Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nehrim
#1
Salut. Daca nu ati aflat, a aparut traducerea in engleza(fara voci) a Nehrim. Pentru cei care nu stiu, Nehrim e o conversie a Oblivion, ceva intre Oblivion si Gothic. Introduce elemente specifice seriei Gothic,ca: learning points primite la level up, rune pentru magii, pietre de teleportare, crafting (brewing,smelting,blacksmithing la fel ca in Gothic-parca nu erau in Oblivion), poti sa folosesti tarnacopu'pt a aduna iron, etc; mai sunt si plante care cresc permanent atributele.
Harta e construita de la zero, impartita pe zone pentru anumite niveluri ( de ex la inceput esti intr-o regiune de lvl 1-7)si monstrii nu mai avanseaza o data cu tine. Vizual, arata mai bine decat Oblivion, avand regiuni de desert si inzapezite. Orasele sunt mai bine realizate. Punctul forte e povestea, impartite in capitole; din ce am jucat, e destul de interesanta.
Soundtrackul e mai mult decat ok.
Pentru cei interesati, link-ul de unde se poate descarca:
http://www.nehrim.de/dataEV.html
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#2
este un joc sau e un fel de mod pt oblivion? sice cerinte de sistem are?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
Este un mod, dar schimba total jocul ca gameplay,practic este ca si un joc nou, si inca unul bun, zic eu, cu mult peste original; iti trebuie oblivion cu ultimul patch; la instalare creeaza o copie a folderului cu Oblivion, dupa care, daca vrei, ca poti sa si scoti tes-ul, ramane doar Nehrim.
intra pe site-ul lor: http://www.nehrim.de/indexEV.html si vezi acolo mai multe informatii;
Daca ai jucat Gothic 3 sau Risen, iti merge si asta, ce-i drept cam in frame-uri, deocamdata, dar mai apar patch-uri, ca e la inceput. Am inteles ca au castigat Mod Award sau ceva de genul asta, merita jucat.
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#4
prefer sa joc gothic decat un mod la oblivion :|
replyReply
#5
pfoa lam tras degeaba fiindca nam oblivion plus ca imi frameaza jocu
[Image: 242idki.png]
replyReply
#6
E nasol. Mie unul nu imi place. Am asteptat atata timp pentru nimic...
replyReply
#7
eu lam tras in 10 minute :| sau mai putin
[Image: 242idki.png]
replyReply
#8
va recomand Arx Fatalis, sau Dark messiah care sunt tot first person dar ambele sunt suuuper cand vine vorba de magie
replyReply
#9
oblivion e Rpg nu Fps ....Havoc Tongue
replyReply
#10
(09-17-2010, 11:21 PM)Illidan Wrote: oblivion e Rpg nu Fps ....Havoc Tongue

cunosc!am spus fp nu fps! arx fatalis e tot rpg
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)