Poll: Votati, atata tot:
You do not have permission to vote in this poll.
The Elder Scrolls
6.12%
3 6.12%
Gothic series
89.80%
44 89.80%
Ma abtin
4.08%
2 4.08%
Total 49 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic vs T.E.S. - contest
#11
Imi pare rau dar aici trebuie sa aleg TES, dar ma refer doar la Daggerfall si Morrowind. Oblivion e un gunoi. Design-ul din Morrowind, lumea, questurile, atmosfera, muzica etc creeaza o lume spectaculoasa. Daggerfall e un joc superb grafic si URIAS.
replyReply
#12
(04-05-2011, 04:23 PM)bloodlover Wrote: ....................................Oblivion e un gunoi. ....................

gunoi de ce oblivion este un gunoi ?? ca nu tia placut tie :| asta e altceva. Oblivion seamana foarte tare a gothic , chiar interesant si o grafica mai buna :|
replyReply
#13
Nu seamana deloc cu Gothic.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#14
Erm... Oblivion nu seamana cu Gothic. G3 si Oblivion au fost lansate cam in aceeasi perioada dar Oblivion a fost preferat de multi pt ca putea fi modat si G3 la ora vremea aceea CP, deci plin de bug-uri si urla prost pe sisteme high-end. Acum s-a schimbat situatia deoarece G3 + CP este exceptional, pe cand Oblivion chiar si modat pana la extrem, tot plictisitor este.

Sistemul de leveling din Oblivion e o gluma proasta, lumea e mult prea stralucitoare, AI-ul e cretin, qeustul principal e plictisitor de tot si prea scurt. Acum compara asta cu lore-ul din Morrowind, coloana sonora si atmosfera, design-ul lumii etc si o sa vezi de ce Oblivion e un gunoi.

In plus, grafica nu conteaza pentru mine. Ma joc Baldur's Gate 2 momentan si din cand in cand Diablo 2 pe B net.
replyReply
#15
Oblivioooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn FTW!
replyReply
#16
(04-05-2011, 06:47 PM)g3orge13 Wrote: Oblivioooooooooooooooooooonnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn FTW!

Fiecare cu parerea lui nu? Wink.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#17
Ai putea sa si argumentezi de ce "Oblivion ftw" si in ce context are acest lucru legatura cu subiectul topicului?
replyReply
#18
K asta e parerea ta............
replyReply
#19
Cu toate cele spuse mai sus, cu toate opiniile noastre, este evident ca seria The Elder Scrolls este cu mult mai cunoscuta sau mai cautata decat seria Gothic. Un exemplu concret: la noi pe forum, thread-ul The Elder Scrolls V are nr. de vizializari ~dublu decat thread-ul Risen 2 (pe care il putem considera, intr-un fel sau altul, un urmas al seriei).
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#20
mie nu mi-a placut deloc tes :|
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Care RPG (non-Gothic) va lasat cu "gura casca" Andrey 102 33,986 10-04-2013, 07:56 AM
Last Post: Carnage
  Gothic 5 / Arcania II Zamolxis1 27 12,122 02-10-2013, 11:52 AM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)