Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Solutii pentru a iesi din criza
#1
Cu toate ca o buna parte dintre voi sunteti minori hai sa ne straduim un pic si sa ne gandim ce anume ar putea vreodata sa faca Romania pentru a iesi din aceasta infernala criza care afecteaza cel putin 90% dintre persoanele fizice.
Show Content
replyReply
#2
joaca toti gothic ca sa aducem o reprezentanta jowood in romania (daca nu este deja) Haha

treaba e ca base a declarat ca am iesit din criza (not)
oricum, incepem sa ne revenim
anu 2011 va fi mai bun decat 2010
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#3
Da` romanu nu se schimba, stim ce-i sta in fire, o solutie ar fi sa ne conduca cineva strain, cum a fost cu regele Carol.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#4
Greva generala si sange de demnitar.Alta solutie nu avem.Chiar daca iesim din asa zisa criza economica,tot ne inghite UE din si FMI din cauza duplicitatii clasei politice.Singurul lucru care-i mai poate potoli pe parvenitii din tara asta e frica mortii,ca altceva nu-i mai sperie.Smile
replyReply
#5
(01-03-2011, 12:24 PM)old nick Wrote: Greva generala si sange de demnitar.Alta solutie nu avem.Chiar daca iesim din asa zisa criza economica,tot ne inghite UE din si FMI din cauza duplicitatii clasei politice.Singurul lucru care-i mai poate potoli pe parvenitii din tara asta e frica mortii,ca altceva nu-i mai sperie.Smile

sunt de acord cu greva ..Wink dar nu merita sa fie sange,,,,, o solutie ar fi emigrarea Smile si asta am in gand dupa facultate Wink)
replyReply
#6
da sa mergem toti din romania in botswanaHaha
ca daca ne-au intrecut la fotbal, cine stie...
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#7
(01-03-2011, 01:45 PM)Cryssalis Wrote: sunt de acord cu greva ..Wink dar nu merita sa fie sange,,,,, o solutie ar fi emigrarea Smile si asta am in gand dupa facultate Wink)

Daca nu curge sange nu mai iesim din rahatul in care am intrat.Astia nu se tem decat de moarte.E mai rau ca pe timpul dictatorului.Atunci parvenitii se fereau de securitate,acum te sfideaza fara rusine.Cat despre emigrare,mi se pare un act de tradare.Sa pleci in alta tara ca sa traiesti mai bine in loc sa stai acasa si sa te bati cu sistemu'....
replyReply
#8
(01-03-2011, 09:21 PM)old nick Wrote: Cat despre emigrare,mi se pare un act de tradare.Sa pleci in alta tara ca sa traiesti mai bine in loc sa stai acasa si sa te bati cu sistemu'....

Mie nu mi se pare ca e chiar asa...
Ce sa faci aici? Cu ce sistem sa te bati? Ca sa fii un exemplu dupa care sa se ia ceilalti? Ce exemplu ai putea da? Cui l-ai putea da? Ce ai putea rezolva, de unul singur? In Romania exista foarte putini oameni carora le pasa si de altceva, sau de altcineva in afara de ei, asa ca nu prea vad ce ar putea face doar cativa oameni... daca ceilalti stau degeaba. Da, sunt patriot si atunci cand spun ca in situatia actuala a nu pleca din Romania in cazul in care ai sansa aceasta, nu e lipsa de patriotism si e lipsa de demnitate, respect si gandire.
replyReply
#9
La intrebarea asta
(01-03-2011, 08:25 AM)Raducu Wrote: Cum iesim din criza?? (scurt)

Exista raspunsul:
Nu mai iesim din 3 motive Haha :
-prea multe bani de dat la fmi
-prea multe disponibilizari
-sau furat bani de nu sa mai putut
replyReply
#10
(01-04-2011, 10:04 PM)Cryssalis Wrote: La intrebarea asta
(01-03-2011, 08:25 AM)Raducu Wrote: Cum iesim din criza?? (scurt)

Exista raspunsul:
Nu mai iesim din 3 motive Haha :
-prea multe bani de dat la fmi
-prea multe disponibilizari
-sau furat bani de nu sa mai putut

o sa iesim...dar asta nu inseamna ca o sa ne fie mai bine....pt. romani nu a fost niciodata bine...din pacate...noi, romanii, de cand ne-am infiintat, stim doar sa otravim fantani, sa fugim, sa etc......
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)