Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
General: Geniul Gothic I si II
#21
Trebuie sa il convingi pe Cornelius sa-ti dea jurnalul sau, sa il citesti si sa i-l dai lui Lord Hagen

Cum se numeste locul in care Seekerii distrug The Eye of Innos?
replyReply
#22
Locul desecrat de seekeri cand au luat puterea din Eye of Innos se numeste Circle of the Sun.

Cum se numeste "pestele" din orasul Khorinis si cate "angajate" are? fara Lucia...
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#23
Se numeste Bromor, si are trei "angajate" cu nume care seamana putin intre ele: Nadja, Sonja si Vanja.

Care este al doilea pirat pe care Nameless Hero il intalneste in NotR?
replyReply
#24
Pai fix primul e Greg si al doilea-i Skip (pe plaja aia langa port), astia-s singurii din Khorinis...

Tot in g2notr, unde gasim Raven's guard armor?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#25
In templul lui Adanos din Jarkendar.

Cine sunt Baalii care te ajut sa intrii in Swamp Camp?
replyReply
#26
Baal Namib(cu ajutorul lui Lester), Baal Cadar(cu sleep scroll pe un novice), Baal Orun(daca il ajut pe nivicele ala obosit), Baal Tondral(i-l duc pe Dusty), Baal Tyon(cu tigara aia speciala).

Ce ingrediente trebuie pentru Ulu-Mulu?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#27
Troll Tusk, Shadowbeast Horn, Swampshark Teeth si Fire Lizard Tongue.

Cati Magicieni de Foc distincti intalneste Nameless in Gothic I si in Gothic II NotR?
replyReply
#28
in Gothic1: Milten, Corristo, Ramirez, Torrez, Drago, Damarok
si in Gothic 2 NotR: Pyrokar, Milten, Serpentes, Parlan, Ulthar, Daron, Gorax, Hyglass, Talamon, Neoras, Marduk, Karras, Isgaroth...
18... nu l-am numarat pe Milten de 2x

Cum il convingi pe Pyrokar sa colaboreze cu Xardas pentru refacerea artefactului Eye of Innos?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#29
Te trimite Xardax la Sekob's Farm....cu o cheie de la un chest.....cand ajungi la Ferma lu Sekob....primesti si un quest de la acesta(sa ucizi ce 4 seekeri care stau in casa lui)...dupa ce ucizi seekerii de akolo....deschizi un cest cu ajutorul cheii primite de la Xardax....si akolo gasesti "The Divine Power of the Stars" .....dand i-o duci lu Pyrokar..acesta este de acord..ca se el trebuie sa se duca la "Circle of the Sun".....


Unde se gaseste camera secreta a banditzilor din Khorinis(nu locul de sub oras unde stau ei....locul unde tzin toate bijuteriile..si banii..)....si de cine e pazita la intrare?....??
replyReply
#30
nu eram sigur, dar l-am intrebat pe expertul in "intrebari capcana" d0ryn si am cazut de acord amandoi ca asta e una dintre ele. nu doresc punct pt raspuns la intrebarea asta.
inca ceva, nici nu exista banditi in oras, ci thieves guild, hoti

edit:am gresit raspunsul, nu-i intrebare capcana...... ascunzatoare hotilor e intr-o pestera pe insulita la care ajungi inotand din port... acolo sunt 4 cufere, si scoti cam 1k gold (asta daca vinzi ce gasesti); un cufar poate fi deschis doar daca iei cheia de la Cassia.

In New Camp, ce trebuie sa faci pentru ca Horatio sa te ajute sa-ti maresti Strenght-ul cu 5 puncte ?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic III : Cel mai bun Z3R0 C00L 180 63,585 11-30-2014, 10:56 AM
Last Post: bucurgabriel25
  Gothic II: Cel mai bun Bogdan_26 820 190,377 09-06-2014, 10:40 AM
Last Post: soul of darkness
  Gothic quiz - old Szekemri 9 4,163 09-05-2014, 08:29 AM
Last Post: IvoD3xxx
  Gothic I : Cel mai bun Kristi 674 165,111 08-04-2014, 10:49 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic mini-game Szekemri 7 3,408 01-28-2013, 10:39 PM
Last Post: Bogdan
  Locul de dormit preferat - Gothic 1 Szekemri 9 3,717 01-12-2013, 10:35 PM
Last Post: Cyrus35
Wink GOTHIC QUIZ: by Roby14 Szekemri 71 21,456 02-25-2012, 05:32 PM
Last Post: Raducu'
  Gothic 3: Cel mai bun D0rYn 14 4,030 07-29-2009, 10:59 AM
Last Post: Andrey

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)