Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Un electrician s-a aruncat de la balcon
#11
(12-23-2010, 02:45 PM)old nick Wrote: Si eu am un copil cu handicap,are autism.Ajutorul de la stat e de 600 de lei pe care ii primeste sotia ca asistent social(pentru copil) +alocatie dubla si cam atat.Dar in niciun caz nu as incerca sa ma sinucid,ce s-ar face amandoi fara mine?Daca n-as muri ar fi doi handicapati pe capul femeii care n-are nicio vina."O lupta-i viata,deci te lupta!"
Faza cu manelele e cireasa de pe tortul cu aroma de rahat cu care ne ademeneste Europa.E un motiv in plus care ne ajuta sa constatam ca civilizatia se duce de rapa,inecata in propriile ei fecale.Ocupati cu goana dupa capatuiala,omul a pierdut notiunea frumosului,a ramas doar cu frica saraciei si cu visul parvenirii.

Din cate observ esti o fire puternica dar gandeste-te ca nu toata lumea e asa si multi cedeaza la un moment dat.
replyReply
#12
(12-23-2010, 06:13 PM)Raducu Wrote: Din cate observ esti o fire puternica dar gandeste-te ca nu toata lumea e asa si multi cedeaza la un moment dat.

Sunt sigur ca deja regreta ce a facut.Probabil isi va pierde serviciul si va fi greu sa mai gaseasca ceva de lucru cu asa ceva la dosar(daca supravietuieste si nu ramane cu handicap).Atunci ce va face?Se va arunca iar de undeva?Durerea trebuie sa-ti trezeasca mania,nu disperarea.Nu s-a gandit la durerea celor pe carei ii iubeste,s-a gandit numai la durerea si disperarea lui.Fiecare trebuie sa invete ca nu e nimic mai presus decat viata,chiar daca mai primesti si palme.Trebuie sa inveti sa dai palmele inapoi,nu sa intorci si celalalt obraz.De-asta am ajuns o natie hulita.Nu stim sa intoarcem palmele primite.Dar sper ca tinerii de azi vor invata s-o faca mai bine decat cei de ieri.
replyReply
#13
sa fiu sincer eu nu mas fi aruncat as fi aruncat cu niste gaza la crimogena Wink Smile
replyReply
#14
Deja gata s-a stins povestea asta...nici nu s-a facut bine omul si deja s-au apucat sa-i faca teste psihologice...o sa-l gaseasca nebun si gata (desi dupa o cazatura dinaia cu siguranta i-a fost afectat ceva la creieras).....o sa se uite tot ce a incercat sa transmita saracu om...naspa....
-----------------
Sa privim partea buna: am aparut la euronews!! iar dupa stirea asta a aparut si Connect-R ...tare rroman...deci e chiar genial...sunt mandru de elSmile...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#15
toata europa stie de noi Haha
[Image: 242idki.png]
replyReply
#16
(12-24-2010, 07:48 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Deja gata s-a stins povestea asta...nici nu s-a facut bine omul si deja s-au apucat sa-i faca teste psihologice...o sa-l gaseasca nebun si gata (desi dupa o cazatura dinaia cu siguranta i-a fost afectat ceva la creieras).....o sa se uite tot ce a incercat sa transmita saracu om...naspa....
-----------------
Sa privim partea buna: am aparut la euronews!! iar dupa stirea asta a aparut si Connect-R ...tare rroman...deci e chiar genial...sunt mandru de elSmile...

This is Romania!

Cat despre Cenect - R nu am auzit ce a zis asa ca da-mi si mie un link pe undeva te rog unde sa vad "discursul" lui.
replyReply
#17
(12-24-2010, 09:32 PM)Raducu Wrote:
(12-24-2010, 07:48 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Deja gata s-a stins povestea asta...nici nu s-a facut bine omul si deja s-au apucat sa-i faca teste psihologice...o sa-l gaseasca nebun si gata (desi dupa o cazatura dinaia cu siguranta i-a fost afectat ceva la creieras).....o sa se uite tot ce a incercat sa transmita saracu om...naspa....
-----------------
Sa privim partea buna: am aparut la euronews!! iar dupa stirea asta a aparut si Connect-R ...tare rroman...deci e chiar genial...sunt mandru de elSmile...

This is Romania!

Cat despre Cenect - R nu am auzit ce a zis asa ca da-mi si mie un link pe undeva te rog unde sa vad "discursul" lui.

http://www.youtube.com/watch?v=iiYYIbN7Xd8&feature=fvst
E dublat in franceza...varianta ce o auzisem eu era dublata in engleza.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
Ceva in engleza eventual romana nu este Smile?
replyReply
#19
(12-24-2010, 09:50 PM)Raducu Wrote: Ceva in engleza eventual romana nu este Smile?

ba este...dar acum "vine" colindatorii.Haha...trebuie sa incui ..., o scuze sa deschid usa.Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)