Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 4.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II: Cel mai bun
Mănăstirea e în posesia unui ciocan puternic, cum se numeşte acela?
Sup
replyReply
Sacred hammer sau holy hammer nu mai stiu sigur.Unde se afla Lance in Jharkendar,si cum este.
replyReply
Pe la intrare in mlastina, mort.Sper ca nu il confund cu altcineva.
replyReply
ok asa e pune tu inrerea
replyReply
Cine te poate ajuta să descifrezi scrierile de pe tăbliţele de piatră?
Sup
replyReply
(04-02-2013, 02:32 PM)Warhell Wrote: Cine te poate ajuta să descifrezi scrierile de pe tăbliţele de piatră?

Hermit (pustnicul din Jharkendar) - te poate învăța să citești doar tabletele de lvl 1,

Myxir (Magul de apă) - te poate învăța să citești toate tabletele (lvl 1, 2 și 3).
replyReply
Excelent răspuns. Pune !
Sup
replyReply
În ce loc găsești o scrisoare semnată de Saturas, în Gothic II (simplu)? Și care crezi că este scopul pentru care a fost lăsată acolo (dacă a fost lăsată intenționat de cei care au creat jocul)? (Sper să nu fiu prea ambiguu)..
replyReply
Ăăă...Gothic 2 simplu? Bănuiesc că acea scrisoare nu apare şi în NotR având în vedere că s-au schimbat câteva lucruri în privinţa lui Saturas...?
Sup
replyReply
Sincer, nu îmi mai amintesc cu exactitate dacă apare sau nu și în NOTR, dar în Gothic II (Simplu), scrisoarea poate fi găsită la Dragonul de Gheață, lângă una din acele foste căsuțe (care sunt îngropate în gheață). Există 2 posibile explicații (cel puțin atâtea am gasit eu) pentru acea scrisoare, semnată de Saturas (care nu apare absolut deloc în Gothic II simplu):

1. Cei care au creat jocul, au vrut inițial să-l lanseze cu tot cu Jharkendar, însă au fost presați de timp și au trebuit sa lanseze jocul fară acea lume, urmând ca apoi să lanseze un add-on oficial în care să cuprindă și restul jocului, însă au omis să elimine toate elementele din Gothic care sunt legate de Jharkendar, cum este scrisoarea de față). Deci ar putea fi o eroare de-a lor.
2. Este posibil să fi fost lăsată intenționat acolo, pentru a face legătura cu Gothic I, dar și pentru a pregăti fanii seriei Gothic pentru add-on-ul ce avea să urmeze (NOTR), în care se zvonea ca Magii de Apă vor avea un rol foarte important.

Nu mai țin minte mesajul scrisorii, însă dacă are cineva jocul salvat, undeva în Valley of The Mines, sau la un nivel destul de avansat, în care să aibă scrisoarea în inventory, ar putea să o deschidă și să facă un screenshot, apoi să-l posteze aici, poate ne va fi de ajutor.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic III : Cel mai bun Z3R0 C00L 180 64,113 11-30-2014, 10:56 AM
Last Post: bucurgabriel25
  Gothic quiz - old Szekemri 9 4,190 09-05-2014, 08:29 AM
Last Post: IvoD3xxx
  Gothic I : Cel mai bun Kristi 674 166,217 08-04-2014, 10:49 PM
Last Post: Cyrus35
  General: Geniul Gothic I si II Raducu' 503 240,620 08-04-2014, 09:54 AM
Last Post: soul of darkness
  Gothic mini-game Szekemri 7 3,441 01-28-2013, 10:39 PM
Last Post: Bogdan
  Locul de dormit preferat - Gothic 1 Szekemri 9 3,770 01-12-2013, 10:35 PM
Last Post: Cyrus35
Wink GOTHIC QUIZ: by Roby14 Szekemri 71 21,591 02-25-2012, 05:32 PM
Last Post: Raducu'
  Gothic 3: Cel mai bun D0rYn 14 4,073 07-29-2009, 10:59 AM
Last Post: Andrey

Forum Jump:


Users browsing this thread: 4 Guest(s)