate ca ma voi reapuca de el dar voi lua o pauza...

Oricum, ce incercam eu sa fac era un story total nou, ce ar fi implicat mult prea mult timp....
Era ca si cum as fi inceput sa reconstruiesc intreg jocul doar ca aveam deja fisierele data.

Sunt totusi dezamagit de ce s-a intamplat, deoarece muncisem mult si obtinusem in mare foarte multe.
Facusem 5 insule, aproape 50 de NPC (poate ca e nimic pe langa cate NPC-uri erau in Gothicul original, dar e destul de greu mai ales la partea de question), peste 20 de armuri noi... adica 14 armuri erau din joc doar ca le-am modificat textura...noi weaponuri, noi constructii etc...

Ma gandeam sa nu ma mai aventurez cu moduri de-astea... ma gandeam sa fac niste questuri noi in worldul original Gothic... dar cine stie ce reformatare va avea nevoie PCul meu si voi pierde iarasi cea ce am muncit...

Chiar si asa, ma voi apuca de un modd dar peste o saptamana, doua... momentan am si eu treburile mele GrinTongue
May Gothic rise over your heads
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Atatea planuri, atatea idei, atatea... petredragos 8 2,037 06-23-2009, 12:19 PM
Last Post: ufy

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)