Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 3 în Limba Română: proiect finalizat
#1
Buna Ziua !

Comunitatea româneasca de fani gothic ( www.worldofgothic.ro ) are onoarea sa va anunte ca dupa 4 luni de munca Gothic 3 În Limba Româna este lansat în stadiul ALPHA.
Vom face si o alta versiune a traducerii care va include corectarea greselilor gramaticale si punerea diacriticelor peste tot.

Traducerea o găsiți atașată mai jos.

Le multumesc traducatorilor care m-au ajutat foarte mult la realizarea acestui mod:                   
                                                Pepe_The_Shepherd(Szekeli Marian)
OldNick(Nicu)
Necro(Daniel)
Cryssalis(Vanghele Silviu Cristian)
Havoc(Stoilescu Florian)
Raducu(Raducu Rusu)
Octav007(Tabacaru Octavian Constantin)


Comunitatea noastra va ureaza un Craciun fericit si un an nou cat mai bun!


Edit: Va trebuie versiunea 1.74 a jocului, o downloadati de aici sau versiunea 1.75.


Attached Files
.exe   gothic-3-in-limba-romana.exe (Size: 5.16 MB / Downloads: 8)
[Image: 242idki.png]
replyReply
#2
Din cate am vazut s-au mai strecurat cateva greseli dar toate se vor remedia in versiunea finala a traducerii.
replyReply
#3
Nu i nici o problema. crezi ca mai facem mofturi dupa ce primim traducerea jocului gratis!!! Mii de multumiri si Sarbatori fericite!
replyReply
#4
(12-24-2010, 07:56 PM)Cyrus Wrote: Nu i nici o problema. crezi ca mai facem mofturi dupa ce primim traducerea jocului gratis!!! Mii de multumiri si Sarbatori fericite!

Un reply bine venit si pe care eu personal il apreciez. Si totusi cum vorbeam si cu oldnick pe messenger eu cand fac un proiect mai intai ma gandesc la "multumirea mea sufleteasca" adica daca eu simpt ca e ok pentru mine atunci presupun ca si pentru o parte dintre voi va fi la fel Smile.
replyReply
#5
Multumesc si eu partenerilor...au facut o treaba foarte buna...old nick si havoc, in special, au un stil inconfundabil....am observat si greselile, care se vor corecta extrem de usor si care nici nu influenteaza foarte mult questurile.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#6
(12-25-2010, 05:23 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Multumesc si eu partenerilor...au facut o treaba foarte buna...old nick si havoc, in special, au un stil inconfundabil....am observat si greselile, care se vor corecta extrem de usor si care nici nu influenteaza foarte mult questurile.

Mersi ,pepe.Eu o iau ca pe o incurajare,pentru ca am gresit destul de multSmile.Sa nu uitam totusi ca ,fara contributia ta,patch-ul chiar n-ar fi fost gata de craciun.Multumesc si eu celor care au colaborat la acest proiect.Pentru mine a fost o experienta interesanta,o joaca de fan al seriei gothic.Sunt putin dezamagit de reactiile starnite pe alt forum al carui nume nici nu-l voi pomeni,pentru ca nu merita.Oricum,indiferent de parerea oricui,e o treaba facuta din pasiune,si asta conteaza cel mai mult.
replyReply
#7
Ajuns si eu cu intarziere (nu mi-a mers WoG.ro vreo cateva saptamani) tin sa va felicit, il si scot acum. Ajunsesem destul de dezamagit si plictisit de Gothic avand in vedere ca G4 mi se pare foarte prost ca si Gothic, si destul de prost ca RPG, dar ma apuc iar de G3 sa vad cam care-i treaba.
replyReply
#8
Quote:Sunt putin dezamagit de reactiile starnite pe alt forum al carui nume nici nu-l voi pomeni,pentru ca nu merita.

Nu ai de ce sa fi dezamagit...Daca ai citi posturile de acolo, orice om cu putina minte, si-ar da seama ca ei repeta o singura chestie la infinit, desi nu-i baga nimeni in seama...Si pentru ca nu s-au mai gasit oameni care sa posteze negativ, ghici cine s-a intors sa repete acest lucru...patru' si cu xristinuta...care oricum nu prea mai au nici ei ce sa spuna....
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
Pe buru' il inteleg pentru ca este dezamagit ca nu-i merge forumul (stiu ca nu e forumul lui).....si trebuie sa se bage undeva in seama, nu-i asa? si unde este un loc mai bun, decat acolo unde postam noi? e doar un copil in cautare de bagare de seama...sa-l intelegem.....
Stai ca incurand, o sa apara si mc93389, acum se joaca cu barbie-urile primite de craciun.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
(12-26-2010, 01:48 PM)old nick Wrote:
(12-26-2010, 01:29 PM)Pepe_the_shepherd Wrote: Pe buru' il inteleg pentru ca este dezamagit ca nu-i merge forumul (stiu ca nu e forumul lui).....si trebuie sa se bage undeva in seama, nu-i asa? si unde este un loc mai bun, decat acolo unde postam noi? e doar un copil in cautare de bagare de seama...sa-l intelegem.....

Vazand tutorialele de modding pe care le-a facut m-am gandit ca este un tip pasionat de gothic.Daca el considera ca seria gothic a murit,sa vorbeasca despre fallout sau despre dragon age.Nimeni n-a pretins ca traducerea in romana a seriei gothic e vreo performanta care merita nu stiu ce laude.E o treaba facuta de bunavoie de niste amatori pasionati.Asa ca nu pot sa inteleg niste ifose de mare creator de software care se cufureste degeaba.Sa stea in cercul lui select cu coronita pe cap.Si scriu asta aici pentru ca sunt sigur ca va intra sa vada traducerea,ca sa poata critica mai bine.

sigur a intrat deja...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 2 Notr în Limba Română: proiect finalizat Kristi 338 180,498 12-29-2017, 04:06 PM
Last Post: MaGoth
Wink Dark Saga (Gothic 2 NotR) - eng MOD Cyrus35 2 2,684 12-04-2017, 10:54 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic 2 NOTR mod: D3D7 - D3D11 + L'HIVER Edition Daenvgiell 19 8,664 03-16-2017, 01:32 PM
Last Post: Daenvgiell
  Gothic 2: Insula Paladinului Mort: proiect finalizat old nick 27 13,288 04-24-2016, 10:38 AM
Last Post: Szekemri
  Gothic 2 - Enhanced Edition [MOD] cornel 34 12,256 11-26-2015, 04:52 PM
Last Post: BeoWulf
  Gothic 1 în Limba Română: proiect finalizat Raducu' 132 93,671 10-20-2015, 05:43 PM
Last Post: Kristi
  de unde downloadez pachul pentru limba romana la gothic 1? Nickuu 1 2,283 07-20-2015, 12:52 PM
Last Post: Kristi
  Gothic 2: the bleakness: proiect finalizat Szekemri 125 55,910 07-12-2015, 02:48 PM
Last Post: naserahmed
  Gothic 1 - Welt der Verurteilten Faby 0 1,888 12-22-2014, 03:03 AM
Last Post: Faby
  Gothic II: Dark Legion: proiect finalizat alexstefan95 37 20,815 11-22-2014, 06:24 PM
Last Post: bucurgabriel25

Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)