Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nevoie ajutor?
#11
care are o tema pt windows xp pack 3 Wink)
replyReply
#12
(11-27-2010, 10:20 PM)Cryssalis Wrote: care are o tema pt windows xp pack 3 Wink)

io am vreo 1000...Haha...vrei torrent?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#13
da dami Tongue
replyReply
#14
un torrent
altu
Sunt free, nu va faceti probleme.:p
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#15
(11-27-2010, 09:05 PM)Cryssalis Wrote: cum imi overclokez memoria ???

Trebuie sa intri in bios si sa cauti memory frequency.Selectezi "manual" si introduci una din valorile disponibile sau ce valoare crezi tu.Dupa care salvezi modificarea.Dar daca placa de baza nu suporta frecventa pe care o vrei nu rezolvi nimic.
replyReply
#16
pai la care de acolo ???
replyReply
#17
(11-28-2010, 10:15 PM)Cryssalis Wrote: pai la care de acolo ???

Depinde de fsb-ul placii de baza.Spre exemplu,daca pe cartea placii de baza scrie ca are fsb 800 si memoriile tale sunt pe 800 le lasi asa;daca sunt pe 667 le duci la 800(pe riscul tau).Sa nu cresti frecventa memoriei peste frecventa fsb a placii de baza ca nu merge(cel putin nu la mine).Din cate stiu eu (dar nu sunt un mare cunoscator) fsb-ul se adapteaza la cea mai slaba componenta a caii de transfer,adica daca tii memoriile pe 667,asta va fi frecventa de transfer,chiar daca placa de baza poate mai mult.Ideea e ca si memoriile sa duca mai mult de 667 fara probleme,ca altfel iar n-ai facut nimic. Memory frequency e in AI Tweeker,daca nu ai un bios diferit de al meu.In general placile de baza vin cu un programde tunning inclus pe cd,ar trebui sa te uiti(daca mai ai cd).Oricum,iti spun din experianta mea ca nu merita sa tunezi memoria fara sa tunezi si procesorul.Daca ai un procesor care nu prezinta potential de tunning mai bine renunti pentru ca il prajesti.Spre exemplu eu am dus procesorul meu e8400 de 3ghz pana la 3,6 ghz(experimental,sa vad daca tine) fara racire suplimentara dar citisem ca poate fi tunat pana la 3,8,si tot nu l-am lasat l-am dus inapoi la 3 ghz pentru ca fara un cooler performant e riscant.
Tot ce -ti spun aici,sunt explicatii babesti,nu am facut cursuri de calculatoare ca sa stiu exact cum devine treaba,dar sunt lucruri pe care le-am facut si n-am stricat nimic deocamdata(din fericire).
replyReply
#18
dar te pricepi bine
[Image: 242idki.png]
replyReply
#19
(11-29-2010, 11:10 AM)carnage12 Wrote: dar te pricepi bine

Am incercat tot felul de lucruri,atat.Cineva cu pregatire in domeniu ma da imediat cu rotile-n sus.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)